Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 DAEWOO PUCA NA PLINU

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyPon Okt 17 2011, 17:18

pOZDRAV DRUGARI!Vozim daewo nubiru 98-1.6 i imam jedan problem.Naime auto mi na plinu u principu radi ok.potrosnja je izmedju 11 i 12 litara ali mi se desava da kad krecem(znaci u prvoj brzini)auto "puca"-ponekad se i ugasi.primetio sam da se to obicno desava kada sam na nekoj uzbrdici bilo da je mala ili velika.DOBRODOSAO BI MI SVAKI SAVET!-UNAPRED ZAHVALAN-POZDRAV!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyPon Okt 17 2011, 17:27

takodje nubira 1,6 16v karavan pucao najcesce kada krecem ili parkiram u rikverc.Menjao svecice stavio originalne i smanjio se broj detonacija,ali i je bilo.Inace meni je venturi iliti obican.Kod tebe je li sekvent ili venturi sistem?Nesto mi se rastelovalo skroz pa mi je trosio 36l inace je u proseku 16l a sada je oko 19-20 mesovite voznje.A imao sam i fals vazduh na motoru pa sam i to sredio i vise ih nema.Probaj da malo pojacas smesu mozda je previse siromasna idi u malim koracima.Molim te kaiz mi koji je tebi sistem jer mene potrosnja ubija.Moracu remontovati isparivac mozda je u njemu problem.Ja bih bio prezadovoljan da imam potrosnju kao ti-karavan ili limuzina?
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyPon Okt 17 2011, 18:24

ja imam brc uredjaj e sad dali je sekvent ili venturi ja to ne znam
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyPon Okt 17 2011, 18:37

limuzina zaboravih!!!
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyPon Okt 17 2011, 19:58

obican, cim puca Wink
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyUto Okt 18 2011, 06:19

Jes vala.Imas slavinu kao sraf izgleda i zavrtanjem se smanjuje kolicina plina odvrtanjem se dodaje plin,probaj u malim koracima da dodas malo plina.Ima dosta razloga za pucanje,ali jedan od cestih je siromasna smesa.Moze biti i zbog svecica bobine razvodne kape,ali kreni od osnovnog.Pojacaj malo smesu i najverovatnije ce prestati,trosice malo vise ali sta ces.
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyUto Okt 18 2011, 06:29

ajde probacu sa odvrtanjem plina -da obogatim smesu pa vam se javljam-POZDRAV I HVALA!!
Nazad na vrh Ići dole
Compus_Sui
Početnik
Početnik
Compus_Sui


Broj poruka : 27
Datum upisa : 04.08.2011
Godina : 49
Lokacija : Sombor

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: pucanje kad se doda gas   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyUto Okt 18 2011, 11:08

Ja sam imao problem isti kad sam uzeo leganzu covek je 6 godina vozio sa pricom nema tu popravke jednostavno nesmes naglo dati gas i nema preticanja e sad mene to nije sprecilo da odem kod majstora koji mi je pre dve godine ugradjivao u juga gas i on posle deset minuta skonta da je neko crevo spalo i da je motor dobijao fals vazduh.
Sad kad opletem po gasu leganza cupa.
Mozda je i kod tebe neko crevo spali ili negde napuklo najbo;je da odes kod nekog majstora u kog imas poverenja.
Nazad na vrh Ići dole
Cvija
Početnik
Početnik
Cvija


Broj poruka : 18
Datum upisa : 26.09.2011

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptySre Okt 19 2011, 04:10

OTIŠAO ti je LINEARNI AKTUATOR.tO JE PLINSKI UREĐAJ LAMBDA CONTROL SYSTEM,TEHNOLOGIJA STARA 15-TAK GODINA.....MOŽE DA RADI BEZ TOG S TIM ŠTO ĆE SMEŠA BITI ILI PREBOGATA ILI SIROMAŠNA,MODIFIKACIJA VEĆ POSTOJEĆE INSTALACIJE NA SEKVENT BI KOŠTALA OKO 250EURA
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptySre Okt 19 2011, 05:56

Ja sam pitao dosta servisa za prelazak sa venturi na sekvent i najniza cena je bila 350e pa do 500
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyČet Okt 20 2011, 07:19

neki vajni majstor mi je otkinuo nosac one zabice sto drzi poklopac filtera vazduha pa mi tu dobija falsh vazduh-kad sam ga lepo zatvorio za dva dana sam imao samo 1 detonaciju sto znaci da sam umanjio problem ali je jos prisutan
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyČet Okt 20 2011, 07:25

He he izgleda da su svi majstori takvi.I meni su polomljene zabice na filteru za vazduh,tako sam kupio auto,stavio sam poklopac i nategnuo kaisem i drzi bolje nego zabice smeh
Nazad na vrh Ići dole
Compus_Sui
Početnik
Početnik
Compus_Sui


Broj poruka : 27
Datum upisa : 04.08.2011
Godina : 49
Lokacija : Sombor

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: FALS VAZDUH   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyČet Okt 20 2011, 08:34

Heheh VAZDUH UGUSIO PLIN i jos fals koja ironija xexexe.
Vazno da je reseno. smeh
Nazad na vrh Ići dole
hristifor
Početnik
Početnik



Broj poruka : 41
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 53

daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU EmptyČet Okt 20 2011, 19:07

MEGASP KAKVIM SI KAISEM VEZAO POKLOPAC FILTERA ZA VAZDUH POSTO SAM JA NESTO BUDZIO PA NE ZNAM DOKLE CE TO TRAJATI>>>>>
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty
PočaljiNaslov: Re: DAEWOO PUCA NA PLINU   daewoo - DAEWOO PUCA NA PLINU Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DAEWOO PUCA NA PLINU
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» slabo trzanje na plinu
» Espero trokira na plinu
» Majstor za plinu CACKU?
» Sta mi treba raditi zbog novog zakona o plinu?
» daewoo epc

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: