Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa brisacima na tacumi

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
srdjan1207
Početnik
Početnik
srdjan1207


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.09.2010
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 18:46

Pozdrav za sve clanove,ja sam od skoro vlasnik tacume 2.0 16v cdx,i odusevljen sam sa autom.ali pojavio se problem.Brisaci kao da nemaju snage da rade,i u pola brisanja stanu,pa posle nekog vremena prorade opet,problem nije naivan narocito sto je jesen stigla a ja nemam brisace.pomagajte ako je neko imao slican problem lol!
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 19:02

probaj da skines metlice , vidi kako radi motor brisaca bez opterecenja , ako i onada zeza onda je zreo za zamenu ili reparaciju , u krajnjem slucaju moguce je da negde gubi kontakt Suspect
Nazad na vrh Ići dole
srdjan1207
Početnik
Početnik
srdjan1207


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.09.2010
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 19:10

Probao sam druze dignem brisace u vazduh tako da nemaju nikakvog opterecenja,ali oni su ipak jako spori i nemaju snage,kao da imaju neki otpor,ako me razumes,kao kad zimis ukljucis brisace bez predhodnog ciscenja soferke.slabo se ja razumem u elektriku ali dali motor moze da oslabi,kontam ili radi ili neradi scratch
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 19:17

onda je motor pred crkavanjem , imao sam slican problem , doduse na zastavi , isto je tako bio usporen dok jednog dana nije hteo da pomeri metlice Crying or Very sad probaj da ga skines i ocistis malo konekcije mada sumnjam da ces sta uraditi , ta stvar je cini mi se i pertlovana tako da nema pristupa unutrasnjosti i eventualnoj zameni nekih delova bez ostecenja
Nazad na vrh Ići dole
srdjan1207
Početnik
Početnik
srdjan1207


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.09.2010
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 19:23

Probacu da raskupusam one plastike ispod soferke da mogu da pridjem celom tom mehanizmu,sve imam osecaj da je sve zaribalo ili nesto smeta tom sistemu poluga,majstor mi kaze da je auto dosta vremena stojao,to je primetio prilikom prvog mog servisa,pa je mozda sve zardjalo ako wd ne pomogne onda novi motor,samo neznam gde da ga kupim. confused
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 19:27

srdjan1207 ::
dali motor moze da oslabi,kontam ili radi ili neradi scratch
odu oni namotaji na statoru , sad valjda ima i cetkice , hoce i one da zezaju na tu foru , radi sve slabije i slabije , bar na motorima busilica , brusilica itd. jeste da rade na 220v al' kapiram motor je motor bounce
Nazad na vrh Ići dole
srdjan1207
Početnik
Početnik
srdjan1207


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.09.2010
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 19:31

U majkumu pa to onda neko moze i da navinkluje,ako se to tako kaze Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 19:41

samo dali se isplati Wink
Nazad na vrh Ići dole
srdjan1207
Početnik
Početnik
srdjan1207


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.09.2010
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 19:45

Ma resicu ja to pa cu podeliti sa vama nikad se nezna kome se desi isti problem,ako je neko imao isti neka se javi
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyNed Sep 19 2010, 21:42

A kako brisaci deluju na menjanje stepena brzine? Da li nesto brze radi kad stavis na najvecu brzinu? Kako motor reaguje na to?
Ja dajem najveci akcenat na motor, mada moze da bude i nesto drugo oko elektrike.
Nije lose da pogleda neki elektricar, ako je vizuleno sve dobro, ako nema neke korozije, na polugama.
Imao sam slican problem na Jugicu, zezale su poluge, pa je isto tako tesko radio, pa u toku rada se zaglavi i tako dalje. Problem je bio samo u polugama.
Nazad na vrh Ići dole
srdjan1207
Početnik
Početnik
srdjan1207


Broj poruka : 12
Datum upisa : 19.09.2010
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyPon Sep 20 2010, 11:46

Vidi mislim da je najverovatnije od stojanja,jer juce su mi radili jedno 2sata zbog kise,i poceli su sve lakse i lakse,pred kraj voznje,radili su dobro,jedino se bojim jer ako nebudu radili nedelju dve opet isti problem affraid
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyPon Sep 20 2010, 11:51

probaj , sto kaze ivan , da podmazes zglobove poluga , mozda se i tu nahvatalo kojecega pa zeza Wink
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi EmptyPon Sep 20 2010, 16:01

Ako uspes da pristupis motoru koji pokrece brisace... uzmi malo WD-a i naprskaj rotor... dugo je stajao pa je mozda zaribao i sad usporeno radi. Ako nije to onada je verovatno za zamenu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa brisacima na tacumi Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa brisacima na tacumi   Problem sa brisacima na tacumi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa brisacima na tacumi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa svetlima na TACUMI
» Problem sa pumpom za brisače na Tacumi
» Problem sa senzorom temperature rashladne tecnosti na Tacumi 1.6
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Zvizdanje u Tacumi 1.6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: