Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 nubira - potrebna pomoc

Ići dole 
+2
bokilava
Boca
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyNed Avg 07 2011, 19:00

Pozdrav svima.
Imam veliki problem i bio bih presrecan da moze neko da mi pomogbe nekim savetom ili dijagnozom "na slepo".
Krenuo sam na odmor i put od 600 km. Na pola puta poceo je auto jako da se trese pri svim brzinama. Pomislio sam prvo da su tockovi i svratio u prvi AMSS. Tamo je majstor pogledao i konstatovao da najverovatnije treba da se balansiraju tockovi. Onda sam nasao vulkanizera gde su mi balansirali tockove, nastavio put, ali se i dalje trese. Svratio do sledeceg majstora koga sam nasao usput koji mi je centrirao trap. Kaze da mi je prednji levi tocak bio malo pomeren. Nastavio sam dalje, ali i dalje trese. Stigao sam na odrediste, ali se plasim da vozim nazad, jer ne znam sta je u pitanju. Ovde gde sam nema majstora, tako da mi treba vase misljenje, sta moze da bude u pitanju. Znaci, balansirani tockovi, centriran trap, 2 majstora tvrde da je "odozdo" sve u redu. Meni se volan na 40-60 na sat trese levo-desno, a od 100kmh pocinje buka koja dolazi s preda a podseca na niskofrekventne vibracije zbog kojih se sva plastika unutar auta trese, ali, volan je miran.
Hvala svima u napred.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyNed Avg 07 2011, 19:57

uh zeznuta situacija... da li se auto trese i u leru, dok stojis, pri vecim obrtajima ili samo dok vozis pri odredjenim brzinama? MOj ti je savet ako si vec stigao na odrediste, uzivaj u odmoru i ne tuci glavu sta je to...za povratak kuci ces mnogo lakse nego za dolazak Wink
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyNed Avg 07 2011, 21:13

Da dobro pitanje, da li se auto trese i u mestu u leru?!?
Iskreno mnogo zeznuto, i prvi put cujem za ovako nesto slicno.
Verujem da su majstori pregledali trap, bar taj koj je centrirao. Bojim se da nije mozda neki lezaj u tocku, da ne baca tocak?!
Znaci posle tih 40-60 kmh volan se smiri, a dotad se trese?
Znam da ako se auto trese prilikom kocenja, da je to zbog losih diskova, pa onda treska, al to izgleda kod tebe nije slucaj.
Javi ti dal se auto treska u leru, kad ga turiras...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyNed Avg 07 2011, 21:28

Pogledaj da ti nije opustio neki drzac motora ,mom prijatelju se tako slicno desavalo i bilo je do drzaca.E sad moze da bude i krst poluosovine itd itd...
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: re:   nubira - potrebna pomoc EmptyNed Avg 07 2011, 22:30

Jao ljudi, hvala vam do neba na ovako brzim reakcijama.
Inace, auto ne trese u leru, potpuno je miran i pri turiranju. Samo pri voznji trese i "huči". Trap su pregledala 2 majstora, ovaj sto mi je centrirao trap mi je cak rekao da ne bi ni mogao da ga centrira da nesto nije u redu. E, sad. Palo mi je na pamet da mozda nesto nije u redu sa nekom od prednjih pneumarika ili felni (celicnih), ali onda pomislih, pa valjda bi onaj vulkanizer to primetio i u tom slucaju ne bi mogao da ih balansira. Mada, necu da gresim dusu, ali nije mi delovao bas "usresredjen" na ono sto radi - em nedelja, em podne a napolju 40 stepeni, em ga sve vreme cimali neki turski vozaci slepera da im da neku stanglu da mogu da skinu tocak sa kamiona. Mozda nije ni primetio da nesto nije u redu sa felnama ili gumama, ali uredno je zakucao balanse na obe felne, tako da hmmm ?
Inace, auto je pre meaec dana bio na redovnom servisu, gde mu je pored standarnih stvari zamenjen i levi homokineticki zglob i desni stabilizator. Da li to ima ikakve veze ?
Nakon toga ga nisam vozio cesto, pa nisam ni mogao da proverim kako ide. Inace, majstor koji mi odrzava kola je sve pregledao, a inace je izuzetan majstor kod koga vec godinama servisiram auto.
Da li vam sa cini da nesto nije u redu sa tockovima ?
Inace, pogledacu cim ustanem da li su nosaci popustili.
Inace, hoce da zatrese i kada kocim, ali mi je covek na tom istom servisu pre mesec dana stavio nove plocice i izglacao diskove.
Znaci, da rezimiram jos jednom. Auto pocinje da se trese od 40 kmh, do 60 se ceo volan cima sam od sebe levo-desno u manjem opsegu 4-6 cimanja u sekundi. Preko 60 prestaje cimanje volana, ali se auto i dalje trese. Na 100 pocinje "huka" iz prednjeg dela auta i ne prestaje. I jos jedna informacija ako vam je bitna. Kada sam krenuo jutros, sve je izgledalo ok, nije se nista treslo, dok ga posle nekih 100 km nisam malo "nagazio" (oko 160 kmh). E, posle toga je sve pocelo.
Jos jednom, svima vam hvala do neba !
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyPon Avg 08 2011, 06:41

Moje misljenje je da ako se auto ponasa normalno u leru, ako motor ima normalan zvuk (sto je najbitnije, da to bude bar u redu i ispravno), da je onda nesto definitivno u trapu.
Pre svega bi posumnjao u taj homokineticki zglob sto si ga menjao. Stabilizatori neprave problem, sta vise bez njih moze i da se vozi.
Reklo bi se da je nesto definitivno u trapu, ili je neki pneumatik doziveo deformaciju. Neznam dal vulkanizer koj balansira tocak moze da primeti pneumatik kakav je. mislim da se prilikom balansiranja steluje felna pre svega da ne baca (nisam siguran).
Ja bi ponovo otisao do nekog drugog majstora za trap i da sve pregleda.
A ta ''huka'' odakle dolazi? Bilo bi dobro kad bi mogao da ocenis dal dolazi od nekog tocka, sa leve ili desne strane vozila?
I kao sto sam pre bio pomenuo kocnice, bojim se da mozda taj koj ti radio kocnice da nije mnogo istanjio disk kad ga obradjivao, i onda veliko sunce, put od 600km, diskovi se ugreju i dodje do deformisanja i onda hoce da tako baca, posebno kad se koci. To mozda i objasnjava pojavu da kad si krenuo da je sve delovalo OK, dok nisi nagazio malo jace i verovatno vise kocio, i ugrejao disk...

Moras sve lepo da proveris.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyPon Avg 08 2011, 06:42

Upravo sam proverio i ne trese se u leru a ni prilikom turiranja - normalno radi.
Diskovi nisu mnogo istanjeni, mislim da imaju skoro 1 cm debljinu, mada, mogu da ih pogledam u toku dana, a sto se tice huke - vise lici na nisko-frekventne vibracije, nego na pravu huku - palo mi je napamet da nije neki lezaj tocka, ali huka ne dolazi sa neke specificne strane, nego se jednostavno ceo prednji deo auta trese i vibrira.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyPon Avg 08 2011, 09:30

ne trese u leru ni pri turiranu u mestu tako da mozemo da kazemo da motor najnajnajverovatnije nije. bravo
Druga stvar, karakteristicno za krive felne ili gume sa defeormitetima je upravo to bacanje koje ti opisujes, od neke brzine do neke brzine i preko neke brzine. E ali moze da bude i da je poluosovina kriva, ni to nije iskljuceno, i ona moze da zabacuje isto kao i balon na gumi ili kriva felna...
Jos jedna stvar, moze da bude i da je felna kriva ''u srcu'' i da on nju izbalansira ali ona pri nekim brzinama i dalje baca auto. Za slucaj da je felna krivac, uopste ne mora da bude prednja felna, moze da baca i zadnja a da osetis tresenje auta na volanu isto kao da je neka od prednjih kriva...
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyPon Avg 08 2011, 11:04

Bas ko sto rece bokilava, to ti je to 90%. Deformisana guma, ili felna, ili pak nesto u trapu. Najbolje je voziti polako i u tim brzinama kad se ponasa normalno i eto.
Bar dok se ne vratis kuci s odmora, pa potrazis majstora.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyPon Avg 08 2011, 11:40

Pa, pravo da vam kazem o meni sve vise lici na neki deformitet gume ili felne, jer sam pre pola sata vozio malo o primetio da se auto pri izuzetno malim brzinama, tipa 5-10 kmh, prednji deo auta bukvalno "ljulja" levo-desno. Pokusacu danas da pogledam levi ili desni tocak, a ako ne primetim nesto neuobicajno probacu eventualno i da rotiram prednje i zadnje tockove.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyPon Avg 08 2011, 19:49

Ako su tockovi balansirani moraju da budu u redu.Kad vulkanizer stavi tocak na masinu vidi sve nepravilnosti bilo felne bilo gume,tu nema greske.I ako si centrirao trap,neznam sta bi bilo do tockova?I to ti se izgleda desava kad je auto pod opterecenjem?Da nisi uleteo ti u neku veliku rupcagu na putu (mislim otkud to kod nas)?
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyPon Avg 08 2011, 20:47

Pa, to i mene cudi. Stvarno sam bio ubedjen da majstor prilikom balansiranja moze da ustanovi ako je nesto nepravilno sa gumom ili felnom. Ustvari, sad se pitam, da li je moguce da mu tako nesto promakne ? Tipa, da je neiskusan ili nezainteresovan ? Stvarno se ne razumem u vulkanizerstvo i ne zelim da grešim dušu, ali da li je tako nesto moguce ?
Inace, stvarno nisam uleteo ni u kakvu rupu, a jos manje rupcagu Smile
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyPon Avg 08 2011, 23:17

meni se to desilo sa zadnjom desnom felnom, covek skine balansira i montira kaze to je to, a meni na 120 auto trese sacuvaj boze, ja se vratim on kaze brate to je to, masina kaze da je ok, ne moze bolje kriva je u sredini... Jedino sto mi pada na pamet je da je i kod tebe to, ili kao sto sam ti vec rekao ranije da je poluosovina kriva, to ne mozes da vidis ni prilikom centriranja trapa ni prilikom balansiranja tockova. Ja sam sve ideje ispucao , ne znam vise sta bih napisao Smile Mada ako ti kazes da auto ljulja pri sporom kretanju nema greske...ja ti kazem prestani da se opterecujes, uzivaj u odmoru jeb..s auto sredices kad se vratis... Ili ako si mazohista dizi tocak po tocak prelazi polako rukom po gazecoj povrsini gume i trazi izbocine, neravnine i to na sve 4 gume jer uopste ne mora da bude na prednjim neko sranje da bi auto plesao
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyUto Avg 09 2011, 07:34

Hvala puno na savetu i idejama.
Ne zelim ni ja da se opterecujem i upropastim sebi odmor, nego sam se jednostavno uplasio, da ne napravim jos vecu stetu kada se budem vracao ili da pri povratku ne crkne nesto jos gore i auto me ostavi na pola puta.
A, kad kazes "nema greske", jel mislis da nema greske da je poluosovina ili da je felna/guma ?
jer da bi se poluosovina iskrivila potreban je valjda neki bas jak udarac u neku džombu ili krater ? Ili ne ? A, nisam stvarno uradio nista ni priblizno tome.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyUto Avg 09 2011, 16:19

mislio sam na nema greske da ljulja zbog krive gume, felne, poluosovine...nemoj ti da mislis da sam ja ili bilo ko ovde vidovit, i da resavamo probleme na daljinu Smile mozda je nesto sasvim drugo, ali ja licno mislim da je nesto od toga... niko ne moze da ti kaze sta je dok ne pogleda i uveri se, ovo je samo razmena misljenja i shvati to upravo tako Wink
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyUto Avg 09 2011, 17:15

Ma, naravno, nisam ni mislio da mi neko resi problem na ne vidjeno, cisto me ideje interesuju i na svemu sam vam neizrecivo zahvalan svima.
Ovo je fotka koju sam slikao danas. U pitanju je zadnj levi tocak koji je do pre godinu ipo bio prednj levi tocak. Ostecenje na felni i deformacija gume su nastali kada sam pre neke 3 godine presao preko nekog kamena. Medjutim, vozio sam sa tim ostecenjem od tada, 1.5 godunu kao ptednji levi, a od pre 1.5 godunu na poziciji zadnjeg levog i do pre 3 dana nisam imao nikakav problem.
Sta mislite ?
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyUto Avg 09 2011, 19:10

pa druze ja koliko vidim imas balon na gumi smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyUto Avg 09 2011, 20:40

Rodjace imas li ti rezervnu gumu,zameni brate i probaj
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyUto Avg 09 2011, 21:11

Imam balon, ali je taj balon tu vec skoro 8000 km, pa mi do sada nista nije treslo, zato mi se ucinilo da to nije problem, a i bilo mi je neobicno da mi se volan trese zbog zadnjeg tocka a i vibracije koje se cuju dolaze sa prednje strane auta, a ne sa zadnje. Izvinjavam se, ali nikada nisam imao problema sa balonima na gumama, pa ne znam kako se manifestuju problemi vezani za to.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyUto Avg 09 2011, 22:08

a i napisao sam ti da zadnja guma baca na volanu kao i prednja...zameni to pa probaj
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptySre Avg 10 2011, 13:15

Mislim da sam resio problem. Prvo sam umesto zadnje leve (sa balonom) stavio rezervnu
Rezultat - i dalje trese.
Onda sam rotirao prednje i zadnje, s' time da mi je napred levo rezervna
Rezultat - nema tresenja ni vibracija.
Rezime bi trebalo da bude: Neka od prednje dve, a mozda i obe su falicne, sto majstor koji mi ih je balansirao ili nije video ili ga nije interesovalo (ono tipa, rekao sam mu da hocu balansiranje, a ne da mi ih i pregleda).
Elem, ono sto sam mogao sa nekoliko minuta voznje (do 100 kmh) da primetim, nema ni tresenja ni vibracija, tako da mislim (da ne ureknem) da cu se bezbedno vratiti, pa u Bg-u otici kod nekog proverenog vulkanizera.
U svakom slucaju, svima od srca hvala na savetima, a ako budete resili da napravite neko okupljanje, ja placam pice !
party_15
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptyČet Avg 11 2011, 16:28

Mali update. Danas sam nasao deo puta gde moze malo brze da se vozi i opet su se pojavile vibracije. Medjutim tek od 115 kmh. Sto znaci da mi je ipak jedna ili mozda obe prednje gume (koje su sada pozadi) felericne. Suma-sumarum kada dodam i onu sa balonom ispada da su mi minimum 2 gume felericne. Strava.
Nazad na vrh Ići dole
Boca
Član
Član



Broj poruka : 106
Datum upisa : 29.03.2011
Lokacija : Beograd - NBGD

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptySre Avg 24 2011, 11:47

I na karaju epilog cele priče.
Vratio sam se sa odmora voznja
Tresao se auto od 115-130 km/h. Sve sporije i brže od toga je bilo podnošljivo.
Juče sam bio kod vulkanizera koji mi je vrlo detaljno pregledao sva 4 točka + rezervni na kome sam vozio u povratku.
Rezultat: sve 4 gume su bile loše. 1. sa balonom 2. deformisana na gazećem sloju 3. i 4. jajaste. affraid
Jedino je rezervna bila OK jer nije nikada vožena.
Danas sam kupio 4 nove gume, otišao kod vulkanizera, namontirao, balansirao i izašao na auto-put da "testiram" voznja
Nema trešenja, nema ljuljanja, nema vibracija yel_bow - Nirvana !!!
Elem, još jednom, hvala svima na idejama i savetima od srca ! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc EmptySre Avg 24 2011, 13:35

Citiracu sam sebe Very Happy
bokilava ::
Ili ako si mazohista dizi tocak po tocak prelazi polako rukom po gazecoj povrsini gume i trazi izbocine, neravnine i to na sve 4 gume jer uopste ne mora da bude na prednjim neko sranje da bi auto plesao
najbitnije je da si ti resio problem i da si se odmorio bravo
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: ma svaka cast kako odrzavas auto   nubira - potrebna pomoc EmptyPet Avg 26 2016, 12:40

de nam sad objasni kako se tebi moglo desiti da su ti sve cetiri gume u banani, a ti o tome nisi imao pojma. pa znas li ti da savjestan vozac zrak u gumama provjerava jednom nedeljno... i tako kazes auto nevalja al ti valjas hahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira - potrebna pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: nubira - potrebna pomoc   nubira - potrebna pomoc Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
nubira - potrebna pomoc
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Potrebna pomoc
» tacuma 1.8 sx potrebna slika motora
» Potrebna glava motora za Nexia-u
» Potrebna Desna viljuška za Nubiru
» Pomoc !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: