Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Par problema

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Par problema   Par problema EmptySre Avg 08 2012, 13:34

Pozdrav svima imam jedan malo ozbiljniji problem sa kojim mi treba pomoc i par informacija ukoliko znate. Imam Espera 1.8i '97. god sa plinom. Pazario sam ga u Januaru od bivseg kolege i mogu reci da sam zadovoljan auto ima nekoliko kozmetickih problema ali to nije strasno gledajuci za koliko para sam ga dobio (1300 e). auto je presao blizu 180k i koliko sam video po knjizicama od prvog vlasnika i znajuci mog kolegu odrzavan je redovno. Sad mi se pojavio prvi problem, otkad sam ga kupio kvacilo mi je vrlo nisko "hvatalo" kolega rece da su mu kod Dukica rekli da to je tako i da mu nista ne fali, medjutim pre neki dan poceo je ponekad, kad idem kreni stani, da nece da odvoji tj ne mogu da ubacim ili da izbacim iz brzine. Znam da treba da ide kod majstora, (ako znate nekog dobrog za Daewoo a da nije Dukic preporucite ga) ali reko da bacim pogled da li neko ima neko iskustvo sa ovim problemom. Uzgred ukoliko neko zna gde mogu da se nabave polovni delovi za ove "kozmeticke" nedostatke tipa tabla mi je pocrnela gore i ispucala, desni podizac mi radi kilavo, na vozacevim vratima hoce samo do pola da se spusti i vozaceva vrata hoce sama da se zakljucaju tj spada ona rucica sama. Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema EmptySre Avg 08 2012, 18:42

Pa za to kvacilo ti netreba neki poseban majstor bas za Daewoo,moze bilo koji servis da ti to odradi.Ako moze da se malo pritegne to ce ti svaki majstor odraditi.A sto se tice tih delova pogledaj na forumu teme u rubrici "prodavnice i servisi".Tu imas ljude koji prodaju polovne delove
Nazad na vrh Ići dole
alkatraz1
Početnik
Početnik



Broj poruka : 37
Datum upisa : 03.07.2012

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema EmptySre Avg 08 2012, 21:20

Takodje imam espera i otprilike na cent od patosa je kvacilo,kod mene radi perfektno.Ako je vise podignuto zvrce zubovi,a ako je jos nize,mjenjac prebacuje ko satic,necuje se.Dakle ako ti zuji ili nece da ubaci u brzinu,to je lamela vec pred otkazom.Za prvu pomoc mozes stelovati malo sajlu kvacila,ali to ti je par kilometara i gotova.Daj boze da predjes duze.Meni se to desavalo na tri auta,svaki put je bila lamela,a svaki put sam mjenjao,citav set,lamela druk korpa,cak i zamajac ako vidim da je otisao,kad se vec skida mjenjac da i to promjenim.U bosni set kvacila je od 120 KM pa na dalje,zavisi koji kvalitet,LUKov je mislim oko 145 KM.Ako ti se vrata zakljucavaju,skini tapacirung,imas jednu malu plastiku na bravi,odnosno na tom hepeku za zakljucavanje,ona se vremenom okrene pomjeri izlize,pa kad malo lupis vratima zakljucaju se,i tesko je otkljucat,cak i kljucem.Nju malo namjesti,pricvrsti necim.Sto se tice sminkanja,vidi ovog iz Ripnja,okolina beograda,ima ga ovde na prodaji.Pozzzz!
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema EmptyČet Avg 09 2012, 12:25

Skocio sam jutros do lokalnog majstora cisto da vidim posto drugar kog su mi preporucili koji svima radi kola radi samo popodne i za dz mi je samo ispustio vazduh iz kvacila i dolio ulje, malo sam se provozao nisam imao problema ali videcemo jos vozicu se popodne. Pregledao sam malo bolje forum video sam coveka iz Ripnja njega mi je spominjao i ovaj sto mi je prodao kola. A generalno mi ne zvrci nista auto radi dobro dosta nisko hvata kvacilo ali vidim da je to tako kod njih, videcemo sta ce biti dalje. Hvala na savetima.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema EmptyČet Avg 09 2012, 19:23

i ja vozim espera, 97 god, 2.0 mogu slobodno da preporucim Pedju iz Ripnja, vrlo korektan i sa cenama i sa uslugom. A mogu i da preporucim bezanje sto dalje od Dukica iz Zemuna, pogotovo od starijeg. Menjao sam set kvacila na mom esperu i platio sam neki valeo korejski u beo tasu negde oko 11 soma pre vise od godinu dana i od samog starta nije radio kako treba. Lupalo je ko da ima lufta izmedju lagera, korpe i viljuske... Na kraju sam izvadio to i stavio Sachs koji je kostao nekih 500 dinara vise. Sreca pa na mom menjacu ima samo onaj sus pleh koji se skine i odatle ''vadis'' korpu lamelu i lager, da sam morao da skidam menjac svaki put bilo bi Par problema 134767 Par problema 134767
Kvacilo mi odvaja negde na sredini da tako kazem, ni dole nisko pri patosu ni gore visoko. Ako treba pomoc jos oko necega pisi drago mi je da ima neko i sa Esperom da mogu da se razmenjuju iskustva Wink
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema EmptyČet Avg 09 2012, 20:48

Nakon jutrasnje "popravke" testirao sam malo auto radio je ok sve dok naravno nisam otisao do grada i u guzvi je naravno poceo da me zeza opet, zovem druga sto nam odrzava svima kola kaze tek za 10 danai najverovatnije je korpa, medjutim ja da ne budem lenj posadim drugara da stiska kvacilo i ja blenem i vidim da svaki put kad stisnem on strcne iz rupice na crevu kao iglom da je probuseno. Tako da mi je majstor skinuo i sutra idem najverovatnije da mi naprave novo kod hotela srbija posto u beo tasu nema a ne ide mi se kod ovlascenih. A sto se dukica tice bivsi kolega od koga sam kupio espera kupio je od dise evandu odrzavanu tamo i riknula mu lamela, kad je otisao kod njega opet dukic mu rekao da ko mu je menjao nije mu zamenio onda se ovaj vratio sa racunom i rekao pa ti si je care menjao gde jee onda ovaj rekao onda nije dobar deo. Tako da kod njega nema sanse. Sutra menjam crevce pa cu videti da li je do toga zaista bilo
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema EmptyČet Avg 09 2012, 21:56

pa gubio ti je ulje i cilindar nije radio dobro, nije mogao da odvaja lepo, mislim da si resio problem Par problema 315501
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema EmptyPet Avg 10 2012, 10:16

Napravise mi ljudi novo crevo za 850 din a kod beo tasa iako ga nemaju kosta 1350, tako da sam dobro prosao, zamenio mi majstor pa cemo videti kasnije idem da zavrsavam nesto po gradu pa cu ga istestirati kako valja
Nazad na vrh Ići dole
DEspero
Početnik
Početnik



Broj poruka : 20
Datum upisa : 08.08.2012

Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema EmptyPet Avg 10 2012, 22:04

problem je resen moze admin da zakljucava temu hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Par problema Empty
PočaljiNaslov: Re: Par problema   Par problema Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Par problema
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Dva problema - pomoć
» Vise problema i pitanja
» Par starih-novih problema sa Ler gasom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: