Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 temeratura nula, a termostat zatvara

Ići dole 
+9
zeks
ivanjovanovic
Radan
Megasp
ivan85_zmaj
Timo Popovski
serhio011
GTX
kostas79
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 17:01

Procitao sam negde na forumu da treba klima da se pali i zimi bar 15 min. mesecno. Te ja pre neki dan upalih, ali ne lezi vraze. Ona duva samo hladno i sad kad je ugasim kao da je i upaljena na hladno. Znaci katasrofa hladno. Zamenio sam pre mesec dana termostat i mislio sam da je mozda neki los kvalitet, pa prsao opet, ali ne on otvara i zatvara normalno. Kad mi nije radio na otvorenom idem oko 100km vrati mi se kazaljka na nulu, a sad sve normalno radi, pa sam cak i pregrevao namerno da vidim da li ce da upali ventilator. Sve je OK. Znaci i karton sam stavljao da vidim dali bar malo duva toplo, ali nista samo ledeno hladno. MOLIM VAS POMOC, AKO JE NEKO IMAO SLICAN PROBLEM. HVALA
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 17:25

Nisam te razumeo bas najbolje,ti bi hteo da grejes klimom?
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 18:34

Ne, ne!!! Nego uopste nema grejanja od kako sam ukljucio zadnji put klimu. Znaci iskljucena klima namesteno da duva vruce, a on duva hladno, ali skroz hladno ni u jednom momentu nije izasao topli ili mlak vazduh. Nego hladan kao iz klime. Naglasavam termostat definitivno radi.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 18:39

Moze biti da je klapna toplo/hladno ostala zaglavljena na polozaju za hladno ili da je grejac kabine zacepljen.Da li si proveravao kolicinu antifriza?

Ono sam pomislio zbog ovog crvenog Very Happy :

Citat :
Te ja pre neki dan upalih, ali ne lezi vraze. Ona duva samo hladno i sad kad je ugasim kao da je i upaljena na hladno
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 18:47

Antifriz nije pao ni za milimetar. A klapnu neznam gde se nalazi. Mada neverujem, jer je bila na toplo namestena pre nego sto sam ukljucio klimu. Kada sam iskljucio on je nastavio da duva hladno. Posle sam sve dugmice i rucice ispomerao i vratio. E a sad grejac kabine, to je vec tehnologija za mene glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 18:53

Isprati malo creva za antifriz,gde ulaze i izlaze iz kabine pa ih ispipaj da vidis da li su oba topla.Ako jesu onda je klapna,ako nisu onda je zacepljenje.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 19:10

A gde se nalazi klapna i kako da je pomerim?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 19:17

Kod mene na Neksiji ima poklopac iznad suvozacevih nogu,ispod kasete,sa leve strane do centralne konzole.Kad se on skine,vidi se ta sajla i polugica od klapne.Ne verujem da se na Lanosu nesto bitno razlikuje.Lakse ti je da prvo proveris temperaturu ulaznog i izlaznog creva jer zbog toga ne treba nista da rastavljas.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 19:42

Ok!! Probacu sutra i hvala na savetu!!!
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyNed Jan 22 2012, 22:07

Na lanosu iza kasete se nalazi klapna za spoljni/kabinski vazduh , vidi iza konzole za kontrolu hladjenja i grejanja da ti se neka sajla nije otkacila , pukao neki nosac ili slicno pa ih prati do drugog kraja da vidis u kakvom su stanju
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyPon Jan 23 2012, 17:12

Ok!! E ovako, nasao sam sajlu i kad je vratim greje, ali nece da stoji u tom polozaju i slabije mi duva. Sad neznam dali sam ja nesta pomerio, al neduva skoro uopste. Sem kod soferke. Hvala na postovima. Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Timo Popovski
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Strumica, Makedonija

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyPon Jan 23 2012, 23:17

Uf. Imao sam Lada Samara pre nekoliko godina, pojavio se slican problem, pokusao sam svasta na kraju sam ipak morao da rastavim kompletnu masku, sva plastika napred. Ako imas garazu parkiraj ga i radi, ne nosi kod majstora, samo ce ti drzati auto 2 dana i uzeti pare. Imas prirucnike na forumu pomocice ti. Malo logike i 2-3 popodneva.
p.s. A kako se pravi ona finta kad uzes tudzi tekst pa ga prikazes u tvoju poruku plus napises nesto?
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyUto Jan 24 2012, 07:34

Hehehe, to se zove CITAT, imas tu opciju na svakom postu, pa citiras ciji oces post i napises i svoj komentar ispod toga.
Nazad na vrh Ići dole
kostas79
Član
Član
kostas79


Broj poruka : 129
Datum upisa : 02.11.2011
Godina : 45
Lokacija : beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyUto Jan 24 2012, 16:38

Jeste, sajla pukla il se otkacila. Vezao sam sa kanapom, pa cu za vikend preko dana da pogledam.
Nazad na vrh Ići dole
Timo Popovski
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Strumica, Makedonija

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyUto Jan 24 2012, 16:58

ivan85_zmaj ::
Hehehe, to se zove CITAT, imas tu opciju na svakom postu, pa citiras ciji oces post i napises i svoj komentar ispod toga.
E, ovo radi bre.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyČet Feb 02 2012, 17:01

Moj problem vec sam pisao je lose grejanje, pa sad sumnjam nesto na termostat.
Ajd neka mi neko kaze nesto pametno, posto sam ja vise izludeo.
E ovako, kad upalim auto on posle nekog vremena pocne da greje i to je ok. U pocetku su oba creva sto ulaze i izlaze iz hladnjaka hladna i to je ok. U jednom trenutku posle termostata crevo postane vrelo i pocne da greje hladnjak na tu stranu. A to je trenutak kad mi radna temp. nije ni na prvoj crti skoro (crta koja pokazuje 1/4). Kasnije pocinje da biva toplo i drugo crevo na kraju hladnjaka sto vraca vodu. Ventilator se NE ukljucuje. Oba creva su vruca. Kazaljka jedva pokazuje tu prvu belu crtu i malo predje iznad nje. Kad vozim to je uglavnom na tu prvu belu i zna da padne malo ispod, a i da bude malo iznad. Tu se vrti oko nje.

Ja sad nesto sumnjam dal je termostat dobar? Mozda otvara mnogo ranije?
Kad treba ventilator da se upali? Jel kad termostat otvori i pustu vrelu vodu, ili kasnije, kako sta, nista nemam pojma?

Ja cenim da motor treba da nabije 85C i da onda termostat otvori i promesa vodu i da tad upali ventilator na hladnjaku. A da bi napravio tih 85C onda i kazaljka treba da ode do druge crte otprilike?
Neka me neko ispravi ako gresim...

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyČet Feb 02 2012, 18:55

na nubiri je 87 stepeni radna temparatura motora a to ti je na sredini.I tad se pali ventilator kad krene preko toga.Sta ces sada sa ventilatorom?Pre nekih 30 dana kada sam izasao na magistralu temparatura na sredini jos malo dam malo gasa oko 100km/h malo mi spala temparatura usporim na 70 poraste.Sada koliko je hladno kamioni autobusi stanu dok rade u sred voznje.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyČet Feb 02 2012, 18:56

Da znas otkad su ovi ekstremni minusi i meni kao da je malo pala kazaljka za radnu temperaturu.Ali imam dobro grejanje i dalje.Neznam,ali termostat mora da regulise radnu temperaturu nista drugo.On tebi mnogo rano otvori i to ti je.
Nazad na vrh Ići dole
ivanjovanovic
Početnik
Početnik
ivanjovanovic


Broj poruka : 55
Datum upisa : 30.01.2012
Godina : 36
Lokacija : beograd-zrenjanin

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyČet Feb 02 2012, 19:04

meni se skoro isto desava,ja ipak mislim da je termostat. ali kod mene dok je hladno skazaljka je na beloj liniji i tu kao da zaglavi,lupim sa rukom odozgo na tabli i ona se popne kako i treba da bude. kod vozaca duva normalno i sve je ok,ali kod suvozaca je problem veliki mlako i magle bocna stakla ubi boze.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyČet Feb 02 2012, 19:13

Pa i ja to mislim da mi ranije otvara. Jer pisao sam vec negde na nekoj temi, kod drugara mehanicara kad sam bio on je nekim aparatom merio temperaturu na motoru i to je pokazivalo nekih 68-70 C, i tad je otprilike meni kazaljka bila na tu prvu belu.
Zato mislim da je to meni mnogo ispod radne temp, a vec su oba creva vruca, znaci da je termostat otvorio mnogo ranije.
A kupio sam nov, sa sve kucistem, plisticnim, bio negde 2000, mozda i jace i od prvog dana tako radi...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyPet Feb 03 2012, 09:06

Malo sam gledao po internetu, i nasao da za Nubiru osim termostata sa plasticnim kucistem na kojem ne moze da se menja unutrasnji ulozak, vec ceo komplet, postoji i odgovara termostat sa metalnim kucistem od Chevrolet Aveo, na kome kasnije moze da se menja ulozak. Termostat otvara na 87C.
Neznam, sta vi mislite, al ja sam gotovo siguran da kod mene termostat ne radi kako treba?!
Jel je ispravno da propusti vodu u hladnjak vrucu i da drugo crevo iz hladnjaka isto postane vruce, a da pri tome ne startuje ventilator? Ja mislim da ventilator mora da upali kad promesa vodu, kad dostigne 87C.
A kod mene promesa vodu mnogo ranije, to vidim po kazaljci koja je jedva na prvoj beloj crtici a drugo to mi i pravi problem sa grejanjem, duva mlako, nema tu toplotu koju treba da ima.
Recite mi sta je ispravno, da ne kupujem bezveze...

Evo i jedne slike kako izgleda recimo ovaj plasticni i metalni od Chevrolet-a.

temeratura nula, a termostat zatvara  Thermostat_hosuing_compare
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyPet Feb 03 2012, 09:22

kod mene grejanje radi a skazaljka nikad ne predje pola a ventilator nisam do sad cuo da se upali mozda ti nije klapna dovoljno otvorena
ili neko crevo pusta ne znam samo ti pisem da mi ne lici na termostat
pozdrav ima li snega
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyPet Feb 03 2012, 09:30

Ma ja bi bio srecan kad bi bilo makar i to do pola. Kod mene je duplo manje to od pola. Polovina je ona druga bela crtica, a kod mene je na prvoj i pada i ispod nje.
Klapne se sve dobre, jedino sumnjam na zapusenost malog hladnjaka, i na termostat da nemam dovoljnu toplotu. Sto nije dobro ni za motor da nema svoju radnu temperaturu koju bi trebao da ima, a onda to povlaci i losije grejanje u kabini.

Ima snega, kolko oces... putevi zavejani, niko ne cisti... valjda ce u toku dana biti malo prohodnije. A ja uvek cekam ovakvu zimu da se mucim sa grejanjem.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyPet Feb 03 2012, 09:40

ma nije do pola retko kad sad se jedva pomeri malo od nule ali grejanje krene da radi dosta brzo
evo i kod mene zavejano nisam otiso na poso samo na TV sve cisto
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  EmptyPet Feb 03 2012, 21:13

ne treba da upali ventilator cim termostat pusti vodu iz bloka, ventilator ce upaliti kad prirodno strujanje vazduha ne bude dovoljno da ohladi vodu u hladnjaku. ne brini nista to je normalno pogotovo na ovoj hladnoci. pogledaj u nekom prirucniku kad ti pali ventilator da se uveris Wink Drugar je tim aparatom trebao da meri direkno na kucistu termostata a ne na motoru. Ako sumnjas da ti termostat ranije otvara zameni ga, ili ga prokuvaj u vodi na sporetu a temperaturu meri unimerom, najlaksi nacin da vidis kad otvara. Kad pusti vodu iz u prvo crevo jel crevo mlako ili vruce?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





temeratura nula, a termostat zatvara  Empty
PočaljiNaslov: Re: temeratura nula, a termostat zatvara    temeratura nula, a termostat zatvara  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
temeratura nula, a termostat zatvara
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa senzorom temperature rashladne tecnosti na Tacumi 1.6
» adekvatni delovi od opela odgovaraju original za daewoo tacumu
» termostat za nubiru
» Termostat i protok vazduha u kabini
» da li neko zna gde se nalazi termostat na daewoo nexi?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: