Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 poliranje auta

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
igoricet
Početnik
Početnik



Broj poruka : 16
Datum upisa : 29.08.2010
Godina : 39

poliranje auta Empty
PočaljiNaslov: poliranje auta   poliranje auta EmptySub Jun 18 2011, 18:57

imam lamosa 1998 1.5 hteo bih sam da ga malo ispoliram da osvezim boju pa hteo bih da znam dali neko ima neko iskustvo imam arexons polir pastu hteo bih da znam nacin poliranja svi odgovori su dobro dosli
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa1982
Početnik
Početnik
Nebojsa1982


Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.09.2011

poliranje auta Empty
PočaljiNaslov: Odgovor na pitanje   poliranje auta EmptyPet Sep 23 2011, 18:26

Vidi,evo ti par saveta za poliranje......
Prvo,imas dva nacina poliranja.
1. Abrazivno poliranje koje se koristi prilikom popravljanja nekih vecih anomalija na autu koje su nastale pri farbanju (neke oksidacije,curotine,naslage prasine).....
2. Hemijsko poliranje-koriste se hemijska sredstva za poliranje,i sa njima se skida garez,razne necistoce,ispravljaju ogrebotine i vraca sjaj boji....
Najvaznije ti je da odredis sta ces da radis na svom autu.
Prvo,dobro operes auto. Mora biti savrseno cist i suv!
Dalje.... Ja ti preporucujem 3M polir pastu (vec kada radis,radi kako treba). Vecina ce reci da je "kornjaca" zakon,ali ja izdvajam 3M i arexsons za zavrsnicu tj,izvlacenje sjaja....
Prvu ruku radi sa 3M polir pastom 50417 (ima zeleni cep). Radi deo po deo auta,niposto nemoj celu haubu ili krov.... Znaci podeli u delove i naneses pastu,sacekas da pobeli i trljas.
Opet cu ja biti jedinstven,pa cu ti reci da to sve radis rucno a ne masinom.
A evo i zasto:masinski lako mozes da "zapalis" lak na autu i onda nista nisi uradio,masinom moras da pazis na ivice jer mozes da ih ostetis..... Rukom duze traje,bole ruke ali ga uradis kako treba... Ako se vec odlucis za masinu koristi je izmedju 1800-2000 obrtaja i to samo na ravnim povrsinama (posto si amater). Zastiti plastiku da je ne dotakne pasta,jer u tom slucaju je nece Bog skinuti.... Radi u hladovini,niposto na suncu.
Kada predjes ceo auto (deo po deo),uzmi "arexons wax metallic ultra gloss" limena kutijica 250 ml,sa njom predji drugu ruku da bi boji dao sjaj do j.... i da zastitis auto od UV zracenja i necistoca ona ujedno u sebi sadrzi vosak tako da ga posle ne moras nanositi... Kad to sve odradis,na kraju predjes ceo auto vatom da poskidas sve riseve koji su ostali od poliranja i to je to..... Traje otprilike oko 4-5 sati da bi se dobro uradio.
Poliranjem nanosis zastitni sloj koji se stavra na boji,i cuvas auto od spoljnih uticaja,prasina,prljavstina,smog itd.
Po pravilu svako auto bi se trebalo polirati dva puta godisnje (u jesen i na prolece),ali na tebi je da odredis kako ces da ga odrzavas... Nije samo sesti u auto i voziti ga. voznja
Nadam se da sam bio od koristi,ako imas bilo kakva pitanja slobodno pitaj.....
Nazad na vrh Ići dole
igoricet
Početnik
Početnik



Broj poruka : 16
Datum upisa : 29.08.2010
Godina : 39

poliranje auta Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje auta   poliranje auta EmptyUto Sep 27 2011, 17:16

hvala ti sto si mi odgovorio na ovu temi i na veoma korisne savete samo me interesuje dali imas neku sliku tih 3M sredstava da ih vidim kako izgledaju
Nazad na vrh Ići dole
Nebojsa1982
Početnik
Početnik
Nebojsa1982


Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.09.2011

poliranje auta Empty
PočaljiNaslov: Odgovor na pitanje   poliranje auta EmptySre Sep 28 2011, 08:28

Evo ti njihov sajt,pa tamo mozes da pogledas sve. Mada ne uzimaj sve zdravo za gotovo jer oni malo preteruju oko izbora sundjera i svih pasti..... Ipak,svaki cigo svoga konja hvali. Smile

solutions.3m.com
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





poliranje auta Empty
PočaljiNaslov: Re: poliranje auta   poliranje auta Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
poliranje auta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» poliranje farova......
» Poliranje farova - Nubira
» Lanos 1.5 8v se 1997 gašenje auta, prekida rada brzinomjera
» Poliranje farova - Daewoo Matiz
» los rad auta na leru u letnjem periodu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: