Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pumpa gotiva

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Pumpa gotiva Empty
PočaljiNaslov: Pumpa gotiva   Pumpa gotiva EmptySub Jan 19 2019, 21:16

Pozdrav drugari obzirom da me dugo nije bilo  na forumu bravo . Imam problem sa pumpom za gorivo i pokušao sam to da rešim zamenom novom i posle ugradnje dve nove morao sam da vratim staru koja radi pa ne radi odnosno ,,radi kada joj se ćefne". Nemam pojma šta je ovoj staroj ali ona bar radi kako tako a dve nove koje sam ugrađivao nisu htele bolje od nje, sa prvom je radio kao sa starom a sa drugom (neki slovenački proivođač) auto uopšte nije hteo da upali jer verovatno ne baca gorivo iako radi. Nemam pojma šta je i sada vozim na staru i kad stanem  udaram u poklopac ispod sedišta da proradi i tako u krug. Imate li savet na bazi iskustva da li je u pumpi problem ili nečem drugom zbog čega prekida sa radom, da li da menjam pumpu i kojom markom kao pouzdanom ili da stavljam polovnu ispravnu?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Pumpa gotiva Empty
PočaljiNaslov: Re: Pumpa gotiva   Pumpa gotiva EmptyNed Jan 20 2019, 00:01

Zdravo Tosho!

Da li si menjao celu pumpu ili si menjao samo uložak? Već sam negde pisao o tome, jer iz mog iskustva, moguće je i isplatljivo jedino zameniti celu pumpu - znači plastično lonče sa uloškom, A NE NIKAKO samo uložak. Više je razloga ovoj mojoj tvrdnji. Prvo, uložak u dnu lončeta drži gumena zaptivka - a kinezi ne umeju da koriste pomično kljunasto merilo sa nonijusom, tzv šubler Smile . Najčešće obim usisa uloška ne odgovara u potpunosti, tako da ne dihtuje potpuno, što onda znači da nema ni pritiska goriva. Takođe, kada se jednom ta zaptivka izvuče iz dna lončeta, više i nju nije moguće vratiti tako da apsolutno dihtuje. Može se privremeno zadihtovati diht masom, ali benzin je brzo rastvori, pa onda još imaš i masu u mikrofilteru, novom ulošku, vodovima itd... 

Kada se kupi druga, zamenska pumpa, neophodno je opet iz razloga što kinezi ne znaju da koriste merila, plovak sa senzorom skinuti sa starog lončeta i zameniti na novo, da bi nivo pokazivanja bio isti (ili bar približan, zbog unekoliko različite geometrije nove pumpe).

Ovo jeste skuplje rešenje, ali mnogo trajnije od "budženja" uloška, ali ti najtoplije preporučujem ovo rešenje.
Nazad na vrh Ići dole
 
Pumpa gotiva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» pumpa za gorivo?
» vodna pumpa na lanos 1.5
» Nexia pumpa gooriva
» Lanos - gorivna pumpa - iskustvo
» PUMPA za GORIVO Daewoo Nubira

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: