Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!

Ići dole 
+2
Radan
EMCOKAS
6 posters
AutorPoruka
EMCOKAS
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Priboj

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptySre Jun 13 2012, 13:20

Drugari pre par dana u voznji pocelo samo da mi se pusi iz volana,ja stanem i vidim gore mi duga umesto kratkih svetala...haj da vratim na kratka ma nista nema sanse,ugasim skrou opet gore duga,onda skinem klemu da se nezapali.Sacekam malo ohladi se nabijem klemu svetla duga se odma sama upale i nekako doteram auto kuci i opet skinem klemu.Malo sam cacko i skinem sa volana onaj gornji poklopac ispod instrument table i probam rucicu kad izgleda zaglavila nece da ugasi svetla ona skljoca ali nece da ugasi i nemogu da dam desni zmigavac verovatno je doslo do nekog spoja jer kad stavim klemu i upalim svetla onaj dzek sto vodi struju do rucice bas se zagreje opasno tako da sam taj dzek iskljucio pa vozim bez svetala bar do posla st drugo da radim,cim vratim dzek i upalim svetla pale se duga i jos par lampica koje nece da se ugase dok neiskljucim dzek.90% JE ta rucica riknula pa molim nekoga ako moze da mi to pronadje ili da savet gde da nadjem polovnu jer je nova oko 55evra a to je preskupo za takvu sitnicu,dajte ako neko ima nekoga da i to posalje postom ako moze sta jeftinije polovno da se nadje bio bih jako zahvalan.U pitanju je daewoo nubira 1(sa uskim svetlima) 2000 god.Hvala drugari u svakom slucaju
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptySre Jun 13 2012, 19:27

Pa jesi li prelistao forum?Ovde ima nekoliko ljudi koji prodaju polovne delove za daewoo pa pozovi,pitaj.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptySre Jun 13 2012, 22:57

Da imas po forumu i nemoj da si lenj da samo cekas linkove.Imas u sekciji oglasi a i pisano je xx puta o delovima.Mada ako tebi mehanicki radi rucica tj klik klik kada je pomeras onda ti je negde prespojio.Zasto ne odes kod elektricara da resis problem?
Nazad na vrh Ići dole
EMCOKAS
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Priboj

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptyČet Jun 14 2012, 19:47




Bio sam kod elektricala kaze da je rucica negde u spoju sprzilo se nesto unutra pa mi je to skinuo da modu da vozim bar preko dan pod pozicijama iako to i nije bas po zakonu.A nisam lenj nego se jos nesnalazim jer sam se tek uclanio a preglodao sam i vidim da svio ovi sto prodaju delove su u srbiju a ja sam trenutno u bosni pa mogu ljude tek nazvati za par dana kad budem tamo jer iz roominga dere,ovde je slabiji izbor tako da cu jos malo pogledati ako sta nadjem ako ne kad dodjem za par dana kuci u srbiju nazvacu nekog u pa da mi to posalje postom.Pozz i hvala na savetima...javim kad resim rucicu
Nazad na vrh Ići dole
wik_so
Početnik
Početnik
wik_so


Broj poruka : 48
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 41
Lokacija : Sombor

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptyČet Jun 14 2012, 20:31

EMCOKAS ::



Bio sam kod elektricala kaze da je rucica negde u spoju sprzilo se nesto unutra pa mi je to skinuo da modu da vozim bar preko dan pod pozicijama iako to i nije bas po zakonu.A nisam lenj nego se jos nesnalazim jer sam se tek uclanio a preglodao sam i vidim da svio ovi sto prodaju delove su u srbiju a ja sam trenutno u bosni pa mogu ljude tek nazvati za par dana kad budem tamo jer iz roominga dere,ovde je slabiji izbor tako da cu jos malo pogledati ako sta nadjem ako ne kad dodjem za par dana kuci u srbiju nazvacu nekog u pa da mi to posalje postom.Pozz i hvala na savetima...javim kad resim rucicu

Prijatelju ja sam kuburio sa tim problemom i dva puta menjao tu rucicu zbog sijalica. Stavljao sam one plave sijalice od kao 90w i stopila se rucica iznutra i pored releja koji su ugradjeni fabricki za svaki far tj. sijalicu posebno. Dva puta kupio novu rucicu i kada sam vratio sijalice normalne od 55w vise nisam imao problema. Mislim da imam tu rucicu ispravnu 20E
Nazad na vrh Ići dole
EMCOKAS
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Priboj

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptyPon Jun 25 2012, 09:22

[quote="wik_so"][quote="EMCOKAS"]

Ovako rsio sam problem pa da obrazlozim mozda jos nekome pomognem.Ovako zamenio sam rucicu stavim probam sve radi,vouio se 15-tak min reko ajde da pipnem da se slucajno ne greje kad imam sta da vidim vrelo sve i dzek i kablovi sto vode do ablendera.Ja iskljucim svetla da mi nebi i ovaj crkao i kod majstora naravno.Covek ustanovi da je dzek izgoreo i u losem stanju i kaze mi da nadjem polovan negde da odsecem da ga on lep izoluje i stavi.Malo sam se namucio i na kraju nadjem dzek koji odgovara zamislite od sevroleta SPARK identicna instalacija i ablender i rucica za brisace pasuju na nubiru.Odem covek pregleda izoluje i sad radi ok malo su tanje zice nego originalne od nubire ali elektricar kaze da su u super stanju i da ce raditi ok.Zasad radi i negreje se pa ce mo videti...Takodje nemojte stavlati jace sijalice od fabrickih jee mislim da su preveliko opterecenje za instalaciju koja je rekao bih malo losija inace ja nisam menjao meni su 55w ali instalacija bila losa i nastane problem a naravni i trosak.Hvala ekipi na komentarima nadam se da cu ovim objasnjenjem nekom pomoci...Pozz i pisite





Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptyPon Jun 25 2012, 09:51

Vidis da je ipak bio u spoju a sa novom rucicom jedasn deo si smanjio ali je ostao spoj.Da si nastavio da vozis sjebao bi i tu drugu rucicu.Super je sto si resio problem malo se iscimao ali sta je tu je bitno je da je reseno.A jace sijalice ne mogu ni na jedan auto ako su zaista jace(prava snaga) bez prepravke.Mozes xenon,ali on on ima svoj balast
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptySre Jun 27 2012, 16:00

@wik_so
kad se stavljaju te buvljacke sijalice sto satro svetle kao da su 90-130W (zavisi sta napisu na kutiji) obavezno se stavlja relej bas iz razloga da ne izgori ablender Wink
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! EmptySre Jun 27 2012, 16:28

Ja sam takve sijalice stavio svojevremeno na moj auto, ali samo zahvaljujući tome što tada još nije postojao nov zakon o saobraćaju, nisam držao upaljena svetla po danu, nego samo u toku noći - znači retko i na kratkim relacijama. Ali i uprkos tako retkoj upotrebi svetala, za mesec dana su mi se bukvalno istopili plastični konektori koji se nabadaju na sijalične kontakte.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty
PočaljiNaslov: Re: RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!   svetla - RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA  POMAGAJTE!!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RUCIZA ZA ZMIGAVCE I SVETLA POMAGAJTE!!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ukratko POMAGAJTE :)
» matiz svetla
» Svetla na Tacumi ne rade
» Prednja svetla plastika
» upozorenje kada ostanu upaljena svetla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: