Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Magljenje stakala

Ići dole 
+8
joca
metrocop
opasnigusar
serhio011
zilevig
ivan85_zmaj
lanossx
ivan.i
12 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
ivan.i
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 23.05.2010

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyUto Jun 08 2010, 21:57

Na lanosu se magle stakla kad pada kisa.Moze li mi neko pomoci kako to da resim.
Ventilacija malo odmagli, ali ne u onoj meri kao kod drugih kola koja sam do sad vozio.
Imao sam juga pre par godina, cak se ni on nije ovako maglio.
Hvala.
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: magljenje stakala   Magljenje stakala EmptySre Jun 09 2010, 19:47

Ne ulazi dovoljno svezeg vazduha spolja.Kada pomeras klizac levo desno za vazduh koji ulazi spolja i desno da vrti vazduh iz kabine mora da se cuje kako klapna otvara i zatvara.Sagni se sa suvozaceve strane i pogledaj vidi se sajla koja odradjuje prebacivanje.Obicno je problem selna koja drzi sajlu popusti pa se pomera i sajla i navlaka pa ne otvara klapnu koja pusta svez vazduh unutra.
Nazad na vrh Ići dole
ivan.i
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 23.05.2010

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptySre Jun 09 2010, 20:17

Mislim da to radi cuje se klapna kad pomeram klizac levo,desno.
Mislim da nije u tome problem jel je bilo namesteno da uvlaci svez vazduh ili provericu.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyČet Jun 10 2010, 18:49

Ja imam isti problem na Nubiri?! Doduse nemam to kao na Lanosu da pomeram rucicu levo desno?!?

Da li isto moze da se radi o klapni ili o necemu drugom?

Koliko moze na to da utice filter kabine?

Posto mislim da taj filter nije menjan od kad je auto napravljen a to je cirka 10 godina!

Meni kad je kisovito vreme magle sva stakla, i soferka i sva bocna i zadnje staklo. Za zadnje staklo upalim grejace i problem resen, ali soferka toliko zamagli i bocna stakla, da to nije samo magla nego bukvalno voda se napravi unutra.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
ivan.i
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 23.05.2010

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPon Jun 14 2010, 11:54

Nisam stigao nista jos da cackam oko ventilacije na lanosu, ali sam juce provali da kad upalis klimu soferka se u trenutku razmagli, a ubrzo zatim i sva ostala stakla. Posle toga neko vreme ne magli, pa onda opet pali klimu na kratko. Mislim da ce to pomoci i kod Nubire.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPon Jun 14 2010, 14:28

Nazalost Nubira nema klimu... A to sa klimom znam iz iskustva sa drugim vozilima (Opel). Onaj ko ima klimu njemu je taj problem magljenja stakla lako resiv. S tim sto se klima cesto ukljucuje kako leti tako i zimi, ali u trenutku razmagli stakla.
Al ja na Nubiri nemam klimu, tako da je taj problem malo teze resiv...

Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
zilevig
Početnik
Početnik
zilevig


Broj poruka : 27
Datum upisa : 25.07.2010
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyNed Jul 25 2010, 17:04

Buraz je na Astri imao isti problem i resio ga je tako sto je zamenio filter kabine( koji nije bio menjan desetak godina)
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyNed Jul 25 2010, 19:16

Pa videcemo, ja sam zamenio skoro filter kabine, bio je neverovatno prljav... kao nikad ociscena kesa od usisivaca. Videcu kako ce se ponasati sada kada bude malo losije kisovitije vreme.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPon Jul 26 2010, 15:46

predpostavljam da su kabine na nubiri i lanosu slicne pa me interesuje gde vam stoji taj filter kabine , ja trazio i ne videh Shocked
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPon Jul 26 2010, 20:42

Ja mislim da Lanos nema filter kabine, uzimajuci u obzir ako nema klimu. Ako imas klimu, onda bi trebalo.
Recimo moja devojka vozi Lanosa, 2000 god, 1500cm3, bez klime i znam da nema filter kabine.
Inace na Nubiri, filter stoji pod haubom, i moze da bude sa krajnje leve ili desne strane, do kabine, ispod dakle motorcica za brisace... Ima jedan plasticni poklopac koji se skine i izvuce se taj filter...
Ako nadjem negde neku sliku ili skicu ja cu vam postaviti...
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptySre Jul 28 2010, 21:05

imam manualnu klimu al' nisam primetio takav neki poklopac iz opisa No
Nazad na vrh Ići dole
ivan.i
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 23.05.2010

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPon Avg 23 2010, 08:17

Pomagajte, i ja na lanosu 1.5 imam klimu a ne mogu da nadjem filter. Neko kaze ima, neko nema. Na netu sam nasao kako izgleda i mislim da ima da se kupi, jos samo da saznam gde stoji. Sto se tice tog mirisa posle iskljucenja klime, izgleda da to mora tako zbog kondenza koji se javlja.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPon Avg 23 2010, 09:17

Za lanos stvarno nisam siguran. Mislim da nema filter klime. Ali mislim da ti je najbolje da pozoves prodavnicu BEO-TAS u Beogradu su, i da ih pitas. Oni znaju sve i nikad nije bilo greske sa njima. Kazes lepo koje vozilo i sta te zanima i recice ti da li ima ili nema. Ili odes kod nekog mehanicara koji ce znati da pogleda i da ti kaze da li ima ili nema filter klime/kabine. Od majstora ti je ovlascen servis u Zemunu, servis ''Dukic''.

Koliko ja znam, ako ne gresim, filter klime nema veze sa tim da li vozilo ima klimu ili ne. To je do same konstrukcije vozila, do proizvodjaca. Na mojoj Nubiri ima filter kabine, ali nemam klimu. A znam za Lanose da nemaju taj filter. A to je opet nevezano za to da li ima ili nema klimu.

Ja cu ako je nekome od pomoci da zakacim sliku gde se na mojoj Nubiri nalazi taj filter.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPon Avg 23 2010, 09:20

Takodje, zaboravio sam da kazem, mozete da nabavite besplatno sa interneta program AutoData, i tu ima za svako vozilo bezbroj podataka. Tako je meni majstor i pogledao i nasao da li ima i gde se nalazi filter kabine. Postoji graficki prikaz za svaki filter na vozilu.
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: magljenje stakala ..lanos   Magljenje stakala EmptyPet Avg 27 2010, 11:22

Dakle dali neko ima resenje za to magljenje..mora da postoji nesto cime bi se bar namazala stakla...? afro
Nazad na vrh Ići dole
opasnigusar
Početnik
Početnik
opasnigusar


Broj poruka : 99
Datum upisa : 25.05.2010
Godina : 45
Lokacija : beograd

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: magljenje stakala ..lanos   Magljenje stakala EmptyPet Avg 27 2010, 12:18

Mislim da sam negde procitao da moze da se koristi neko sredstvo kosta 150 din na pumpama ili pena za brijanje ali mora svakih 10-15 dana da se ponavllja proces....dali je neko to probao ili cuo za to?
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyUto Avg 31 2010, 12:18

cuo sam i ja za foru sa penom za brijanje na nekim auto forumima , i kao nesto , sa limunom al' nesto nisu bili zadovoljni ovim drugim
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyČet Sep 23 2010, 22:56

Citam malo pre prirucnik za Legancu i "sistem za ventilaziju i klimatizaciju" i prica o odmagljivanju stakala.
Kaze da ukoliko je napolju povecana vlaznost vazduha(Kisa, sneg itd) Treba ukljucivati ventilaciju ali ne treba stisnuti dodatno dugme koje sluzi za odmagljivanje( To ima Leganca ne znam za Lanosa i Nubiru(Neki pravougaonik sa 3 kose crte)). Ukoliko je to dugme ukljuceno onda spoljasnja vlaznost vazduha utice na to da se stakla u kabini tesko odmagljuju ili jos vise zamagle. Znaci koriste se samo pri suvom vremenu.
U prirucniku navode i da je u tim slucajevima upotreba klime uz ventilaciju dosta delotvornija.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPet Sep 24 2010, 04:50

metrocop ::
Citam malo pre prirucnik za Legancu i "sistem za ventilaziju i klimatizaciju" i prica o odmagljivanju stakala.
Kaze da ukoliko je napolju povecana vlaznost vazduha(Kisa, sneg itd) Treba ukljucivati ventilaciju ali ne treba stisnuti dodatno dugme koje sluzi za odmagljivanje( To ima Leganca ne znam za Lanosa i Nubiru(Neki pravougaonik sa 3 kose crte)). Ukoliko je to dugme ukljuceno onda spoljasnja vlaznost vazduha utice na to da se stakla u kabini tesko odmagljuju ili jos vise zamagle. Znaci koriste se samo pri suvom vremenu.
U prirucniku navode i da je u tim slucajevima upotreba klime uz ventilaciju dosta delotvornija.
videcu sad kad krenem na posao a klimu kad ukljucim plus teska noga na gasu jednako 12l.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPet Sep 24 2010, 05:02

leganza ima filter klime-kabine nalazi se sa leve strane na kako ameri kazu vatrenom limu uzan poklopac sa dva sarafa stoji uspravno dimenzije oko7cm x20 samo sto je u boji auto pa je malo neprimetan a koja fora jesa penom za brijanje brijem se svako jutro pa toga ima Laughing
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPet Sep 24 2010, 05:53

ima ovde sto sta o tome
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPet Sep 24 2010, 06:07

serhio011 ::
ima ovde sto sta o tome
ok su fore a za ono da je mali hladnjak procurio nije nam valjda svima otisao drunken pa izlazi para
Nazad na vrh Ići dole
Oggy
Početnik
Početnik



Broj poruka : 40
Datum upisa : 18.06.2010

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptySub Okt 02 2010, 14:53

To je vec ozbiljan problem i primeticete da vam opada nivo rashladne tecnosti.

Otvoriti ubacivanje spoljnjeg vazduha i proveriti da li klapna za isti radi ispravno, provera da li je zapusena rupa za odvod tecnosti iz sistema ventilacije(obicno na ulazu vazduha u sistem, ispod soferke/usisnika ili kod filtera klime) kao i redovna zamena filtera ako ima su uslovi za smanjenje magljenja.

Ukoliko je sistem ventilacije ispravan, vlaga moze dolaziti iz mokrog poda(busan, vlazne patosnice, sneg itd...)

Dodatno uklanjanje vlage se moze obaviti ukljucivanjem klime ili blagim otvaranjem sibera-ako ima ili mazanjem nerazredjenim deterdzentom za sudove na suva stakla(da ne peni)
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptySub Okt 02 2010, 15:00

ma ne zezam se malo kod mene je nov filter i malo se magli ali cim ukljucim klimu malo izduva i ok. je mada sm video na nekim slikama poklopca od filtera klime izlace neke dve cevcice ili crna creva tanka
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala EmptyPon Jan 03 2011, 11:05

I meni sad ovo predstavlja bas dosadan problem. Kupio sam na pumpama sprej K2 protiv magljenja stakla, ali skoro nista ne deluje. Kod mene se toliko zamagle da se pretvori i vodu koja curi, pa ako to ne obrisem odma kad zavrsim voznju na ovom hladnom vremenu mi se vise zaledi unutra stakla pa moram da grebem unutra nego spolja. Tako da je to prosto neverovatno i ludnica.
Neznam sta moze da predstavlja toliki problem, da se unutra to napravi na staklima bukvalno voda, ne cak ni klasicna magla.
Filter kabine sam menjao letos. Jedino da se zanimam oko ventilacije, malog hladnjaka i klapni. Al to ne umem sam, pa neznam ni kod kojeg majstora da teram?! Ko je nadlezan za to? Smile
Dobar savet sam procitao sada, za to da ako su mokre patosnice od snega i tako dalje... moze da bude slucaj da to jos vise pospesuje i doprinosi ovome. Ali sigurno to nije glavni uzrok...

glavom u zid
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Magljenje stakala Empty
PočaljiNaslov: Re: Magljenje stakala   Magljenje stakala Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Magljenje stakala
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» magljenje...
» Nabavka farova i zadnjih stakala (plastike)
» Problem sa el. podizacima stakala
» El. podizaci prednjih stakala
» Skidanje zadnjih stakala na nubiri

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: