Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Magle mi stakla u Nubire.Pomozite

Ići dole 
+3
Megasp
milan_beska
Boki_90Daewoo
7 posters
AutorPoruka
Boki_90Daewoo
Početnik
Početnik
Boki_90Daewoo


Broj poruka : 45
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 33
Lokacija : Prnjavor

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyČet Dec 29 2011, 16:28

Pozdrav svima. Slabo mi susi sofer sajbu a o staklima na svim vratima necu ni da govorim uzasno je koliko mi sve u autu magli sva stakla ocajan sam ne znam vise sta da radim, sta god da ukljucim slabo skroz duva topao zrak, a kako je sad hladno vrijeme a meni je auto isuvise potrebno ja se smori ziv brisajuci stakla kojekakvim krpama, pomozite mi ako je neko imao slican problem posavjetujte me sta da radim, jer prao sam i stakla na praonici i opet u voznji zamagli a onaj decko sto radi na pranici mi kaze da mi je otisao mali hladnjak a to se nalazi kaze ispod instrument table, maske kako se vec zove i jos me prepade kako je to sve komplikovano i zeznuto i skinuti i napraviti jer mora da se skida sva instrument tabla da bi se doslo do njega tako da sam prepadnut da ne znam sta da radim. Pomozite mi posavjetujte me molim vas. Hvala unaprijed
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyČet Dec 29 2011, 20:08

a jel duva jako makar hladan vazduh ? ako duva, onda je mozda otisao termostat (nisam siguran). ako je termostat on nije ni skup a nije ga ni problem zameniti.. ali najbolje ti je od svega toga da ti odes kod nekog majstora da Pitas.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyČet Dec 29 2011, 21:09

Pogledaj malo po forumu podrazi teme koje u sebi sadrze rec grejanje.U najgorem slucaju(najverovatnije i jeste) zapusio mali hladnjak.I da mora da se skida tabla da se zameni ako radis sam onda je 0 ako radi majstor onda je 50e i sam hladnjak mozda 3000-4000din.Unekoj od tih tema imas i postupak ispiranja malog hladnjaka sa nekim aditivima i moze uspesno da se sredi,jeftinije i brze resenje.moras sam jer niedan majstor nece da se zajebava.Mozda ti klapne ne otvaraju kako treba?Pretrazi malo forum znam sigurno da ima bar 5 tema sa tom tematikom
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyČet Dec 29 2011, 21:44

Kao sto rece kolega Megasp, ima dosta tema vec o ovom problemu. Ja isto imam slican problem.
Sustina ti je da ti magla stakle zato sto nemas dobro grejanje, a to moze da bude iz par razloga.
Trebalo bi da proveris da li ti je termostat dobar (ako ti motor ima dobru radnu temperaturu, onda je verovatno dobar). Onda bi trebalo proveriti da li ti klapne i regulacija toplo hladno radi kako treba. Kod mene je bio slucaj da mi se sajla pokidala, pa nije reagovalo na toplo hladno. Takodje sam imao problem sa klapnom koja vrsi cirkulaciju vazduha od spolja ili da kruzi u kabini. Ta klapna mi se otkacila pa je stajala na pola i to je razlog zasto oce da magle stakla. Takodje stakla oce da magle ako ti je stalno ukljuceno cirkulacija vazduha samo u kabini.
I najcesci problem i onaj najveci jeste ako ti je zapusen mali hladnjak (radijator) koj se nalazi iza instrument table. Tu je potrebno da se tabla skine, izvadi hladnjak, zameni novim ili ispere ako je moguce. Cene su kao sto je receno vec, majstori uzimaju 50e da to rasture, plus radijator jedno 30-50e.
Jeftinija varijanta, mozes da pokusas, da kupis aditiv za ciscenje hladnjaka i da sa tim isperes sistem. To kosta par stotina dinara (ne vise od 500). Moze da pomogne ako imas srece.

Eto, nema tu nesto mnogo filozofije... to ti je to.

Ja trenutno isto mucim muku sa tim malim radijatorom. Malo mi je slabije grejanje, oce da blago zamagle stakla, vise ova zadnja, mada oce malo i prednja na vratima, sa soferkom nemam tih problema jer koliko toliko duva toplo pa ona ne magli. I tako...

Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyČet Dec 29 2011, 22:23

Imas ovakvih tema na forumu.Ako ti je klapna okrenuta da vazduh kruzi samo u kabini mora da magli.Vidi dal ti radi klapna,jer i mlak vazduh bi trebao da odmagli soferku ako dolazi svez vazduh spolja
Nazad na vrh Ići dole
Boki_90Daewoo
Početnik
Početnik
Boki_90Daewoo


Broj poruka : 45
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 33
Lokacija : Prnjavor

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyČet Dec 29 2011, 23:51

milan_beska ::
a jel duva jako makar hladan vazduh ? ako duva, onda je mozda otisao termostat (nisam siguran). ako je termostat on nije ni skup a nije ga ni problem zameniti.. ali najbolje ti je od svega toga da ti odes kod nekog majstora da Pitas.

milane, nije ono da duva hladan vazduh vec duva i topao zrak al cini mi se to sve slabo pokusavao sam sve zabijele mi se stakla od magle i nista ne vidim katastrofa ziva
Nazad na vrh Ići dole
Boki_90Daewoo
Početnik
Početnik
Boki_90Daewoo


Broj poruka : 45
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 33
Lokacija : Prnjavor

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyČet Dec 29 2011, 23:58

Megasp ::
Pogledaj malo po forumu podrazi teme koje u sebi sadrze rec grejanje.U najgorem slucaju(najverovatnije i jeste) zapusio mali hladnjak.I da mora da se skida tabla da se zameni ako radis sam onda je 0 ako radi majstor onda je 50e i sam hladnjak mozda 3000-4000din.Unekoj od tih tema imas i postupak ispiranja malog hladnjaka sa nekim aditivima i moze uspesno da se sredi,jeftinije i brze resenje.moras sam jer niedan majstor nece da se zajebava.Mozda ti klapne ne otvaraju kako treba?Pretrazi malo forum znam sigurno da ima bar 5 tema sa tom tematikom

trazio sam vec po forumu po pitanju grijanja i ne znam vise sta da mislim da je u pitanju bio sam kod mehanicara on kaze otidji prvo operi na praonicu stakla iznutra mozda su masna ja to uradim vozem se malo ma kakav opet mi sve zivo zamagli nista se ne vidi iz auta ko da sam nalijepio neke bijele folije na prozore glavom u zid glavom u zid glavom u zid , i opet se vratim mehanicaru on mi kaze da je 70 % siguran da je mali hladnjak u pitanju a onda mi isto samo odmahnu rukom i kaze to je mnogo zajebano da se popravi ima 5 - 6 sati posla tako da sam sjeo u auto i otiso kuci jer nije bilo vremena da se zapocne sa radom glavom u zid glavom u zid glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Boki_90Daewoo
Početnik
Početnik
Boki_90Daewoo


Broj poruka : 45
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 33
Lokacija : Prnjavor

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyPet Dec 30 2011, 00:19

ivan85_zmaj ::
Kao sto rece kolega Megasp, ima dosta tema vec o ovom problemu. Ja isto imam slican problem.
Sustina ti je da ti magla stakle zato sto nemas dobro grejanje, a to moze da bude iz par razloga.
Trebalo bi da proveris da li ti je termostat dobar (ako ti motor ima dobru radnu temperaturu, onda je verovatno dobar). Onda bi trebalo proveriti da li ti klapne i regulacija toplo hladno radi kako treba. Kod mene je bio slucaj da mi se sajla pokidala, pa nije reagovalo na toplo hladno. Takodje sam imao problem sa klapnom koja vrsi cirkulaciju vazduha od spolja ili da kruzi u kabini. Ta klapna mi se otkacila pa je stajala na pola i to je razlog zasto oce da magle stakla. Takodje stakla oce da magle ako ti je stalno ukljuceno cirkulacija vazduha samo u kabini.
I najcesci problem i onaj najveci jeste ako ti je zapusen mali hladnjak (radijator) koj se nalazi iza instrument table. Tu je potrebno da se tabla skine, izvadi hladnjak, zameni novim ili ispere ako je moguce. Cene su kao sto je receno vec, majstori uzimaju 50e da to rasture, plus radijator jedno 30-50e.
Jeftinija varijanta, mozes da pokusas, da kupis aditiv za ciscenje hladnjaka i da sa tim isperes sistem. To kosta par stotina dinara (ne vise od 500). Moze da pomogne ako imas srece.

Eto, nema tu nesto mnogo filozofije... to ti je to.

Ja trenutno isto mucim muku sa tim malim radijatorom. Malo mi je slabije grejanje, oce da blago zamagle stakla, vise ova zadnja, mada oce malo i prednja na vratima, sa soferkom nemam tih problema jer koliko toliko duva toplo pa ona ne magli. I tako...



Ivane, motor mi ima dobru radnu temperaturu provjerio je mehanicar tako da je to uredu. Mozda si u pravu sto se tice tih klapni moracu sutra to sve da provjerim pa cu da javim kako sam prosao a vezano za to da mi je ukljucena cirkulacija vazduha u kabini nije to u pitanju eksperimentisao sam i sa time i nista nikakvih rezultata opet magli. A sto se tice toga da kupim aditiv za ciscenje hladnjaka to mi nije problem mogu to da kupim a sada da se usudim sam da radim ciscenje hladnjaka i da ja to sam ispiram to ce vec teze da ide. morat cu potrazit jos nekoga sa mnom jer ipak 2 glave su pam,etnije od jedne a mozda i nesto zabrljamo pa lako prebacim krivicu na ovog drugog he he he he u ovoj svojoj zamaglenoj muci moram da se malo i nasalim smeh glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Friky
Početnik
Početnik
Friky


Broj poruka : 43
Datum upisa : 12.11.2011
Godina : 44
Lokacija : Varaždin/Hrvatska

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyPet Dec 30 2011, 07:42

ja sam ti na lanosu imao isti problem, samo je meni otisla sajla koja pomice klapnu za smjer puhanja. ja vrtio onaj gumb kolko htio al klapne ne :-)
promjenio sajlicu i problem resen
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyPet Dec 30 2011, 08:05

Ma bez nerviranja, resices problem, sve se da resiti, a sala je uvek korisna.
Pazi, vidi, motor ti znaci lepo radi, lepo zagreva. Ti znaci imas neku toplotu u kabini, sto bi kako tako trebalo da greje i ne magle stakla.
Ja bi prvo doooobro proverio sve klapne, sajle za regulaciju svih onih zafrkancija, pocevsi da od onog toplog-hladnog, pa polozaje gde se vazduh usmerava, i cirkulacije vazduha u kabini ili od spolja. Moras da skines kasetu, iza nje ti se nalazi klapna koja sluzi za cirkuliranje vazduha.
Kazes da si eksperimentisao sa time i da nema rezultata. A kako si to proverio? Ako nisi skidao kasetu i fizicki ispratio sta se desava i kako funkcionise kad pritisnes dugme da zatvori klapnu? Kod mene je isto tako bilo problem, ja pritisnem da zatvori ili otvori klapnu i mislim da je on to uradio i presudim da to nije problem. Al kad sam to skinuo zaprepastio sam se kad sam video da se klapna otkacila od nosaca, i nosac se seta i kao otvara i zatvara a klapna visi na pola.
Isto tako mi je bilo sa sajlom za toplo hladno. Ja okrenem na kranje toplo, a ona se otkacila od bozira pa nije zatezala koliko treba.
Pa cak i one klapne za usmeravanje vazduha treba proveriti. Ti bi trebalo da drzis da vazduh ide gore na soferku, mozda ti taj polozaj ne usmerava kako treba.

Sledece sto ti moze biti od pomoci da ne magle stakla jeste da upalis klimu ako je imas.

Sto se tice ispiranje sistema, vrlo je prosto. Potrebno je ispustiti svu vodu iz sistema. Nije lose da posle toga sa cistom vodom opet malo isperes sistem. Tacnije sipas svih 6-7 lit vode koliko ti staje u sistem, pustis da motor radi dok ne otvori termostat, do radne temperature, to znaci da je promesao vodu. Opet to ispustis tu vodu. Onda napravi mesavinu opet vode i tog aditiva. Pa napunis sistem sa time. Pustis motor da radi koliko treba jedno pola sata, da nekoliko puta upali ventilator, da dobro promesa tu tecnost kroz sistem. Onda i to ispustis iz sistema. Posle toga opet napunis sistem obicnom vodom cistom, i isti postupak, motor radi dok ne otvori termostat da se lepo ispere sve. I na kraju spremis nov antifriz i destilovanu vodu, napunis sistem i to je to.
Nikakva mudrost.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyPet Dec 30 2011, 14:32

Boki_90Daewoo ::
milan_beska ::
a jel duva jako makar hladan vazduh ? ako duva, onda je mozda otisao termostat (nisam siguran). ako je termostat on nije ni skup a nije ga ni problem zameniti.. ali najbolje ti je od svega toga da ti odes kod nekog majstora da Pitas.

milane, nije ono da duva hladan vazduh vec duva i topao zrak al cini mi se to sve slabo pokusavao sam sve zabijele mi se stakla od magle i nista ne vidim katastrofa ziva
nisi odgovorio Milanu da li ima promene u jacini duvanja kad okreces potenciometar za ventilator , 1- malo ; 2- malo jace ; 3- jos jace ; 4-najjace
Nazad na vrh Ići dole
Boki_90Daewoo
Početnik
Početnik
Boki_90Daewoo


Broj poruka : 45
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 33
Lokacija : Prnjavor

nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite EmptyPon Feb 20 2012, 23:03

ee ekipa evo i mene da se javim i da vam kazem da sam rijesio problem zamagljenih stakala, dolje ona ladica ispred suvozacevog mjesta e nju sam skinuo i jos nekih 5 plastika i zakljucio da mu je riknuo ventilator njega sam nasao na jednoj nubiri na otpadu akinuo sebi i zasarafio ga gdje mu je mjesto i sad imam normalno grijanje u autu i ne magle mi vise stakla.. pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty
PočaljiNaslov: Re: Magle mi stakla u Nubire.Pomozite   nubire - Magle mi stakla u Nubire.Pomozite Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Magle mi stakla u Nubire.Pomozite
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PODIZAC STAKLA
» el.sema podizaca stakla
» Klima kod Nubire
» Ne radi mi el.podizac stakla iza suvozaca
» MEHANIZAM BOCNOG STAKLA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: