Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Menjac

Ići dole 
+2
dalibor76
zilevig
6 posters
AutorPoruka
zilevig
Početnik
Početnik
zilevig


Broj poruka : 27
Datum upisa : 25.07.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Menjac   Menjac EmptyPon Mar 19 2012, 20:33

Pozdrav
interesuje me da li se neko susretao sa ovim.
U kabini kod menjaca kada ubacim u trecu i petu cuje se neko zujanje i kada malo vratim palicu menjaca ono prestane .Da li neko zna sta bi mogao da bude problem
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyPon Mar 19 2012, 20:57

Neznam konkretno koji model voziš a može da budu nekoliko stvari prvo možda imaš lufta u samoj palici menjača mislim gde se palica oslanja u samom dnu pa ti se onda javlja vibracija u kabini ali je problem u samom menjaču.Probaj da skineš zaštitnu kožu oko rukohvata menjača pa sam razmotri gde ima lufta to ti je moj predlog.
Nazad na vrh Ići dole
zilevig
Početnik
Početnik
zilevig


Broj poruka : 27
Datum upisa : 25.07.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyUto Mar 20 2012, 21:12

Vozim Kalosa 2002 ,a probacu to da skinem i vidim,kontam da nije strasno ali me malo nervira!
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyČet Mar 22 2012, 09:12

Imam isti problem na lanosu od kako sam ga kupio, niko nije umeo da utvrdi odakle se cuje zujanje. Identicno: kada ubacim u 3. ili 5. cuje se zujanje koje prestane kada malo pomerim palicu. Mislim da ima veze sa trenjem izmedju plasticne konzole i armatur-table, ali je skroz nedostupno da bih probao da uglavim bilo sta da amortizuje zujanje.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyČet Mar 22 2012, 12:36

Hehe na nubiri isto.Samo stavis prst na menjac ono prestaje,ja pokusavam da ne mislim na to,iskreno ne znam da li moze da se vidi i kada se skine konzola jer mislim da mora i da se dalje rasklapa
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyČet Mar 22 2012, 12:38

Vozim kalosa i srurno da sam do sada dva puta demontirao samu rucicu menjaca jer me je interesovalo da promenim onu kuglu na vrhu tj.rukohvat.Mislim da je i kod lanosa slicno ima u samom dnu rucice jedna osovinica na kojoj se oslanja cela rucica mozda tu ima lufta.Kod mene je to utegnuto i nema lufta.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyČet Mar 22 2012, 12:43

Moguce...

Ne znam kako se skida rucica, pokusao sam ali nisam uspeo.

Moze objasnjenje?
Nazad na vrh Ići dole
dalibor76
Član
Član
dalibor76


Broj poruka : 103
Datum upisa : 18.10.2010

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyČet Mar 22 2012, 14:17

Moraš prvo da skineš zaštitnu kožicu sigurno je pričvršćena na takozvane žabice pokušaj da odvojiš šrafcigerom kad to skineš videćećeš kako u samom dnu ručica gura šipku koja ide prema motoru e pa baš tu gde se spaja ručica i šipka postoji ta osovinica koju mošeš da izvučeš ali predhodno moraš skinuti i osigurač koji nedaje da ta ista osovinica ispadne levo desno.Možda vas sada ovo moje izlaganje više zbunjuje negoli pomaže ali sve se lepo vidi kada se skine zaštitna kožica.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyPet Mar 23 2012, 19:28

I kod mene se isto desava na lanosu,kad stavim ruku na menjac prestaje.Ali ima perioda kad se uopste nacuje,recimo po mesec dva nema nista pa opet pocne.Malo nervira ali pojacaj muziku i uzivaj.
Nazad na vrh Ići dole
pekson
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 21.05.2012
Godina : 45
Lokacija : Kovin

Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac EmptyPon Jun 25 2012, 21:23

Ja sam resio problem velikog lufta - praznog hoda na rucici menjaca a i tog nekog zujanja rucice. Dignite haubu i kada neko menja brzine unutra vi pogledajte kraj poluge koji ulazi u menjac tj to je neka vrsta krsta - zgloba koja je se kod mene pojela. Vrlo lako se skida jer ima osugurac sa donje strane. Odnesete je kod strugara da vam napravi nove plasticne caurice koje se nalaze u tom valjkastom delu i napravi vam novu osovinicu i problem je resen 100%. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Menjac Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjac   Menjac Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Menjac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» menjač za matiza
» Menjac na Esperu
» ulje u menjac
» automatik menjac
» DAEWOO LEGANZA, LANOS, NUBIRA, NEXIA, MATIZ, ESPERO DELOVI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: