Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Odnos zapremine boce i kolicina goriva

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyNed Sep 05 2010, 10:56

Upravo danas sam resio da testiram koliko plina moze da stane u bocu i dobio sam jedan vrlo interesantan podatak. Posto od kako sam kupio auto u januaru ove godine, pa da dana danasnjeg nikad nisam dozvolio da ostanem potpuno bez goriva (plina) i da bocu punim do njenog maksimuma.
Posto mi je boca od 60 litara, majstori su mi pricali da moze da se sipa do 50 litara plina, medjutim...
Vozio sam auto na plin dok u potpunosti nije potrosio sve i poceo da stuca, gubi snagu i da se gasi. Onda sam otisao na pumpu i narucio da toce do kraja. I sta se dalje desava...
Automat je nekih 48-50 litara poceo da bruji, tj u crevo, tacnije pumpadzija kaze da je to izjednacavanje pritiska boce i pumpe, ali da tu moze jos da stane... to brujanje je trajalo jos nekoliko litara, a onda je prestalo i nastavilo je dalje da se toci i tako sve do 61 litra!!!
I tek onda su brojke na pumpi pocele sve sporije i sporije da se okrecu dok na kraju nisu stale. I onda je pumpadzija iskljucio aparat i skinuo crevo i kaze da je to FULL napunjeno...

Dakle, u boci od 60 litara je stalo 61,03 litra plina?!?!?! Question Shocked

Kakva su vasa iskustva sa ovim odnosom zapremine boce i kolicinom plina? Da li ste pokusavali ovako da punite bocu? Pumpadzija mi kaze da je to normalno i da nije nista strasno i opasno. Sta vi mislite o tome?
Nazad na vrh Ići dole
zilevig
Početnik
Početnik
zilevig


Broj poruka : 27
Datum upisa : 25.07.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyNed Sep 05 2010, 14:35

Koliko se ja razumem u gas,boca se puni jedno 80%,max 90% sve preko toga nije dobro.Kod mene boca i ne moze da se napuni vise od toga jer bukvalno to brujanje prekida i punjenje gasa.Cini mi se da u boci postoji neki sigurnosni ventil koji ne dozvoljava da se ona puni do kraja.Ovo sve pise u garanciji koju sam dobio pri ugradnji plinskig uredjaja.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyNed Sep 05 2010, 15:06

zilevig ::
Koliko se ja razumem u gas,boca se puni jedno 80%,max 90% sve preko toga nije dobro.Kod mene boca i ne moze da se napuni vise od toga jer bukvalno to brujanje prekida i punjenje gasa.Cini mi se da u boci postoji neki sigurnosni ventil koji ne dozvoljava da se ona puni do kraja.Ovo sve pise u garanciji koju sam dobio pri ugradnji plinskig uredjaja.
tako je i kod mene , naime tocak boca od 30l maximalno stane25,5l , toliko dozvoli taj sigurnosni ventil
na staroj zastavi 101 imao bocu od 55l maximalno je moglo da stane 48l
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyNed Sep 05 2010, 16:32

Super bogami... Onda me ovaj zajebo i to debelo... Al kaze to brujanje je samo izjednacavanje pritiska boce i pumpe i kao to jos moze da se puni. I tek na 61 litru pumpa je sama stala sa tocenjem...
I ja isto mislim da nije bas zdravo toliko da se puni, al aj sad...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyNed Sep 05 2010, 19:16

vidi koliko ces da predjes stom "punom" bocom Suspect
Nazad na vrh Ići dole
zilevig
Početnik
Početnik
zilevig


Broj poruka : 27
Datum upisa : 25.07.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyPon Sep 06 2010, 14:49

Ako je sigurnosni ventil 100% ispravan ,onda on ne dozvoljava vise da se puni.Medjutim kod nas se to brzo poremeti tako da se puni i preko toga.Nije to nista strasno ali opet zasto bi postojao ventil ako nema funkciju.
Javi stvarno koliko si presao sa tom kolicinom gasa!!!
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyPon Sep 06 2010, 17:58

Sledeci put prekidaj cim cujes da lupa. Moguce da ti je pokvario multiventil, ili ga je mozda samo nadjacao (ako je moguce bez posledica). Videces kad potrosis bocu Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyPon Sep 06 2010, 21:28

A sta u prevodu to znaci? Sta treba da vidim kad potrosim bocu? Jel moze da se pokvarilo nesto?
Nazad na vrh Ići dole
BT
Početnik
Početnik
BT


Broj poruka : 22
Datum upisa : 19.08.2010
Lokacija : NS

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptySre Sep 08 2010, 23:15

Kad potrosis bocu, na osnovu kilometraze ces videti da li je tamo zaista bilo 60 litara ili im brojac na pumpi nesto brlja.
I ako ti na sledecem punjenju prazne boce, plovak zalupa negde oko 48-50 litara znaci da multiventil nije stradao Smile
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyČet Okt 07 2010, 20:48

iiiiiii koliko si presao sa tim punjenjem Question Question Question
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyČet Okt 07 2010, 21:44

danas sam sipao novu kolicinu plina... presam sam okruglo 500 km...

danasam sam sipao za 2000 din, nekih 34 lit, pa cu da vidim koliko cu da predjem... da li ce potrosnjia biti ista...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptyPet Okt 08 2010, 06:31

pa jel to onda to , nekih 12l prosek na 100 km , za 1600 ccm cini mi se da te nisu zeznuli , jel Arrow
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva EmptySub Okt 09 2010, 14:20

Pa reklo bi se da nisu... to je neki prosek koj je inace i bio...
Videcu sad jos koji put kad budem sipao, kako se ponasa, koliko ce da prelazi...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty
PočaljiNaslov: Re: Odnos zapremine boce i kolicina goriva   Odnos zapremine boce i kolicina goriva Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Odnos zapremine boce i kolicina goriva
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PONOVNO ATESTIRANJE PLINSKE BOCE
» Filter goriva
» Pokazivač goriva
» POTROŠNJA GORIVA
» Pokazivac goriva u tabli

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: