Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Menjanje Dihtunga

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Menjanje Dihtunga Empty
PočaljiNaslov: Menjanje Dihtunga   Menjanje Dihtunga EmptyNed Avg 29 2010, 05:40

Menjanje Dihtunga (za neupucene to vam je ono "Das Prcajtung Dightung") Smile))))))

Gde sam ono stao... a da...

Pogledam pre nekih mesec dana ulje u motoru kad ono nije ni na minimumu. I dospem neku kolicinu. Pitam nekog masjetora i on mi kaze da mora da se menja komplet dihtunga glave motora. Nadjem ja u Beo-Begu za nekih 4700 kinti ceo set( na drugim mestima je bilo od 5-7 hiljada)....e sad verovatno ima razlike u proizvodjacu pa je zato razlog sto su toliko jeftiniji. Al mi cale rece da kad se menjaju dihtunzi da mora da se ravna ta gornja ploca na glavi motora( pretpostavljamd a bi digtung lepo legao il sta vec) e sad pitanje je... Dali pri zameni mora da se radi to ravnanje glave? Da znam da me ne bi neki majstor zajebao...da mi zameni dihtunge pa da mi opet baca ulje.

I jos jedno pitanje... Koje ulje mi preporucujete da koristim? Do sad je cale koristio mobil 1 100% sintetika(nisam siguran koja je oznaka).
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Menjanje Dihtunga Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjanje Dihtunga   Menjanje Dihtunga EmptyNed Avg 29 2010, 10:22

Savetujem ti da pozoves BEO-TAS ovlascenu prodavnicu u Beogradu. Pitaj ih za cenu dihtunga kao i za ulje koje trebas sipati. Meni su uvek preporucivali i prodavali GM Genuine, original Nemacko ulje za Opele.

A drugo, obavezno je obradjivati glavu motora prilikom zamene dihtunga.


Menjanje Dihtunga 344

Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Menjanje Dihtunga Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjanje Dihtunga   Menjanje Dihtunga EmptyNed Avg 29 2010, 11:58

E Hvala na kompletnom odgovoru Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Menjanje Dihtunga Empty
PočaljiNaslov: Re: Menjanje Dihtunga   Menjanje Dihtunga Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Menjanje Dihtunga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Posle menjanja dihtunga glave

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: