Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma   Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma EmptyPon Avg 17 2015, 11:14

Koliko ke komplikovan proces čišćenja EGR ventila na Tacumi. Da li mogu to sam da uradim, bez da nešto zabrljam ili da vizim kod majstora.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma   Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma EmptyPon Avg 24 2015, 18:51

U sustini skines egr i ocistis ga sa nekim carb cleaner ili necim slicnim,ne znam da li je elektronski ili vakumski,elektronski zastiti kontakt.Elem u svakom slucaju ako je usisna grana prljava ocisti i nju prvo posto ce se opet brzo napuniti.E sad ciscenje nikad ne skodi ali ako doteras cara do duvara onda je samo pokusaj i mora novi egr.a moze i egr da se blokira pa vidi sta ces
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma   Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma EmptyPon Avg 24 2015, 20:50

Hvala za savet. Malo ću još da proučim pre nego se upustim u čačkanje Smile
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma Empty
PočaljiNaslov: mene majka za dimnjacara daje hehehe necu ga majko ja    Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma EmptySub Avg 13 2016, 16:28

Dakle pitanje je kako ocistiti egr ventil egsost gas recilculaton valve. sto bi englesci rekli. kao to ocistiti i sto ga opce cistiti i na kraju krajeva cemu uopce sluzi da mora biti cist??.... de da se prisjetim o cemu se radi..
Dakle ovako ... pri izgaranju benzina u cilindrima on ne izgori sto posto nego u njemu ostaje jos stogod da se more ponovo izgoriti i na taj nacin da se jos vise ustedi na gorivu. to su ovi diklici sto prave aute skuzili i dosjetili se jadu . odlucili su od 5 do 15 posto (maximum) izgorenih plinova vratiti nazad u prenum komoru i tako taj gas izgoriti ponovo. Plenum komora je prostor u kojem se mjesa smjesa zraka i ostalih plinova pa se to sve salje u cilindar a pri ulazu u njega usprica se konacno i benzin i to tako sve skupa u cilindru se nabrzaka izbucka i explodira. dakle kod auta sa direktnim ubrizgavanjem goriva to jest kod auta bez karburatora imamo taj slucaj da se zrak iz filtera u plenum komori pomjesa sa ostalim plinovima i onda kao takav ide u cilindre. govorim sa ostalim plinovima a nekazem koji su to ... dakle ako ste mislili da se u motor usisava cisti zrak prevarili ste se jer zrak uistinu ulazi u cilindre ali nikako nije sam ... njemu se dodaje preko egr ventila tih 5 % ispusnih gasova i to se na takumi uzima sa cetvrtog cilindra. u glavi motora ima odvojak koji ide u egr vantil prolazi kroz njegov doljnji dio i odlazi kanalom u plenum komoru, sve skupa je dugacko nekih 40 cm a sam taj kanal je kvadratnog oblika i promjera je nekih centimetar i pol sa centimetar i pol. zasto je kockast ? bez veze, glava je ljevana od aluminija a i plenum komora isto tako pa ga sad znaj sto nisu rupu napravili okruglu nego kockastu ... nekom bilo tako ljepse al nema veze ... zasto govorim o velicini rupe i duzini?? pa to je bitna stvar iz tog razloga sto covjek oce cistit ventil, ko da se na ventilu ima sto puno cistiti. da znate ovo sto vam sad pisem shvatili bi ste da kad vam mehanicar prica kako vam je ocistio taj egr ventil da vam ustvari prica bajke jer vaznije je ocistiti taj kanal za izgorele gasove duzine 40 centi nego ventil koji sa gasovima ima dodirnu tocku od pol kvadratnog centimetra. sto se tu onda ima ceistiti?? a koji je trik u tom ciscenju kanala... e pa trik je zeznut jako ... a evo sad cu vam reci i zasto je to tako ...bas sam ovi dana sastavljao moju takumu . mjenjao sam brtvu glave pa sam pri tome uradio generalno ciscenja svega pa tako i tog egr kanala. prvo da vam kazem cime ce te oprati kanal. nadjite sredstvo za pranje masnih pecnica. to je najbolja stvar za to ali sve sto rastvara garez i masnocu valja ... naspricajte u kanal i karvason ili onom pumpom pod velikim pritiskom isperite ... to uradite sve dok iz kanala izlazi prljava voda ... naravno par puta naspircate pocekate minut dva i udri pranje pa opet tako ... kolko god ocistili bolje ce biti nego sto je bilo. e sad to ljepo zvuci al je u vbiti sranje jer niej problem oprati taj kanal negoje problem to sto nemoaete doci do tog kanala....ma mozete ali jako tesko ... dakle opet ponavljam kad vam majstor kaze da je ocistio egr ventil nista mu ne placajte jer vam oce uzet pare za nista koristi. jer ako vam dimnjacar ocisti gar na vratima peci a ne ocisti cjeli dimnjak onda vam niej uradi o nista. a da bi ocistili egr kanal to je poso od cjelog dana. meni je uzelo sat vremena jer mi j ecjela glava sa plenum komorom bila na stolu .. morao sam rastaviti plenum komoru od glave da bi mogao ocistiti taj di o kanala koji je u plenum komori a posebno onaj di o koji ide kroz glavu motora... zasto je to tako ... pa plenum komora je napravljena u obliku slova u i na jednom vrhu te komore zrak ulazi u nju tu se mjesa sa ostalim oplinovima i podize se na cetiri izlaza opet na vrh a vas kanal se nalazi na cetvrtom izlazu nekih 5 cm od gornjeg ruba . i sad kad cistite taj kanal i spricate vodu u njega da ga properete sva ta voda ulazi u plenum komoru i tu ostje jer je sve napavljano ko cetiri krcaga spojenih u jedan na dnu... dakle ako ocete vodu izbacit iz plenum komore morate komoru par puta okretati naoppacke jer kako god ju okrenete naopacke voda pola izadje van na ulaznu granu a pola ode u cetiri razvodna kanala prema cilindrima ... dakle sve u svemu zajebancija koja vam odnese pola sata najmanje. a ako vam mehanicar proba prodat pricu da je on oprao kanal za petnaest minuta znajte da je to nemoguce fizicko tehnicko mehanicki a i zdravorazumski neizvodivo... ovaj di o kanala u glaviu niej prioblem on je ravan i u jednom nivo u i to oprotrcite nabrzaka ali plenum je zafrknut. da bi okretali tu komoru i vadili vodu iz nje morate ju skinit sa glave a to znaci morate rastavit sve sto ima na masini hahahhah bolje da ne nabrajam... trebati ce deset strana teksta ... uglavnom da skratim oprati samo ventil niej nikakva radja jer on niej pun cadji nego taj kanal i plenum komora koji sam reko h prao preij dva dana i iz prve vam ruke govorim sto vam nebi preporucio da radite ako imate dve ljeve ruke i nimalo volje provesti tri dana sarafeci auto ... ja sam to uradio jer sredjujem auto totalno. a zasto sam ja to uradio ... pa poslje 5 godina muke oko starih kola i njihovog popravljanja to me na kraju svega pocelo veseliti. nekako bi reko da mi to postao hobi... dakle to sto ja radim jer sam ludjo blasavi pa me to veseli ne znaci da bi i vi trebali pokusat jer trebate imati pravi alat prave uslove (bar nadstresnicu) ako ne vec garazu, prave knjige za popravku i dosta vremena jer to zahtjeva vrijeme. ovo kazem ovdje zato sto ja smatram da je ciscenje samo egr ventila zapravo glupost jer ima se ocsititi cjeli kanal sto je ponavljam zapravo bitno ... eto sad sam vam to sve objasnio al da vam kazem sto nisam kako reko cemu sluzi taj ventil osim sto smanjuje potrosnju ponovnim izgaranjem. pa taj izgoreni plin grije dospjeli svjezi zrak i ublaaava smjesu i sprecava lupanje pri izigaranju. ako ga ima motor radi mirnije ako ga je previse motor se gasi gubite ler gas ili nema snage da povuce kad treba a i vise se grije. dakle kad je egr ventil vec tu daj da radi pravilno ... a kako radi pa to je obicni membranski ventil ili welektricni solenoid ili ti kotva dakle ako je membranski pa radi na vakum jedna ga tanka cjevcica povezuje sa usisnom granom odma ispred leptir klapne gasa odatle vakum povlaci ventilsku membranu koja otvara ventil. elektricni je bolji od vakumskog jer ga kompjuter gasi u leru i pali pri vecem gasu potaknut map sensorom i termo senzorom vode ... oni kaze kompicu kolko i kad da otvori egr ventil. dakle ako mislite cistiti ventil ocistitie i kanal. jer kad je bal nek je maskembal hahahah a to je poso za nepozelit... pa sad ko voli nek izvoli... eto toliko o egr ventilu ... cek jesam sto osnovno propustio ??? ha stari se a i umoran sam evo pola 3 ujutro ja ovo pisema do pola dva sam sastavljao na takumi bregaste osovine i vracao novi tajming belt .... pozdrav svima do daljeg osanja nadam se da sam bio od koristi ovim mojim osvrtom iz najsvjezijeg vlastitog iskustva








Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma Empty
PočaljiNaslov: opet sam nesto zaboravio kasti   Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma EmptySub Avg 13 2016, 16:31

sad vidim da nisam napisao koji se sve plinovi u plenum komori mjesaju sa zrakom ali i bolje da nisam jer svaki ima svoju pricu i za svaki cu morati napisati jednu stranicu teksta dakle kad sto pitate i to dodje na red napisati cu tada
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma   Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako očistiti EGR ventil na Daewoo Tacuma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Filer vazduha (polena) Tacuma 1.6, GDE? KAKO?
» Daewoo Tacuma 1.6 b iskustva
» Daewoo Tacuma - zujalica
» Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8
» daewoo tacuma 2.0 16v cdx

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: