Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vise problema i pitanja

Ići dole 
+6
kafke
Radan
Chevy
Megasp
wik_so
maksa
10 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
maksa
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 29.01.2013
Lokacija : Smederevo

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPon Nov 17 2014, 21:17

Pozdrav svima,
U pitanju je nubira '98 1.6 16v. voznja Prva stvar, primetih pre par dana da se cuje cudan zvuk, kao grebanje/sustanje/krcanje, ne znam kako da definisem, kada pritisnem pedalu kvacila. Cini mi se da se cuje nesto i kada je pustim. To sam primetio dok sam u leru, jer kada krenem od zvuka motora se ne cuje nista. affraid Druga stvar je da se pri polasku iz mesta auto zatrese, zaljulja, kao da cimne par puta, i u toku voznje kada recimo ide prvom ili drugom bez gasa pa se polako doda isti. Lamela hvata kao luda, iz prve u drugu hoce da potpise.  scratch Trece, kada sam u nekoj krivini, naglom skretanju, cuje se cudan zvuk "krk, krk", jednom do dva puta, zglobovi su u redu, napomenuo bih da su amortizeri pri kraju i da im ne gine zamena/reparacija. Cetvrto, primetio sam da kolicina rashladne tecnosti u cancetu varira, sipao sam do onog sastava, dok sam stelovao farove auto je upaljen bio i primetio sam da je pala oko crtice za minimum, nakon povratka kuci i parkiranja u garazu, pala je jos vise, ugasio sam auto i odvrnuo cep i tada se vratila sva tecnost. Mozda je vazduh u sistemi, gde se ispusta?  confusedQuestion  Treba i antifriz da menjam.
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: nubira I   Vise problema i pitanja EmptyPet Mar 06 2015, 08:14

Pozdrav svima,
nedavno sam kupio Nubiru '99., 1.6 (ne znam koji sufiks).
Kupovinu sam obavio predveče, usred mećave  Rolling Eyes tako da sada otkrivam šta joj sve fali.  No
Ima sekvent plin i zadovoljan sam potrošnjom (prešao 1000 km) - 8.9 L/100km.  bravo
Oduševljen sam udobnošću vožnje. Limuzina prava  voznja
--
Problemi:
1. ne greje - temperatura motora je oko dve debljine kazaljke ispod polovine. Da li je to ok?
2. hladnjak ima linijsku prskotinu na spoju okvira i nosača. Vredi li sipati onaj prah za zaptivanje?
3. ventili "kuckaju" kao da je 'ladan dizel (ne uvek  confused ). Šta je problem (i rešenje)?
4. motorčić za elevaciju farova stalno radi, ali ne pomera farove. Desnom čak i fali taj modul. Kako "ručno" da podignem levi far?
5. nedostaju mi maglenke - koliko koštaju (i gde) polovne?
6. "krcka" mi levi homokinetički - da li se menjaju u paru?
--
Unapred hvala za svaki odgovor.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPet Mar 06 2015, 12:58

Temperatura ti je ok,problem ti je u malom hladnjaku.Okani se hemije koja se sipa u sistem hlađenja jer je izgleda predhodni vlasnik to isto pokušao i začepio mali hladnjak u kabini.Nije neobično da se ventili čuju kad je hladno,probaj sa kvalitetnijim uljem možda pomogne ali nije strašno to što se po malo čuje dok se ne zagreje.Farovi su na svakom autu malo u "raskoraku" tako da levi uvek malo kraće baca svetlo od desnog,a kako da popraviš to neznam.Da li su ti maglenke predviđene i da li ima instalacija za njih....imaš kod ovih što prodaju polovne delove a cena je "kako se dogovoriš" ali pitaj i u prodavnicama jer se nekad desi da je nov deo jeftiniji od polovnog - lično se uverio.Nema razloga da menjaš u paru zglobove ako ti je drugi dobar.Kad prokrcka menjaćeš svakako....Prelistaj malo teme foruma i naći ćeš brojeve i ljudi koji prodaju polovne delove i telefone prodavnica za daewoo delove
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPet Mar 06 2015, 14:27

Hvala Radane.
Šta da radim sa malim hladnjakom? Neko čiščenje ili zamena?
Ventili se čuju i kada se zagreje. Možda štelovanje i zamena gumica?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
maksa66
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 10.10.2012

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptySub Mar 07 2015, 18:31

Kafke, pod 1. 2. i 6. ti je Radan objasnio.
Pod br. 3. pogledaj nivo ulja u motoru, možda i zato čuješ ventile da kuckaju (mislim da mi je kolega rekao da se to čuju "štepsne")...
Pod br. 4. farove šteluješ ručno šrafcigerom krstakom i to po obe ose i vertikalu i horizontalu.
Pod br. 5. ako baš hoćeš maglenke onda obrati pažnju i na ablender pošto ćeš morati i njega menjati ako tvoj nema fabrički prekidač za maglenke a on ti košta 20e polovan a da ne govorim da ti je bolje promeniti ceo originalan branik sa maglenkama nego da sam bušiš  tvoj iako ima ostavljeno mesto (bar bih ja tako uradio).
 Jel ti ova potrošnja gasa u lokalu 8,9/100? Moja bogami 11/100 u lokalu!!!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptySub Mar 07 2015, 22:20

Mali hladnjak se menja,nema tu čišćenja.Pokušaj sa kvalitetnijim uljem da rešiš problem ventila,ako se ne popravi onda gumice itd po redu Rolling Eyes ...uglavnom kreneš od najbanalnije stvari koju i sam možeš da uradiš pa ako to ne upali ideš dalje.....
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik
wik_so


Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Sombor

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyNed Mar 08 2015, 13:48

Nije tacno da se obavezno menja, moze i da se zapusi od tih dodataka za zapusavanje pa se kontra cirkulacijom ne jako visokog pritiska vode cisti. Naravno ako ne curi, ako curi zamena ne gine.
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPon Mar 09 2015, 08:16

Hvala vam na odgovorima.
--
Uspeo sam da naštelujem farove. 
Na autu su predvidjene maglenke samo ih sada nema (imam prekidač na ručici).
--
Potrošnja plina je za odnos 70:30 (otovreni put : lokal).
--
Neka preporuka za mehaničara (BG i okolina)?

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptySre Mar 11 2015, 18:52

Pokušavali su ljudi da čiste tako male hladnjake i kao očisti ga i namontira a on začepi posle par meseci pa opet ista priča...Kad već rastavljaš i skidaš reši problem u korenu i kraj uz obavezno ispiranje sistema odgovarajućim tečnostima.Uostalom sam nek vidi kako će.Po meni to nije skupo da se stavi novo u auto koji nameravam da vozim duže vreme i da više o tome ne razmišljam
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik
wik_so


Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Sombor

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyČet Mar 12 2015, 14:23

Najbolje je i najlakse staviti novo al je skupa zamena, za ispiranje ne mora da se skida nista i posao traje svega par minuta i sto je najbitnije moze da resi i pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPon Mar 16 2015, 08:21

Zakrpio hladnjak ( "Za sada je sve ok"  Cool ), pročistio sistem.
--
Juče ablendujem i začuje se krcc - sada ne mogu da ugasim duga svetla  glavom u zid, vadim osigurač
kad stanem.
Može li samo ta ručica da se zameni ili mora komplet sa onom za brisače?
Mogu li sam ili je to posao za majstora?

Hvala unapred,
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPon Mar 16 2015, 09:15

Moze i samo ta rucica posebno.
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPet Mar 20 2015, 08:12

Pomoć!
Nedavno mi je majstor zakrpio hladnjak. Nije cureo 5 dana. Odem na reklamaciju i on mi sipa
Liqui Moly Kuhler dichter.
Sutradan počne auto da trza, kao da ne rade svi cilindri, pa "sastavi",gubi snagu kad krećem, varira ler gas...kad se "zaletim"-ide normalno
Isto se dogadja i na benzinu i na plinu. 
To se ne dogadja stalno - radi normalno, pa zjbv, pa opet normalno...

Šta se dogadja?
Nazad na vrh Ići dole
Chevy
Član
Član
Chevy


Broj poruka : 115
Datum upisa : 04.08.2011

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPet Mar 20 2015, 08:31

Proveri kablove, mislim da ti to nema veze sa hladnjakom.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPet Mar 20 2015, 09:27

Koliko te koštalo "krpljenje",kuler dihter i dva odlaska do majstora?Da nisi pregrejao auto ili ostao bez tečnosti za hlađenje...Drugo nebi trebalo da smeta a da je vezano za hladnjak
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPet Mar 20 2015, 09:43

Krpljenje 500 din i majstor je blizu...
Mislim da ga nisam pregrejao, a vodu sam stalno dolivao.
Nazad na vrh Ići dole
maksa66
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 10.10.2012

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyNed Mar 22 2015, 07:34

kafke ::
Može da se menja samo ta ručica- ablender i on ti je 20e polovan, traži sa prekidačem za maglenke jer si to već čini mi se pisao ranije u vezi maglenki. Desilo se to i meni a uzrok su bile neke loše i jeftine sijalice halogenke pa se grejala cela svetlosna instalacija i istopila plastiku u ablenderu i jednostavno zakovao na dugom svetlu. I naravno možeš sam zameniti ablender, ništa komplikovano.
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyUto Mar 24 2015, 14:59

Ljudi, odlepiću  glavom u zid

Ablender sam zamenio (polovan 10 evrića), ali me još uvek muči voda!
Hladnjak ne curi tamo gde je zakrpljen, ne vidim nigde da pušta, a troši 3l vode/100 km.
Voda iz ekspanzionog suda nestaje i kada auto stoji (stajao dan - ispraznila se posuda). Kako?

Hvala unapred za pomoć,
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyČet Mar 26 2015, 18:49

Znači mora negde da curi,oteraj negde na kanal i pusti ga da radi i gledaj odozdo mora negde da kaplje.Meni je ispod same posude neka mala rupica pa kad se auto zagreje to se izgleda malo raširi i onda kaplje ali ne toliko kao kod tebe jbg....Msm jedino da ti nekom čarolijom izlazi na auspuh tolika voda Shocked..
Nazad na vrh Ići dole
simon kg
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.02.2015
Godina : 40

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyNed Mar 29 2015, 19:15

Pozdrav,kad smo vec kod expanzione posude za vodu ,meni je naprsla i moram je zameniti,
gde bi to mogao da nadjem ili mozda pasuje neka druga 
nubira 1.6 99`
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyUto Mar 31 2015, 19:32

Ma na otpadu uzmi istu i teraj.Nemam pojam od cega pasuje jos
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPon Maj 11 2015, 11:25

Zdravo ljudi  cheers
Evo da javim da sam završio sa zjbncjm oko hladnjaka, vode, trzanja... big_boss
Radovi: zamena hladnjaka, ravnanje glave, zamena dihtunga, gumica ventila, ulja i filtera.
Cena: cca 20K  Rolling Eyes
Majstor mi još kaže da bi trebalo da naštelujem plin pa će i kuckanje ventila da prestane
(na benzinu se ne čuju).
--
Zna li ko majstora (dobar/ne preskup) za sekvent plin (BG i okolina)?

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPon Maj 11 2015, 14:30

Ako kucka samo na plinu onda to nisu ventili nego plinske dizne.
Ne bih ja tu nista dirao.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyPon Maj 11 2015, 20:27

Plinske dizne su cuju jace kada nemaju plin tj kada auto radi na benzin kada se prebaci na gas cuju se tise . a ventili se cuju pa cuju i ok samo ako nije preglasno.Inace ja sam skoro menjao ulje pre par dana i sipao sam 10w40 a sada sam nasuo 15w 40 i manje se cuju i to dosta.To je moje iskustvo
Nazad na vrh Ići dole
kafke
Početnik
Početnik
kafke


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.03.2015

Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja EmptyUto Maj 19 2015, 13:49

Hvala na odgovorima.
Pojavio mi se novi problem  glavom u zid :
Svako jutro auto startuje sekund-dva pa se ugasi. Onda verglam, drukam gas (kao da mora da povuče gorivo) pa upali i radi normalno.  Shocked
Ako ga ne palim dan-dva verglanje potraje...
Jel' moguće da se gorivo "iscedi" pa mora da povlači kroz sistem?
Unapred hvala na pomoći.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vise problema i pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vise problema i pitanja   Vise problema i pitanja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vise problema i pitanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Styling par pitanja
» Espero klima kondenz
» DVA PITANJA U JEDNOM
» Par problema
» Dva problema - pomoć

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: