Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 generalka na daewoo nubira 1.6 16v

Ići dole 
+2
Megasp
ivanjovanovic
6 posters
AutorPoruka
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptySub Feb 18 2012, 23:48

ispricacu vam sta mi se desavalo sa kolima,a zatim sta sam sve otkrivao i uradio za nedelju dana Laughing ispricao sam vam da mi je prvo pomesao ulje i vodu pa sam skinuo glavu i zamenio dihtung glave i usisa,ali i dalje nisam resio problem sto se cirkulisanja vode tice i grejanja u kabini tice. kad sam spakovao glavu i sipao vodu i upalio auto otvorio mi je termostat ali ne i termodavac i ventilator hladnjaka. pogledao sam ispod auta i video da kaplje kod remenica voda,posumnjao sam da je vodena pumpa,ali nisam bio siguran sve dok nisam bio uporan i skinuo sve i dosao do pumpe i uverio se da je semening na pumpi otisao i da curi. morao sam dliti vodu i uputiti se u garazu gde imam neophodan alat. krenuo sam iz zrenjanina u beograd,medjutim posle 50 predjenih kilometara stao sam da dolijem vodu,ali nisam auto ni gasio,kako sam krenuo poceo sam gubiti gas kao da mi nestaje plina prebacio sam na benzin i krenem dalje ide auto lepo jos nekih 5 km medjutim poce da trokira,opet ga prebacim na plin on opet dobi pun gas nastavim dalje posle nekih 2km opet pocnem da gubim gas opet prebacim na benzin i naravn opet trokira i nece kao da je pumpa zapusena,i tako nekoliko puta plin benzin samo da dodjem do nekog prosirenja gde mogu da se zaustavim,zavejao sneg put da jedva jedna traka moze da se krece. kada sam stigao pred autobuskog stajalista poceo je auto da se pusi ispod haube i bas je nesto zasmrdelo na paljevinu zaustavio sam se i ovorio haubu kad ono plamen svuda gde su dizne po magistrali i usisa,sreca moja sto sam imao 3 aparata za gasenje,i ugasio ga. zatim sam pozvao kuma i otslepamo ga kod njega u garazu,tamo sam sutradan svu instalaciju koja je bila zapaljena prevezao i izolirao ma ispalo je sve u fulu,ali moja preporuka vama je i da pod haubu onaj tapacir skinete,jer plane u veoma kratkom roku. posle svog povezivanja i nakon sto sam zamenio pumpu za vodu sipao sam antifriz upalio auto na benzin i sve normalno radi,prebacim na plin kad ono plina ima,pun gas drzim ima plina. cekam sada da otvori termostat i ventilatore da upali,dosla je skala do druge crte i kod rucice od menjaca u kabini poce da izlazi dim,sagnem se ispod kola kad vidim da mi je ceo patos u plamenu Twisted Evil affraid zavukao sam se ispod kola i zagasim zadnji deo sa prostirkom na kojoj sam lezao ,ali mi se upalio nosac auspuha i katalizator se usijao kao uzarena lopta uspeo sam nosac da skinem zatim sam u kabini morao sto pre da skinem plastiku izmedju sedista sve do kontrolne table i da gasim ceo patos iznutra,a ima tako dobru zvucnu izolaciju da je pocela da gori kao barut. ako je neko slucajno primetio da mu auto nema snage na nekoj uzbrdici ili slabije vuce neka skida pod hitno katalizator da nebi prosao kao i ja a moze i gore ako se ne reaguje brzo. kada sam sve uspesno zagasio odmah sam odstranio katalizator i povezao instalaciju za air bag koja je pored menjaca i duz patosa sve do sedista. kad sam sa tim zavrsio sada je red da upalim auto i da bude sve u redu medjutim auto nece da upali daje znake da hoce,ali nesto ga gusi. skinem ste\p motor ocistim iako nije bio prljav podmazem vratim,zatim protokomer kad sam skinuo unutra je bilo ulja vise nego u karteru,odmah sam znao da je u pitanju motor. skinem iber lauf i sve povezem i probam da upalim upali na pola kljuca,ali neizbacuje nista ni dim. ali kada se malo zagrejao motor pocelo je da dimi i pljuje ulje. ugasim ga i naravno skinem svecie i izmerim kompresiju na prvom 6,a na ostale 12. vratim svecice na ostala tri a na prvom ostavim sipam malo ulja na klip i stavim opet da izmerim kad ono 10 odmah sam znao da je pukla kompresiona karika i da je vreme da se blok rastura... tako i uradim kada sam skinuo klipove i poceo da gledam karike na prvom je bilo samo pola karike zatim kada sam ih skidao video sam da je i leziste gde idu karike pukao klip tako da i klip i karike sam sve zamenio spakovao i upalio auto i sad radi kao satic...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyNed Feb 19 2012, 17:09

Sad polako.Dobro si i ti i auto ostali citavi kad za 2 dana 2 pozara!Strasno.Meni je kompresija 10 11.Da mi je provozati jos neku nubiru ja imam utisak da moja ne isporucuje svu snagu a sto pojma nemam,jednostavno kao da nema dovoljno snage,takav mi je utisak
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyNed Feb 19 2012, 21:11

skini sve svecice i nakapnaj malo ulja dole i stavi opet da izmeris ako podigne onda nevalja klip ili karika kompresiona,ako nista ne menja onda ti nije dobro uzupcen mora da je za zub pobegao pre ce to biti. ako nije ni to onda nesto nevalja def. oko ventila,ali sve se da resiti Smile kod mene je sada sve ok i video sam sta mu se treba kontrolisati i cistiti. ako vozis na plin obavezno svecice kontrolisi,a skini iber lauf gore na dekli levo pise 1 ako duva ili baca ulje onda je karika otisla. i da obavezno moj je savet skidaj katalizator veruj mi bolje ce auto ici
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyPon Feb 20 2012, 07:21

Sad kad je hladnije ide bolje,na ravnom vuce jako dobro ali velike uzbrdice hm pa onako.Katalizator je davno skinut.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyPon Feb 20 2012, 07:46

Au brale, al si ti najebo... sta se tebi sve izdesava Shocked
Ja se u to vec slabo razumem...
Zanimljivo mi je to u vezi katalizatora. Vidim da moj stoji ispod (ako znam sta uopste gledam, posto nemam pojma kako to izgleda, ali ispod auta negde kod sedista se nalazi kao lonac neki, cenim da je to katalizator?!?!).
I ja ponekad imam osecaj da nema tu snagu koju bi trebalo da ima, posebno kad je uzbrdo i tako.
A sta dobijam a sta gubim kad skinem katalizator? I kad skinem sta stavim na tom mestu?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyPon Feb 20 2012, 08:00

Ma ljudi uglavnom skidaju katalizator i izgleda ko lonac a mozda i jeste lonac,jer kad skines katalizator stavis lonac.Dobijem malo vise snage jer je katalizator zapusen pa radi bolje auto,jeste da nemas eko normu ali dobro sad,ima mnogo gorih stvari na svetu od nemanja katalizatora.Vek katalizatora je oko 80000 do 100000 ako je presao vise 99% da je skinut i stavljen obican lonac.
Nazad na vrh Ići dole
zorank65
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 17.02.2012

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: ivanjovanovic   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyPon Feb 20 2012, 18:36

Pozdrav,svaka cast kad si ti ovo sve i napisao kamo li jos i odradio,tako se voli auto...Da li imas spisak svih delova od daewoo nubire karavan,ako imas posalji mi,moja je za sada ok i ja takodje sam popravljam i ustedio sam minimum 600 e.moja je 2000kub.jaka kao zver...Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyPon Feb 20 2012, 19:35

zorank65 ::
Pozdrav,svaka cast kad si ti ovo sve i napisao kamo li jos i odradio,tako se voli auto...Da li imas spisak svih delova od daewoo nubire karavan,ako imas posalji mi,moja je za sada ok i ja takodje sam popravljam i ustedio sam minimum 600 e.moja je 2000kub.jaka kao zver...Hvala!
Kakvi bre crni delovi,vidis covek skoro da izgine u p.m..Brale da snimis film o toj nubiri. affraid
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyUto Feb 21 2012, 13:55

katalizator ti je odmah posle fleksibilne cevi onda ide on.ako ti slabije vuce onda je to do njega,nedj boze mozes proci sa posledicama ako ga ne skines. uzmi i oseci to djubre i stavi obicnu cev bez lonca em se lepse cuje a samim tim si skinuo ogroman rizik. kad njega skines dobijas pravu snagu motora,skidas rizik od paljenja,lepsi zvuk,a ako ga ne skines bices pohvaljen od drzave sto se zrtvujes za ekologiju Rolling Eyes to su stavili i propisali kao euro 5 tesko sranje da se ljudi lakse zapale i otpadi pune brze.nadam se da sam ti mogao pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyUto Feb 21 2012, 14:23

radan brale moj da se licno znamo i da si malo prisutan uhvatio bi se za glavu kao i svi ostali i rekao bi da imam konjske zivce,ovo nije normalno,ja ljudi inace vozim lada riva 2105 uradio sam sve kompletno i limariju i mehaniku na tehnicki pregled kad sam otisao posto sam joj izmenio licni opis rekli su mi kako zelim da se zove lada riva ili vec fabricki nazivi ne mogu vec moram da smislim ime pored (lada) mada ovde sad nije rec o njoj,ali eto samo da kazem da ova nubira stvarno i iskreno za 15 dana ja sam usavrsio svoje znanje,iskreno radio sam keceve,jugice,opele,wagene,nissane,peglice,fice ma da ih ne nabrajam ali sve skoro sam radio starije od 20 god.a mladje koji imaju komp. samo limariju i farbanje ali mehaniku sem menjanja ulja i filtera na bloku i za vazduh nista drugo pipao nisam,sem evo sada ovaj na nubiri. izuzetak je vr6 motor koji sam radio dihtung glave. Smile kad se ovo izdesavalo kod nubire koju vozi moj cale i kad sam cuo koliko mu traze za zamenu dihtunga glave samo sam zinuo i pitao ga da li zeli da ja radim ili da placa majstore koji imaju samo malo vise alata od mene ali ne i resenja Smile kako sam zamenio dihtung krenulo je i ostalo da se kvari,ipak je auto star 12god. i toga sam bio svestan,ali resio sam da na neki drugi nacin to ispopravljam,da nebudu velike posledice kako je i krenulo Crying or Very sad Evil or Very Mad uzeo djavo pod svoje,ali nedam se Smile delovi svi skoro pasuju od opela,na primer od opela sam stavio klip koji je identican kao i ovaj koji sam skinuo. klim sa klipnjacom sam nasao na otpadu za 1500 din a u radnji samo klip od daewoo-a kosta 1700 i kad bolje se raspitate o cenama mnogo je bolje od opela a i kvalitetniji. mislim da je motor prebudzen 1.6 sa 16v
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyUto Feb 21 2012, 14:35

Pa kad radis nesto podkrepi i slikama i napravi koju temu u rubrici uradi sam.
Nazad na vrh Ići dole
memara007
Početnik
Početnik



Broj poruka : 65
Datum upisa : 08.01.2012
Lokacija : NOVI SAD

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyUto Feb 21 2012, 14:58

to mi se svidja sto dosta delova pase od opela nemoram da trazim bas za daewoo ali opet treba znati sta moze a sta nemoze,odnosno dovoljno je naci dobrog coveka(prodavca)koji zna sta moze od opela a sta nemoze ipak su kvalitetniji delovi...
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyUto Feb 21 2012, 23:42

hocu napravicu koju sliku da nekom jos bude od koristi Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptyUto Feb 21 2012, 23:47

pazi sad od opela ti pase ceo prednji deo mislim na vesanje i na nosace motora,mozes izvaditi iz daewoo-a motor i staviti ohc od 1.3 opel ili 1.6 kacenje isto,trap,ma bbas identicno,eto nisam znao da mogu i neki delovi od motora da budu od opela,ali ako ti je opel na pameti kad trazis deo prvo pitas da pogledaju kataloski da li su isti,pa ako ne onda orginal od daewoo nema sta da ti bude prodavac los ili dobar samo ovo ili sam uporedi ili mu kazi da ti proveri kataloski deo tj uporedi
Nazad na vrh Ići dole
memara007
Početnik
Početnik



Broj poruka : 65
Datum upisa : 08.01.2012
Lokacija : NOVI SAD

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptySre Feb 22 2012, 14:31

e super moram da menjam silen blokove na viljuskama znaci moze i od opela a to sam cuo da je na nubiri jedna od najveci mana zato hocu da kupim neke koji nisu pola suplji pa se pokidaju za god dana nego pune koji je su celi ispunjeni tvrdjom i cvrscom gumom... i jos da te pitam bas me zanima kog opela opel je sirok pojam od kojeg modela
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v EmptySre Feb 22 2012, 14:49

od kadeta,astra,vectra. e sad od ta tri modela kombinujes
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty
PočaljiNaslov: Re: generalka na daewoo nubira 1.6 16v   nubira - generalka na daewoo nubira 1.6 16v Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
generalka na daewoo nubira 1.6 16v
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Nubira
» ABS Daewoo Nubira 99' cdx
» daewoo nubira 1.6
» daewoo nubira
» Daewoo Nubira iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: