Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Lanos - gorivna pumpa - iskustvo

Ići dole 
+14
dr_wuchko
cheva
bokilava
goranmap
tosha
Blackeyed
kum Odža
dixy
daki_nis
hayyyy
kostas79
Mundor
joca
serhio011
18 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptySub Feb 11 2012, 12:20

Od kad su pocele niske temperature imam problem sa pumpom za gorivo , naime , kad dam kontakt uopste se ne cuje zujanje iste , zaverglam al' auto naravno ne upali . Ne budem lenj promenim releje , nista , skinem pumpu lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Fuel-pumpizvadim ulozak pumpe iz ovog belog plasticnog kucista lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Ulozak-pumpepovezem direktno na akumulator - radi - vratim sve nazad u rezervoar - nece - Ostane mi kljuc slucajno na kontaktu i ajd' opet da je skinem , pocnem da skidam , mora malo ubedjivacem i srafcigerom , cim sam poceo proradila i upalim auto normalno . Od tad mi ispod sedista stoji cekic a zadnja klupa van lezista Crying or Very sad da je kvrcnem dva put kad dam kontakt . Po nekad i kad upalim auto ugasi se iz razloga sto pumpa prestane da radi pa ponovim proceduru i malo pritisnem onaj lim na njoj kao da malo bolje legne na rezervoar i pri tome cujem neravnomerno zujanje . E sad da li je slab kontakt na samom konektoru ili je los sam konektor ili je los kabal a postoji mogucnost da ne valja i sama pumpa , uglavnom detaljan okrsaj sa njom kad prodje ovaj minus , nadam se da ce dotle izdrzati na ovakav nacin .
Ako neko ima neki predlog - tu sam
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyNed Feb 19 2012, 15:08

e orle al samse ja namucio kadgod sa pumpom ne u leganci naravno.prvo pumpa bi trebalo da je uvek potopljena u gorivo znaci bar 1/3 corbe sto je tesko danas jer se pumpa tako hladi.zna da u roku od mesec dva da zeza nekad zavrti nekad ne,a sastoji se od malih valjcica koji guraju gorivo ka motoru i koji se pojedu i onda ustvari ona proklizava tj ne moze da stvori pritisak koji je potreban za palenje.inace popravka je laka za auto elektricara rastavi se strugar napravi nove valjcice izvrsi se reparacija i bude ok.moj ujak je reparira za nekih 20e.zavisi od modela covek je auto-elektricar i radi kuci.
Nazad na vrh Ići dole
Mundor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 18.11.2011

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyNed Feb 19 2012, 21:30

Joco da li se tebi na leganzi zujanje pumpe čuje kada daš kontakt.Kod mene se zujanje pumpe čuje posle pokušaja da upalim auto.Kada je auto hladan moram da alnasujem tri četiri puta da bih upalio i čim se motor zagreje posle toga pali na zub.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyPon Feb 20 2012, 20:02

Sto se tice 1/3 goriva u rezervoaru , kad sam otvorio poklopac pumpe i skinuo istu imao sam oko 10 litara goriva a kuciste pumpe je bilo skroz potopljeno u benzin a kuciste puno benzina tako da mi tvrdnja sa minimumom goriva u rezervoaru ne pije vodu al' ajd ne kazem da moze da skodi , elem , pumpa se ne cuje kad dam kontakt , a trebala bi , kad je nateram da zazuji upalim auto normalno . Od kad je ovaj debeli minus popustio stvarno nemam problema , cim dam kontakt cuje se pumpa i palim normalno Suspect tako da sumnjam na kontakt na pumpi ili dolazni kabl
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyUto Feb 21 2012, 21:48

zujanje pumpe se vise cuje na automobilima gde je pumpa van rezervoara primer zeninog senika 1.9dci dok je u leganzi to zujanje skoro necujno.u seniku tacno cujes pumpu koja odradi nekih 10 sek.i stane a za to vreme i grejaci odrade i palis.sto se tice dugog zujanja znaci da je pumpa pri kraju i da joj treba dugo da bi stvorila pritisak -uskoro remont.orle kako mislis -kad je nateram da zuji-pretpostavljm vise puta moras kontakt da das znaci da ti ne prenese svaki put struju na pumpu ili prenese ali ne pokrene,i treca varijanta da svaki put pumpa zuji odradi ali joj treba vise puta da bi stvorila pritisak i onda palis.u prvoj varijanti treba videti zasto ne dolazi struja prekid voda ,relej osigurac... drugaako ima sruje do pumpe ona ne zuji ne odradi desi se da valjcic ispadne iz lezista zaglavi se izmedju zida spoljneg pumpe i rotora i rotor se ne okrece tj.ne stvara pritisak i nema sanse da upali,i trece da su valjcici istroseniali iz par puta okretanja mogu da stvore dovoljan pritisak.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyUto Feb 21 2012, 22:20

joca ::
kako mislis -kad je nateram da zuji-
serhio011 ::
ispod sedista stoji cekic a zadnja klupa van lezista Crying or Very sad da je kvrcnem dva put kad dam kontakt . Po nekad i kad upalim auto ugasi se iz razloga sto pumpa prestane da radi pa ponovim proceduru i malo pritisnem onaj lim na njoj kao da malo bolje legne na rezervoar i pri tome cujem neravnomerno zujanje . E sad da li je slab kontakt na samom konektoru ili je los sam konektor ili.....
Zujanje pumpe se cuje nekih 5 sec. i onda stane , upalim auto a onda pumpa jedva cujno zuji , valjda dopunjuje potroseno gorivo ; releji i osiguraci zamenjeni posto sam prvo sumnjao na njih ; pumpa je u rezervoaru ; e sad sta se desava u samom ulosku pumpe ne znam
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyUto Feb 21 2012, 22:37

e tako kazi.konektor ne moze da jedan sekund je ok za dva tri nije itd.cim ti kvrcas pumpu macolom bravo lepo ti nju izvadi kod auto elektricara da je rastavi izmenja valjcice i vrati ili nova.palio tako i na bmw,dok nisam sa zenom ostao nocu na vencu pa mi jeb.sve po spisku zbog pisanja ne dozvoli da se i tebi to desi.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptySre Feb 29 2012, 18:13

Ma jok bre, imam ja rezervnu pumpu za lanosa, pa da se nadjemo da ti dam da probas. A mozemo i moju da skinemo ( jos dva dana, ako hoces kupio sam onog kalosa). Ako neradi ova moja onda ti je do kablova. Mislim po logici bi trebalo.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyPet Mar 02 2012, 19:48

I meni radi pumpa kad je temperatura u plusu i na nekom blagom minusu , al' kad je bilo ono -10 i vise tad sam imao problema pa tripujem - hladno , materijal se na hladnoci skuplja pa slab kontakt , skupili se malo kablovi kao po banderama smeh svasta mi padalo na pamet
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyNed Mar 04 2012, 18:47

Nisam imao vremena da se bakcem s njom al' evo bar slika i objasnjenje kako sam je skidao
lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Img0021
Poskidao prvo dzek i creva tako sto sam stegao klestima ove "bele" zabice na kraju creva i istovremeno ih povlacio u nazad , potom minus srafcigerom i cekicem u pravcu suprotnom kazaljkama na satu oslobodio osigurac i uklonio ga , sad kad je pumpa slobodna pomerio creva i dolazni kabal u stranu i pazljivo izvadio kuciste pumpe iz rezervoara posto je pod nekim zeznutim uglom a i na kraju kucista je plovak . Kuciste sa dva minus srafcigera otvorio na mestima gde su zabice i dosao do pumpe koja je donjim delom nekim produzetkom naslonjena na unutrasnji deo kucista , valjda da bi bila stabilna . Video sledi kad budem imao vremena bounce
Nazad na vrh Ići dole
hayyyy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 32
Datum upisa : 04.05.2012

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptySub Maj 26 2012, 17:08

u leru čujem pumpu goriva da zuji. e sad jel moj motor toliko tih pa da ne čujem njega ili je pumpa glasna,nije to jako i čim dam gas ,krenem ne čujem ju. jel to normalno pošto je ona ispod sjedala a ipak ju čujem kako lagano pišti a kad dam kontakt čuje se bome glasno,mislio sam da radi motor koji izvlači antenu a ono pumpa Smile
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyNed Maj 27 2012, 20:13

hayyyy ::
jel to normalno pošto je ona ispod sjedala a ipak ju čujem kako lagano pišti
treba da jeste
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyNed Maj 27 2012, 21:25

ovako,
problem ti je u samoj pumpi i to na rotoru jer je otisao delic kolektora pa kad se pogodi na tom mestu da stane onda nece da krene. popravka toga ti je najvise 15e a nema veze sa onim valjcima sto je neko pomenuo. kad valjci ne valjaju pumpa zuji ali nema pritisak sto kod tebe nije problem
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyČet Jun 07 2012, 17:28

daki_nis ::
ovako,
problem ti je u samoj pumpi i to na rotoru jer je otisao delic kolektora pa kad se pogodi na tom mestu da stane onda nece da krene. popravka toga ti je najvise 15e a nema veze sa onim valjcima sto je neko pomenuo. kad valjci ne valjaju pumpa zuji ali nema pritisak sto kod tebe nije problem
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyNed Sep 23 2012, 21:02

Crkla pumpa , zamenjen samo ulozak 3000rsd
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyPon Sep 24 2012, 14:05

Gde si kupovao?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyPon Sep 24 2012, 16:39

Ovi su izgleda neki novi Best-time Gornjogradska 9 Zemun
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyUto Dec 04 2012, 19:17

Ulozak je onaj radni deo?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyUto Dec 04 2012, 19:48

Da , pumpa za gorivo , u plasticnom kucistu , na kome je plovak
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyUto Dec 04 2012, 21:26

E hvala nigde nemogu da nadjem taj deo, a da ga neprodaju sa plovkom.
Nazad na vrh Ići dole
kum Odža
Početnik
Početnik
kum Odža


Broj poruka : 5
Datum upisa : 05.07.2013
Godina : 59
Lokacija : Kumane

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Pumpa goriva Lanos 1.5s   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptySub Jul 06 2013, 15:00

Imam Lanosa već 5 godina i do sada nisam imao nikakvih problema,sem redovnog održavanja,godište je '99.
Pre otprilike 10-tak dana mi je pumpa goriva promenula zvukod njenog brzog zujanja u nešto sporije i nekako grgoljane ali je palio i radio normalno.Kada sam juče hteo da ga upalim nije davala nikakve znake.čitajući vaša objašnjenja pokušao sam da je popravim i uspeo sam.Krenuo sam prvenstveno od osigirača i releja,pošto je zo bilo ispravno izvadio sam pumpu (pomoglo objašnjenje kolege kako se vadi).Zatim sam izvadio uložak iz kućišta i probao direktno na akumulator radi ali sporije i zastaje.Operem sve u benzinu,izduvam i lagano drškom čekića kuckam po metalnom telu uloška,ponovo na akumulator prozviždila kao nova.Vratim u kućište iprikačim samo kablove nevraćam u rezervar i nepriključujemcreva,zavrnem ključ odradi njenih 3-4 sec i satane,probam još 10-tak puta ne ključ i radi.Vratim u rezervar i upali normalno.E sada šta je bilo nemam pojima aliza svak slučaj naručio sam nov uložak 5.000din a cela pumpa je 10.000din.Imate ih kod BEO-TAS (011-249 32 39) ili 011 397 78 08

HVALA SVIMA !!!
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyNed Jul 07 2013, 04:14

Imam ja jednu iz beo tasa, pa mi zato i treba radni deo Laughing. Nikad vise necu da kupim tamo nista. Uzeo kuglu prsla posle dva dana, uzeo kablove morao da ih menjam uzeo druge, pa njih vratio  i vratili mi pare. A pumpu sam uzeo jer mi je stara zujala i cula se previse. Sad je stara opet  u kolima.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyNed Jul 07 2013, 16:13

Ne znam za Vas al' mi se cini da Beo-tas udara po usim sa cenama a kvalitet sumnjiv .scratch
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyUto Jul 09 2013, 21:32

Ma bre, najgori su! Ima jedna radnja u Blagoja Parovica na B. brdu. Korektne cene, al za kvalitet ne znam. Kutije koje sam mogao da vidim na policama su iz J.Koreje, tako da....
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo EmptyPon Jul 29 2013, 06:58

Sinoć sam imao zezanje sa paljenjem auta. Krenuli sa štranda kući, svartili do Tempa da nešto kupimo na brzaka i kada sam pokuašo da upalim kola -neće.

Kao upali ga na sekundu i odmah gašenje i tako par puta, posle toga samo vergla u prazno, kao da nema goriva. Srećom na STAG gasnom uređaju postoji funkcija preskakanja paljenja na benzin (pre davanja kontakta, držati ono dugme za prebacivanje gas-benzin, daš kontakt i zaverglaš...) pokušam to i auto normalno upali i odvezem se kući.

Jutros probam opet da upalim na benzin-ništa, gas-radi. Kada dam kontakt ne čujem ništa otpozadi, izgleda da je pumpa, dodouše nisam još proverio osigurače i relej, kada dodjem sa posla i ako budem nešto mogao raditi na današnjih 40 C prvo ću to da proverim.

Zvao sam Euro07 i kod njih je uložak pumpe 2877 din (HOFFER), dok su na drugom mestu za celu pumpu tražili 6000 din (ESM - ili tako nešto) a uložak je 3100. Malo me zbunio taj na drugom mestu jer je rekao da nisu baš svi uložci isti, predlaže da se menja cela pumpa...

Ako se ispostavi da je pumpa u pitanju da li menjati celu pumpu ili samo uložak ?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty
PočaljiNaslov: Re: Lanos - gorivna pumpa - iskustvo   lanos - Lanos - gorivna pumpa - iskustvo Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Lanos - gorivna pumpa - iskustvo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» vodna pumpa na lanos 1.5
» pumpa za gorivo?
» Pumpa gotiva
» Pumpa za gorivo
» pumpa za gorivo za takumu 2.0 16v CDX

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: