Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 opet problemi

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

opet problemi Empty
PočaljiNaslov: opet problemi   opet problemi EmptyČet Feb 23 2012, 01:40

opet problemi sa ovom nubirom... pa ljudi ja cu poludeti,ako ne izgorim u njoj predhodno glavom u zid juce ujutru cale hoce da krene na posao i zove me u 4h da izadjem i pogledam zasto nece da upali,ja izadjem zaverglam on vergla ravno,bez imalo promena. kazem njemu da sedne i da on vergla al kada mu dam znak ppogledam da li baca struju na kablove on baca kad zavergla,e sad posto je crko ulozak pumpe u rezervoaru pre tri dana i palimo ga sad na plin ali palio je da kazem zadovoljavajuce bez duzeg verglanja sastavi za sekund,e juce se ovo javi i ja malo odvnem plin njemu kazem da da kontakt i vraca par puta da nabije sto vise plina i da proba nebili bilo promene ali opet isto. njemu kazem da vergla da nestaje i posle 10 sekundi auto poce da aje znak da ce upaliti,ja sad drzim pun gas on zavergla i on sastavi,kazem mu da kad se vrati da moram da pogledam sta je ode on i malo pre me zove da mi kaze da ne moze opet da upali sutra moram otici i da vidim sta je. sada nesto razmisljam da li moze da bude posto sam menjao elektronski deo brave posto mi nije radio ventilator u kabini i podizaci kad sam njega zamenio sve je ok e sad mozgam dali moze da je do imobilajzera? sad se vise predajem i vec ne znam sta da radim. sem da treba na dijagnostiku da ide
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

opet problemi Empty
PočaljiNaslov: Re: opet problemi   opet problemi EmptyNed Feb 26 2012, 07:58

Uzmi kofu vruce vode, pa prospi preko rasprsivaca, pa jos jednu opet. Hladno je da bi ga palio direktno na plin, bez obzira sto je temperatura u plusu. A i rastelovaces ga sigurno. Temperatura vode treba da bude 30 stepeni, pre nego sto prebaci na plin. A posto nemas benzin uradi ovo i veruj mi pali na jedan. To mi majstor rekao da uradim ako ostanem bez benzina, a i pumpa mi nije radila neko vreme. Pa u oktobru kad je zahladnelo, ja sam isto verglao ko lud i setim se toga. Prebacim vruce vode direktno preko onog dela plinskog uredjaja sto je ispod haube i ko mina na jedan pali. Samo moras dve kofe onako jedno 20L.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

opet problemi Empty
PočaljiNaslov: Re: opet problemi   opet problemi EmptyNed Feb 26 2012, 08:51

Ne bih preporucio polivanje vrucom vodom iz licnog iskustva , imao sam tzv. "problema" sa obicnim uredjajem na proslom autu , i polivao pasprsivac vrucom vodom al' plin ima osobinu da ledi pa brzo ohladi vodu koja se zaledi po uredjaju , pa jos veci problemi , problem je bio u neispravnom cepu hladnjaka , naime nije dihtovao dobro pa je sistem vukao fals vazduh koji je dolazio do rasprsivaca i stvarao probleme , tako da ........ scratch
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

opet problemi Empty
PočaljiNaslov: Re: opet problemi   opet problemi EmptyNed Feb 26 2012, 16:45

bravo hvala na savetu. dobro ti je rekao taj da moze da se sipa vrela ne vruca voda na rasprsivac i da upali,ali kod mene nije to problem,to se stavlja ako je minus veliki napolju pa se pali na plin,ili ako plinski uredjaj ostane bez vode pa zaledi takodje se sipa da bi popustio plin i membrane unutar njega... kod mene je bio sasvim drugi problem napisao sam u drugoj temi Smile
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

opet problemi Empty
PočaljiNaslov: Re: opet problemi   opet problemi EmptyUto Feb 28 2012, 20:08

Meni se to desavalo u oktobru, a tad nije bio minus. Naravno nisam mislio da svaki dan ovo radis, nego samo dok nepopravis pumpu. Mislim par puta. Na mom lanosu kad je ispod 5 stepeni vec moram duze da verglam, ako palim direktno na plin. A moj burazer na fiat tipu pali i po malom minusu. E sad to valjda zavisi i od plinskog uredjaja, neznam Shocked
Nazad na vrh Ići dole
ceronimus
Početnik
Početnik
ceronimus


Broj poruka : 82
Datum upisa : 10.08.2011

opet problemi Empty
PočaljiNaslov: Re: opet problemi   opet problemi EmptyUto Feb 28 2012, 20:16

moj cale ima feliciju 1.3 i BRC unutra...znam da ne valja ali on pali na najvecem minusu na plin bez ikakvog dugog verglanja,nasprica tri puta i nema sanse da ne upali....kad je bio ovaj minus nedelju dana nije mrdnuo auto niti ga je palio,i ja mu se popnem na glavu daj da malo vidimo tvoj auto nije vozen nedelju dana,kaze cale ma sta ima da gledas ima da upali odmah,sidjemo dole i on na keca upali...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





opet problemi Empty
PočaljiNaslov: Re: opet problemi   opet problemi Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
opet problemi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Par starih-novih problema sa Ler gasom
» Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma
» Broj obrtaja za vreme menjanja brzina
» PROBLEMI SA ABS-om
» Neobični problemi sa Kalosom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: