Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Plastika instrument table-Lanos

Ići dole 
+2
Megasp
dixy
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyNed Apr 17 2011, 18:35

Moram da prijavim jedan neuobicajen "kvar": Ispucala mi je plastika instrument table, oni delovi pored ventilacionih otvora ka vetrobranskom staklu, pored poklopca air bag-a kad suvozaca, pored levih vrata i na jos par mesta. Imam utisak kao da trpi pritisak od negde, ali ne znam odakle. Pokusao da zalepim super-lepkom za prvu pomoc, da ne bi brujalo, ali se vrlo lose i tesko lepi.

Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptySre Jul 06 2011, 14:17

Ako mozes skini i odnesi negde na varenje plastike
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyUto Sep 25 2012, 10:58

Prošle godine sam kupio Lanos 1.6 i zadovoljan sam ali mi utisak kvari isti problem kao kod tebe pa me zanima da li si i kako to rešio? Pozdrav
Ako je još neko imao taj problem neka mi javi kako je to rešio ako je rešio.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyUto Sep 25 2012, 14:30

Pozdrav

Prema pravilima foruma, trebalo bi da prvo odeš u sekciju namenjenu za predstavljanje i kažeš nešto o sebi...

Nisam rešio problem nikako, jer je per se nerešiv. Samo da se kupi "nova" polovna tabla. Sve drugo je vidljivo, čujno i NEEFIKASNO Plastika instrument table-Lanos 134767
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptySre Sep 26 2012, 07:56

dixy ::
Pozdrav

Prema pravilima foruma, trebalo bi da prvo odeš u sekciju namenjenu za predstavljanje i kažeš nešto o sebi...

Nisam rešio problem nikako, jer je per se nerešiv. Samo da se kupi "nova" polovna tabla. Sve drugo je vidljivo, čujno i NEEFIKASNO Plastika instrument table-Lanos 134767

Хвала ти пријатељу а у вези представљања се извињавам јер за то нисам знао. Штета што проблем немогу да решим јер је ауто пуцка и, да га не урочим, служи ме само тако. Табла је специфична са силиконским детаљима у, да га тако назовем ,,тркачком'' фазону односно коцкастом дезену црно-сиве боје којих има и на ручицама за отварање врата и на праговима тако да би замена нарушила естетику и нећу то да радим осим ако прскотине не наставе да се шире или се појаве нове. Ако бих и мењао узео бих нову таблу али нисам сигуран да могу да нађем са наведеним детаљима какви су сада. Мој ауто има шибер и обзиром да је то нека мала серија са шибером једва сам преко овлашћеног дистрибутера у Нишу нашао кедер гуму за шибер како бих заменио већ дотрајалу па сумњам да бих нашао таблу каква је сада.
Свакако ти хвала а распитаћу се код овлашћеног продавца да ли је могуће да купим идентичну таблу у случају да моја настави да прска или да се прскотине шире.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptySre Sep 26 2012, 08:05

Још нешто када сам већ нашао времена да пишем, мој ауто има алу фелне и бившем власнику, а мом другару и комшији, су мајмуни са све четри фелние скинули чепове у средини фелне са знаком и покушао сам да нађем нове или половне и купим не питајући за цену али у томе нисам успео па ме занима знаш ли како бих и где могао да их купим. Питао сам доста продаваца половних делова широм земље и добио одговор да могу да купим само целу фелну. Поздрав!
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptySre Sep 26 2012, 09:55

Šteta što su poskidali te čepove... Koliko znam, zaista idu samo sa felnom, ali ako negde može da se nađe, onda na pijaci na Bubanj potoku subotom kad su delovi.

Bilo bi lepo da nam postaviš neku sliku te table, da vidimo kako izgleda. Ako je sređivao neki od prethodnih vlasnika onda su male šanse da nađeš i kupiš istu. Razgovarao sam sa prodavcem kod kog kupujem delove (Beoteam iz Bg) i zaključili smo da se enterijerski delovi najbolje nalaze sa rasturenog vozila.

Pošto tvoj auto ima šiber, onda verovatrno nema klimu.
Postavi nam i neku sliku auta ako imaš vremena, možda nekom padne neka ideja za tjuning kad vidi tvoje slike Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyNed Okt 07 2012, 17:06

Pozdrav, pokušavah da postavim slike kako sam obećao ali mi baš ne ide pa da probam ovako a neka mi neko potvrdi da li je to ok.

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_165137_2

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_170829

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_165115

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_165919

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_170506

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_170650

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_170631

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_171231

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_171404


Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_171544

Valjda je Plastika instrument table-Lanos 315501 a ako nije onda je za Plastika instrument table-Lanos 134767 i Plastika instrument table-Lanos 817894
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyPon Okt 08 2012, 09:14

cini mi se da je to ona carbon samolepljiva folija, tako da ako je budes skidao i stavljao drugu tablu mozes posle opet da je izlepis isto tako...mozda i gresim, svakako se neko bas potrudio
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyPon Okt 08 2012, 11:01

Znači slike mogu da se otvore?! Bojao sam se da neću uspeti. Druže zaista neznam da li je fabrički ili radjeno naknadno ali je toliko dobro uradjeno da ja ipak mislim da je fabrički a materijal je otprilike kao što opasnigusar pravi stikere, dodje kao silikon i uradjeno je u mm.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyPon Okt 08 2012, 18:54

moguce moguce, stvarno ne prepoznajem sa slike zato sam se i ogradio Wink
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyUto Okt 09 2012, 10:19

Mislim da bi i moglo da se skine sa table kako si ti rekao ali uz rizik da se ošteti stim da sam i ubeđen da na drugu tablu nebi moglo da se stavi i da leži kao sada jer je idealno nalepljeno što me i nvodi na mišljenje da je fabrički urađeno. Mislim da je auto iz neke manje serije a na takav zaključak me navodi i to što ima šiber pa sam imao muku da čoveka u ,,GM'' u Nišu prilikom nardžbine keder gume za šiber ubedim da Lanos ima fabrički ugrađen šiber obzirom da je on tvrdio da od kada radi nikada nije video Lanos sa šiberom.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyPet Okt 12 2012, 05:49

Tosha, ajde vrati sve slike tvoje table, sada vidim samo jednu, ovu gde je detalj table oko prekidača za ventilator.

Opasno izgleda, baš sam počeo da razmišljam da tako nešto uradim sa folijom. Doduše, ne bih uradio na mojoj tabli nego bih kupio polovne detalje sa table pa na njima probati foliju.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptySub Okt 13 2012, 15:28

Blackeyed ::
Tosha, ajde vrati sve slike tvoje table, sada vidim samo jednu, ovu gde je detalj table oko prekidača za ventilator.

Opasno izgleda, baš sam počeo da razmišljam da tako nešto uradim sa folijom. Doduše, ne bih uradio na mojoj tabli nego bih kupio polovne detalje sa table pa na njima probati foliju.

Oprosti bio sam zauzet poslom i tek sada otvorio i video da si pisao! Ok postaviću opet mada mi ovo kao matorom čoveku ne ide baš najbolje jer se mučim sa postavljanjem slika. Ok probaću da postavim ali budi strpljiv! Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptySub Okt 13 2012, 16:35

Samo polako, nigde ne žurimo. Kada stigneš...

Najlakše je da slike postaviš na neki free image hosting sajt pa odatle samo kopiraš putanju do te slike. Naravno, pre postavljanja na sajt uradi Resize slike (sasavim je dosta da slike stavi prebaciš u 1024x768 i sačuvaš kao jpg) jer su slike dobije sa fotoaparata velike rezolucije. Posle resize videćeš da veličina padne na oko 100Kb.

Recimo nešto kao:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ako negde zapne slobodno se obrati za pomoć...

P.S. Služio sam vojsku u Aleksincu (2000/2001) tako da mi je taj gradić ostao u lepom sećanju.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptySub Okt 13 2012, 20:47

Evo me pa da probam ovo sa slikama a ti mi reci da li je ok. Pozdrav momčino! E umalo da zaboravim, drago mi je da su ti usmomene odavde lepe pa neka tako i ostane jer ti je sada ova čaršija prava selendra obzirom da je uništeno i ono malo lepog što je u ovom gradu postojalo. Kasarna postoji ali sa par vojnika koji je čuvaju jer je sve preseljeno u Niš i tako ..... tuga!

[You must be registered and logged in to see this link.]

Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptySub Okt 13 2012, 20:57

Da li je ovo sa slikama bravo ili za glavom u zid pa za smeh?
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyNed Okt 14 2012, 09:31

Tosho, hvala mnogo! Slike su OK, ništa nisi pogrešio.

Jedino ako hoćeš da se direktno vide na forumu, umesto linkova kako je sad, možeš da koristiš ikonicu kada pišeš poruku, ona je negde na sredini (ima kao drvo na njoj), kada je pritisneš tražiće ti link do slike, staviš taj sa picase i on će da uradi ostalo Plastika instrument table-Lanos Link. Kada hoćeš da proveriš da li se slike dobro vide stiste ovo dugme ispod poruke "Previzualizovati" i to je preview poruke kakve će svi ostali videti kada pritisneš "Poslati".

Ovi detalji na tabli su stvarno dobro ispali, sada kada malo bolje pogledam skoro sam siguran da je ovo fabrički urađeno. Naprimer, deo table za kontrolu temperature, vidi se da su brojevi došli posle "folije" što ne bi bio slučaj da je rađeno u kućnoj radinosti.

U svakom slučaju može se nešto uraditi ali teško da se može baš tako kao kod tebe.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyNed Okt 14 2012, 09:46

Što se tiče Aleksinca, meni je bilo krajnje simpatično da je tada postojala regularna "štrafta", devojke sa mamama koje ih paze, sve je delovalo malo retro što je meni bilo super, mali i miran gradić koje je imao neki šmek prošlih vremena. Svi su voleli vojsku takoda te nisu gledali popreko kada izađeš u grad, ekipa je brzo ukapirala da je kada su svadbe i tako nešto postoji velika šansa da te, ako si u uniformi, neko povuče za rukav i uvede jer im je to predstaljalo čast da ugoste vojnika...

I tada je ekonomska situacija bila teška jer nije bilo posla u samom Aleksincu, mogu misliti kako je sad.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyNed Okt 14 2012, 15:20

Blackeyed ::
Tosho, hvala mnogo! Slike su OK, ništa nisi pogrešio.

Jedino ako hoćeš da se direktno vide na forumu, umesto linkova kako je sad, možeš da koristiš ikonicu kada pišeš poruku, ona je negde na sredini (ima kao drvo na njoj), kada je pritisneš tražiće ti link do slike, staviš taj sa picase i on će da uradi ostalo Plastika instrument table-Lanos Link. Kada hoćeš da proveriš da li se slike dobro vide stiste ovo dugme ispod poruke "Previzualizovati" i to je preview poruke kakve će svi ostali videti kada pritisneš "Poslati".

Ovi detalji na tabli su stvarno dobro ispali, sada kada malo bolje pogledam skoro sam siguran da je ovo fabrički urađeno. Naprimer, deo table za kontrolu temperature, vidi se da su brojevi došli posle "folije" što ne bi bio slučaj da je rađeno u kućnoj radinosti.

U svakom slučaju može se nešto uraditi ali teško da se može baš tako kao kod tebe.

Majstore hvala na upustvima a ovo sa direktnim postavljanjem da se vide na forumu mi nešto ne ide, uradim kako si rekao ali se samo pojavi ,,pocepana'' pravougaona ikonica ali slike nema. Drago mi je da ti se tabla sviđa pa da te ako planiraš da radiš tablu čisto onako uputim na opasnoggusara koji radi autostikere jer mi on neki dan pri narčivanju stikera za čepove alufelni za moj Lanos reče da ima ortaka koji radi to sa folijama. Nemam pojma ni ko je ni kako radi nego ti samo kažem onako informativno. Opasnoggusara imaš na temi autostkeri i čovek je u BGD. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyPon Okt 15 2012, 13:13

Blackeyed druže ja ,,otkrih Ameriku'' i uspeh da postavljam slike preko [You must be registered and logged in to see this link.] smeh stim što očigledno treba da im smanjim veličinu a i to ću rešiti pa će biti ok. Pozdrav i hvala

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_170829
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyPon Okt 15 2012, 15:53

Odlično! Stvar je prosta kada pohvataš par koraka...

Što se tiče smanjivanja slike, to radiš na tvom računaru, uglavnom sa programom za pregled slika.

Jedan od dobrih a potpuno besplatnih je FastStone Image Viewer, [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyUto Okt 16 2012, 08:52

Blackeyed hvala ti puno na pomoći bravo Ajd da probam veličinu a rešio sam preko [You must be registered and logged in to see this link.] gde se veličina slike određuje pri preuzimanju slika sa PC-a. Staviću sliku mog ,,kvara'' tj. prskotine na tabli mog Lanosa o čemu smo u ovoj temi pisali Dixy i ja. Pozdrav i još jednom hvala voznja

Plastika instrument table-Lanos IMG_20120926_170829_1_3
Nazad na vrh Ići dole
cobipz
Početnik
Početnik



Broj poruka : 21
Datum upisa : 12.03.2012

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyČet Nov 15 2012, 10:23

[You must be registered and logged in to see this link.]

i shta bi sa plastikom Smile
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos EmptyČet Nov 15 2012, 12:33

cobipz ::
[You must be registered and logged in to see this link.]

i shta bi sa plastikom Smile
Izvini kasnim opet, šljakam pa sam sada došao sa terena i ušao u kancelariju. Pa ništa isto kako je i bilo stim što se nakon ove sa slike pojavila još jedna prskotina od vazdušnog jastuka ispred sedišta suvozača do šoferke. Izluđuje me, kao da su je pravili od sirovog drveta pa da ,,radi'' tj. da se suši i puca smeh . Nema brate leka sem zamene a mislim da to neću da radim i zbog finansija a i zbog lepog izgleda table bez obzira na prskotine. Ko je ... neka prska a neka me auto služi kako valja kao do sada. Pozdrav druže
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Plastika instrument table-Lanos Empty
PočaljiNaslov: Re: Plastika instrument table-Lanos   Plastika instrument table-Lanos Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Plastika instrument table-Lanos
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Neidentifikovano upozorenje is instrument table
» Замена сијалица на инструменттабли Ланоса
» Skidanje Instrument table
» yamena sijalica instrument table
» lanos,plastika u kabini

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: