Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ABS Ring - Lanos 1.4

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

ABS Ring - Lanos 1.4 Empty
PočaljiNaslov: ABS Ring - Lanos 1.4   ABS Ring - Lanos 1.4 EmptySre Maj 23 2012, 05:26

Pri vrlo blagom kočenju kod zaustavljanja (znači bukvalno momenat pre zaustavljanja) ponekad mi proradjuje ABS, lampica na tabli se ne pali.

Čitajući : [You must be registered and logged in to see this link.]

nadjem da je najverovatnije pukao ABS ring na nekom od točkova pa prsten "prokliže" i senzor ABS detektuje to kao proklizavanje točka i uključuje ABS sistem. To je inače po tom forumu vrlo česta pojava na Lanosima sa ABS.

Elem, kada sam skidao prednje točkove zbog kotrole diskova i pločica, nadjem da je na predjem levom točku pukao ABS Ring. Šta tu raditi ?

1. Da li uopšte postoji samo taj prsten da se kupi ? Zvao sam par prodavnica, nisu ga imali niti su znali da li to uopšte prodaje kao poseban deo.

2. Pokušati sastaviti taj prsten, možda ga samo malo pecnuti sa CO2 aparatom ili možda pokušati lepljenje sa nekim epoksidnim smolama (on nema nikakvu mehaničku nosivost, to je samo davač položaja za senzor ABS-a)

3. Kupiti polovan homokintički zglob sa ABS Ringom pa menjati ceo zglob samo zbog ovoga. Ovo mi se najmanje svidja ali i to je neka opcija.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

ABS Ring - Lanos 1.4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Ring - Lanos 1.4   ABS Ring - Lanos 1.4 EmptySre Maj 23 2012, 05:52

Imao sam skoro identičan problem na Nubiri.
Kažem skoro, jer meni nije pukao prsten, nego mi je samo jedan "zubac" na tom prstenu pukao.
Znači isto se palio ABS kod blagog kočenja prilikom zaustavljanja.
Promenio sam ceo homokinetički zglob, jer se samo prsten ne prodaje odvojeno.
Naravno, može samo prsten da se promeni i ako možeš negde da nađeš polovan, a ispravan prsten, jeftinije je da promeniš samo njega.
Što se tiče lepljenja, to ne bih znao, jer meni to nije bila opcija - falio mi je zubac Smile
Ali, ako mi veruješ, ja sam sa tim polomljenim zubcem vozio skoro 6 godina bez ikakvih problema.
I već sam skoro navikao. A promenio sam ga totalno neplanirano prilikom jedne posete majstoru povodom sasvim neke desete stvari Smile
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

ABS Ring - Lanos 1.4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Ring - Lanos 1.4   ABS Ring - Lanos 1.4 EmptySre Maj 23 2012, 07:19

posebno prsten nema da se kupi samo kineticki zglob. probaj da pecnes to malo ako mozes pa da gura da ne kupujes ceo kineticki. ako bas moras da promenis jbg javi se...
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

ABS Ring - Lanos 1.4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Ring - Lanos 1.4   ABS Ring - Lanos 1.4 EmptyČet Maj 24 2012, 11:20

Pretpostavljao sam da ga nema kao poseban deo, šta da se radi, pokušaću da ga sastavim pa kako bude.

Hvala na odgovorima, kada uradim valjda ću se setiti da ovde ostavim post koje je rešenje prošlo.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ABS Ring - Lanos 1.4 Empty
PočaljiNaslov: Re: ABS Ring - Lanos 1.4   ABS Ring - Lanos 1.4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ABS Ring - Lanos 1.4
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Plinski uredjaj za lanosa 99'
» Upustvo za servis Daewoo
» DAEWOO LEGANZA, LANOS, NUBIRA, NEXIA, MATIZ, ESPERO DELOVI
» lanos pomoc oko ler gasa ....
» polovni delovi espero,nubira,nexia,leganca,kalos...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: