Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE Empty
PočaljiNaslov: PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE   PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE EmptyNed Jul 17 2011, 21:37

Dobro vece forume. Ajd da napisem neko slovo posle duzeg vremena. Mozda su neki vec to odradili ali mozda cu nekom da pomognem.
prosle godine Nubira uvezena iz Italije pa je ovde registrovana i uradjen atest plinskog uredjaja. Valjda po podacima sa tocak boce ispalo je tako da ove godine moram ili da menjam bocu ili da uradim ispitivanje iste. Naravno telefon u ruke pa raspitivanje sta i kako.
Za ispitivanje dobijem sledece podatke>
kao prvo--da se boca isprazni i da se "razmontira" sa auta
kao drugo--"ogoljena" boca se nosi u institut "Mihajlo Pupin" na Zvezdari {bar u Beogradu} i placa se 3000 din. Odneo sam je u 8 sati a otisao po nju u 11 sati.
kao trece-- ponovo montiranje boce i povezivanje.
kao cetvrto-- ponovno atestiranje celog plinskog uredjaja--od boce do isparivaca. Placa se 3600 din.
Posle toga sam i registrovao Nubiru.
E sada--malo izmedju redova.
Sto se tice skidanja tocak boce krenuo sam sam da je skidam posto sam istrosio sav plin. Prvo odvio dva srafa koji je drze za karoseriju pa posle oslobodio metalne gurtne koje takodje obezbedjuju bocu da ne seta. Posle toga se podvucem pod auto i ustanovim da mi je multiventil sa spoljne strane boce {kroz prorezanu rupu na karoseriji izlazi napolje}. Dosta prikljucaka i zica te odustanem da ja to sam cackam i skidam. Pocnem zvati plinske servise--objasnim sta i kako---jedan.drugi.treci.cetvrti.....svi od reda--"znate gospodine posle deset godina srafovi ce da puknu ovo ce da se desi, ono ce da se desi, najbolje je da se ugradi nova boca i multiventil" Dobroooo---koliko kosta to novo zadovoljstvo---120-150 eura--nikako se ne uklapa u budzet za registraciju.
Shvatam ja kakva su vremena i da svako tera vodu na svoju vodenicu ali...
Konacno pozovem jedan servis i kazem sta i kako--kad covek--nema problema--doteraj da skidamo--posto--demontaza i montaza 2500 din.
Ajde budem lud pa mu rece za ostale servise kako hoce da mi ugrade novu bocu--te mi on rece--nisam ni ja imun na pare ali kakvo je ovo vreme moras biti i covek.
Preporuka majstora--sam ne skidaj multiventil jer iako je istrosen gas i auto ne moze da radi na isti--ipak jos uvek postoji neka kolicina plina i nije za zezanje.
Sto se tice instituta--mora se zvati dan ranije kako bi se najavio.
Napomena--ako je boca slucajno zahvacena rdjom dobro bi bilo da se prefarba posto je slikaju i stavljaju tu sliku u izvestaj. Meni su progledali kroz prste te sam ja to uradio posle ispitivanja.
Kada se boca ispita i prodje, pre montiranja se mora drzati bar dva dana na suncu kako bi isparila voda kojom su bocu ispitivali {napumpaju u bocu vodu pod pritiskom od 30 bara i tako je drze 10min.}
Uglavnom to je to ako se odlucite da zadrzite staru bocu. Po majstoru te stare boce su jace od novih.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE Empty
PočaljiNaslov: Re: PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE   PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE EmptyNed Jul 17 2011, 21:47

radoslav ::
--nisam ni ja imun na pare ali kakvo je ovo vreme moras biti i covek

bravo bravo

Daj mi molim te br tog majstora na pp, trebace mi uskoro voznja
Nazad na vrh Ići dole
 
PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Odnos zapremine boce i kolicina goriva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: