Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 pad komresije na dva cilindra nubira

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptyUto Avg 16 2011, 14:32

Dobar dan zelim svim clanovima foruma.

Vlasnik sam Nubire 2 1.6 sx iz 2000. god.

Molim dobronamerne (a Vi svi to jeste) da mi pomognu u razresenju kvara na kolima koji cu sada opisati. Nisam strucan za motore, tako da se unapred izvinjavam ako neki strucni izraz ili naziv pogresno upotrebim.

Kvar se satoji u tome sto na automobilu na dva cilindra komresija je pala na vrednos 5, i ti cilindri se ponasaju kao da ne rade. Auto neravnomerno radi (trokira) i dobio je prizvuk u vidu sitnog metalnog lupkanja, caktanja...!

Struja u motoru je dobra tj bobina je ispravna.

Mozda je vazno da naglasim da su ovi znaci kvara naglo poceli, odjednom, a auto je sasvim dobro radio pre toga.

Za sada ovoliko imam da pitam i napisem.

Unapred se zahvaljujem svakom savetu.

Pozdrav



Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptyUto Avg 16 2011, 16:05

ako je losa kompresija onda struja nema veze sa tim, motor produvao nazalost...
Ko je merio kompresiju, on bi trebao da zna nesto o tome cim se uhvatio merenja, sta kaze?
Nazad na vrh Ići dole
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptyUto Avg 16 2011, 17:30

bokilava ::
ako je losa kompresija onda struja nema veze sa tim, motor produvao nazalost...
Ko je merio kompresiju, on bi trebao da zna nesto o tome cim se uhvatio merenja, sta kaze?

Bokilava, hvala sto si se oglasio na moju molbu


Mastor koji je merio kompresiju jos uvek radi na pronalazenju uzroka kvara. Nije mi puno rekao o tome sem da je siguran da nije struja u kvaru! I ja sam nestrpljiv da vidim sta je u pitanju i cim budem imao vesti o tome javicu Vam.

ps
Motor nije pusio niti trosio ulje a presao je 165 000 km
Nazad na vrh Ići dole
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptyUto Avg 16 2011, 17:34

bokilava ::
ako je losa kompresija onda struja nema veze sa tim, motor produvao nazalost...
Ko je merio kompresiju, on bi trebao da zna nesto o tome cim se uhvatio merenja, sta kaze?

Bokilava,

koliko kosta generalna i da li se isplati da se radi?
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptyUto Avg 16 2011, 19:06

uhhhh...veoma opsirno pitanje koje obicno stavlja u nezahvalnu poziciju onog ko odgovara Smile
ajd da pokusam...prvo ne moze da se kaze koliko ce kostati dok se ne otvori motor, tj skine glava. Drugo i kad otvoris i vidis sta treba da se radi i koliko ce to da kosta jos uvek imas bar dva izbora... Da sredis minimalno i da probas da prodas auto, da ubacis drugi motor sa nekog stranca, ili da se upustis u igranku i sredjujes sve kako treba. E sad sta se od toga tebi isplati i sta od toga tebi resava pricu i zatvara krug to ne mogu da znam. Generalna moze da kosta mnogo, osvezenje motora upola manje, a mozes recimo da prodjes samo sa sicovanjem ventila i to nece kostati puno, to je ono sto ti kazem dok se ne otvori ne zna se. Tek smo na pocetku price pa ne bih da izvlacim neke zakljucke na brzinu eto toliko
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptyUto Avg 16 2011, 20:48

Meni se nedavno desilo da mi je kompresija na jednom cilindru bila 0 (nula),a problem je bio sto mi se ventil izduva na tom cilindru potpuno istopio,tako da sam morao da servisiram kompletnu glavu motora.Kompletna popravka me kostala 250 eura.A generalka se naravno uvek isplati ako radis auto za sebe.Jeli ti se to desilo odjedanput ili si primetio postepeno slabljenje motora?Meni je u voznji odjednom izgudio snagu.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptySre Avg 17 2011, 07:57

bokilava ::
uhhhh...veoma opsirno pitanje koje obicno stavlja u nezahvalnu poziciju onog ko odgovara Smile
ajd da pokusam...prvo ne moze da se kaze koliko ce kostati dok se ne otvori motor, tj skine glava. Drugo i kad otvoris i vidis sta treba da se radi i koliko ce to da kosta jos uvek imas bar dva izbora... Da sredis minimalno i da probas da prodas auto, da ubacis drugi motor sa nekog stranca, ili da se upustis u igranku i sredjujes sve kako treba. E sad sta se od toga tebi isplati i sta od toga tebi resava pricu i zatvara krug to ne mogu da znam. Generalna moze da kosta mnogo, osvezenje motora upola manje, a mozes recimo da prodjes samo sa sicovanjem ventila i to nece kostati puno, to je ono sto ti kazem dok se ne otvori ne zna se. Tek smo na pocetku price pa ne bih da izvlacim neke zakljucke na brzinu eto toliko
+1
ako ces da radis za sebe tj ako planiras jos da je vozis par godina,generalna se isplati ali kako se kaze budi spreman za najgore i nadaj se najboljem.
Nazad na vrh Ići dole
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptySre Avg 17 2011, 08:23

bokilava ::
uhhhh...veoma opsirno pitanje koje obicno stavlja u nezahvalnu poziciju onog ko odgovara Smile
ajd da pokusam...prvo ne moze da se kaze koliko ce kostati dok se ne otvori motor, tj skine glava. Drugo i kad otvoris i vidis sta treba da se radi i koliko ce to da kosta jos uvek imas bar dva izbora... Da sredis minimalno i da probas da prodas auto, da ubacis drugi motor sa nekog stranca, ili da se upustis u igranku i sredjujes sve kako treba. E sad sta se od toga tebi isplati i sta od toga tebi resava pricu i zatvara krug to ne mogu da znam. Generalna moze da kosta mnogo, osvezenje motora upola manje, a mozes recimo da prodjes samo sa sicovanjem ventila i to nece kostati puno, to je ono sto ti kazem dok se ne otvori ne zna se. Tek smo na pocetku price pa ne bih da izvlacim neke zakljucke na brzinu eto toliko

Ehh, prijatelju moj,

hvala ti na ovoj poruci!

Stvari stoje ovako:

1. Prvi majstor nije smeo da se prihvati posla pod izgovorom da se delovi za nubiru tesko nalaze ... i bla bla bla..

2. Jutros sam otisao kod drugog a on mi je rekao sledece:
a) Motor nije produvao i karike su na prvi podgled u redu
b) Merio je kompresiju a izmerene vrednosti su
1. cilindar 12,5
2. cilindar 12,5
3. cilindar 8
4 .cilindar 6
c) Dok se ne otvori motor tj. skine glava nije mogao sa sigurnoscu da prognozira kvar ali misli da su u pitanju ventili koji su sigurno osteceni (ili izgoreli ili ne zatvaraju) i da se komresija pri tom gubi, i postoji mogucnost da je i dihtung glave propao iako nije pomesao ulje i vodu.
d) Nisam ga bas razumeo ali je pominjao sicovanje ventila

U ponedeljak ce da ga rasturi i tada ce sa sigurnoscu potvrditi kvar!

ps.
Mastor je veoma zabrinut za kvalitet rezevrnih delova na nasem trzistu!

Da li si upucen u cene ventila, dihtunga za glavu i propratnih delova za ovakvu vrstu kvara?

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptySre Avg 17 2011, 09:55

Ne znam stvarno cene pa ne bih da bacam cifre napamet...
Ako su ventili osteceni onda se redi servis glave, menjaju se osteceni ventili, gumice ventila, vodjice, a sicovanje je ''slajvofanje'' sedista ventila tj onaj deo gde pecurka ventila naleze na glavu motora da bi se dobilo ''idealno'' naleganje ventila na glavu, a samim tim i dihtovanje.
E sad kad radis glavu i to moze da bude od do, mozes da zamenis samo izgorele ventile a mozes da ih menjas sve tj komplet servis glave sa svim pratecim radnjama. To opet zavisi samo od tebe i od toga sta ti mislis da odgovara i da je isplativo.
Dihtung glave moze da izgori, i ne mora kategoricki da znaci da mora da pomesa ulje i vodu, u tom slucaju se stavlja novi dighutng i ravna glava. U svakom slucaju dok majstor ne skine glavu mozemo samo da nagadjamo.

EDIT: so se tice delova majstor je dobrim delom u pravu, moja preporuka da delove potrazis u nekoj od uze specijalizovanih prodavnica delova za remont motora.
Nazad na vrh Ići dole
profesor
Početnik
Početnik
profesor


Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.07.2011

nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Razresenje teme o padu kompresije na dva cilindra   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira EmptyNed Sep 04 2011, 12:52

Pozdravljam sve prijatelje foruma!

Nisam mogao ranije da se oglasim i da dam epilog u vezi kvara na mojoj nubiri.

Evo konacno opisa popravke:

Pukao je dihtung na glavi motora i unutar glave neki čep tako da je na dva cilindra (3 i 4) komresija bila manja.

Uradjena je komletna revizija glave motora, obradjeni su ventili, gumice semerig...

Auto je sada u perfektnom stanju!

Mnogi od Vas, kao i ja, su se zapitali za razlog ovom kvaru tako da po misljenju vise zaista dobrih majstora je GORIVO TJ BENZIN!!! Zaravo nubira koristi bezin od MINIMALNO 95 OKTANA a kako sam se raspitao, na srpskim pumpama toce gorivo negde oko 88 oktana!.

Resenje trajnije je gas!


Hvala svima koji su bili uz mene i pomogli za razresenje mog problema!

Posebno pozdravljam Bokilavu!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: pad komresije na dva cilindra nubira   nubira - pad komresije na dva cilindra nubira Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
pad komresije na dva cilindra nubira
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Nubira iskustva
» DAEWOO LEGANZA, LANOS, NUBIRA, NEXIA, MATIZ, ESPERO DELOVI
» Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?
» svecice lanos 1.5
» Vise problema i pitanja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: