Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ugradnja plinskog uredjaja

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptyČet Sep 23 2010, 20:52

Molim Vas sve da mi malo pomognete savetom kod koga ugraditi plin za Lanosa, 1.6 2002 god. Malo sam istrazivao po netu i stigao do AC Rasic, od kojih sam dobio sledecu ponudu:

"ugradnja sekvencijalnog sistema Tomasetto AC Stag , koji ima mogućnost komunikacije sa benziskim ECU-om, kako bi ste u svakom trenutku prilikom vožnje na gas imali odgovarajuće performanse motora. Cena takvog uređaja sa ugradnjom je 650€ u dinarskoj protiv vrednosti sa torusnim rezervoarom koji se montira na mestu za rezervni točak ili 620€ sa klasicnim cilindricnim rezervoarom. Performanse iste kao na benzinu uz povećanu potrošnju od 5-15%. "

E sad, meni je ovo malo skupo (malo vise...) a verujem da je dobro, ali...
Sa druge strane, svakodnevno predjem po oko 50-tak km relacije kuca-pos'o-pos'o kuca lol!

Da li imate neku preporuku za ugradnju, posto vidim da mahom svi imate plin?

Hvala svima unapred na odgovorima!
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptyČet Sep 23 2010, 21:10

Na to odma racunaj da izvadis atest jos jedno 100 evra.
Pa sta znam, za sekvent to i nije nesto preterano skupo, mada sam cuo da se krece i manje.

Jedino sto bi ja mogao da preporucim to je ovaj vrsni servis u Lapovu, ako ti to nije daleko. A imas i cenovnik a mozes i da ih pozoves da pitas detaljnije, pa makar da vidis kakva je njihova ponuda.

Auto Servis ARTAL
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptyČet Sep 23 2010, 22:48

Ugradi sekvent u svakom slucaju e sad cena varira uzavisnosti od proizvodjaca i od garancije koju ti daju. Ukoliko nadjes jeftinije to verovatno zanci da ugradjuju jeftiniji(losiji) sistem i da su spojevi mozda losiji....pa ti zato i daju garanciju od 1-2 godine. E sad ako andjes skuplji...600-700 evra to ne mora da znaci da ti ugradjuju neki kvalitet vec da se vise ugradjuju Smile U svakom slucaju je pozejna sto veca garancija Smile Ali tako da znas koliko para toliko muzike.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptyPet Sep 24 2010, 06:07

ne bih da protivurecim metrocop-u , ima tu istine , nije da nema , samo sam hteo da kazem da sam sasvim zadovoljan , za sad , sa ugradjenim sekventom koji je kostao 400e i godinu dana garancije , i 70-ak evra atesta
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptyPet Sep 24 2010, 06:25

ja sam isto razmisljao o plinu na bmw sam imao na protokomeru oko 250e je bio a kako sam cuo od 2001g. sva vozila koja su ajnspric moraju imati sekvent.u ns ima jedan ekstra momak mom caletu na nivi niko nije znao da sredi lik otvorio komp zanenio neke delove niva kopa ko jon dir
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptyPet Sep 24 2010, 06:39

joca ::
a kako sam cuo od 2001g. sva vozila koja su ajnspric moraju imati sekvent
tako sam i ja nesto cuo da vozila sa euro 3 motorom moraju da imaju sekvent ili nece proci tehnicki ni atest al' najbolje nazovi AMSS sve ti lepo objasne Wink
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptySub Sep 25 2010, 01:35

serhio011 ::
ne bih da protivurecim metrocop-u , ima tu istine , nije da nema , samo sam hteo da kazem da sam sasvim zadovoljan , za sad , sa ugradjenim sekventom koji je kostao 400e i godinu dana garancije , i 70-ak evra atesta

Nemoj pogresno da me razumes... i ja sam za tu jeftiniju varijatnu...sto zbog manjeg troska sto zbog toga jer se ovim skupljim ne moze verovati Smile Jednostavno nisam imao drugo objasnjenje zsto bi jedan bio i do 200-300 evra jeftiniji od drugog a da to nije razlika u kvalitetu. Svakako ako neko ima pare treba da ugradi dobar plin...ali kao sto ti kazes mozes dobro da prodjes i sa ovim od 400 evra i da sve bude u redu. U krajnjem slucaju imas atest koji ti valjda garantuje neku sigurnost Smile Bar tome sluzi Smile
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptySub Sep 25 2010, 05:42

sekventni plin ide preko kompa ima vise skupljih delova bolji rad motor tacno dozira kol. plina za svaki cilindar,nema rucnog prebacivanja i naravno trosi oko 5% vise nego benz.a obican plin kad je najbolje nastelovan a to je nikad oko15-20% vise lit.plina od benzina.ja na zeninoj dvojci imam obican i karburator od keca zato sto niko nije znao da golfov stari dvogrli nasteluje kao da je mlazni motor toliko o majstorima.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptySub Sep 25 2010, 05:43

metrocop ::

Nemoj pogresno da me razumes... Smile
ma dobro sad , ti si promenio boju , pa sad mozes da pises sta hoces Laughing niko ti nista ne moze Laughing , nemoj samo da me banujes zezam se lol!
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja EmptySub Sep 25 2010, 15:45

ahahaha Razz Razz Razz Lud si Smile lol!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ugradnja plinskog uredjaja Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugradnja plinskog uredjaja   Ugradnja plinskog uredjaja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ugradnja plinskog uredjaja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: