Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 lanos,plastika u kabini

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
nikolanina
Početnik
Početnik



Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.05.2013

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 23 2013, 09:29

pozdrav svim forumasima,imam jedan problem plastika u kabini mog lanosa 1.616v
koja me dovodi do ludila:cherry:,sve je zategnuto ali skripi dali neko zna kako da resim ovaj problem?hvala
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 23 2013, 19:04

Ne moze ti niko pomoci.Pitanje je nezgodno.Iskreno sta bi ti rekao ako ti kazem -meni nesto skripi u autu,kako da resim?Nego ako kazes da je sve dotegnuto cimaj sve redom vidi sta skripi mozda ti se cuje nesot ispod auta pa mozes da ljuljas auto.Ako je nesto bas u kabini jedino mozes da postavis nesto izmedju delova da nategnes plastku pa da prestane skripanje,ne znam sta bih ti drugo rekao Cool
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 23 2013, 21:10

nikolanina ::
pozdrav svim forumasima,imam jedan problem plastika u kabini mog lanosa 1.616v koja me dovodi do ludila:cherry:,sve je zategnuto ali skripi dali neko zna kako da resim ovaj problem?hvala
Ту ти помоћи нема, по мени то је најтужнија прича код ,,Ланоса'' што се ентеријера тиче и буди срећан ако остане само на шкрипању и не заврши се као код мене са пуцањем табле. Пластика је гора чак и пластике у ,,Застави' јер је пластика у мом претходном ,,Југићу'' била екстра квалитет у односу на садашњи ,,Ланос''. Као да је ауто тесан за пластику која је као сирова даска па се суши и пуца.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyPon Maj 27 2013, 19:43

Teske reči braćo.Jeste da je plastika,ali nije to tako baš....pogledajte i u vw,renou,dačiji da i ne govorimo.Kod mene nema tog skripucanja,neznam....
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptySre Maj 29 2013, 10:20

Radan ::
Teske reči braćo.Jeste da je plastika,ali nije to tako baš....pogledajte i u vw,renou,dačiji da i ne govorimo.Kod mene nema tog skripucanja,neznam....
[list=1][*]
Радане драго ми је да ти немаш тај проблем али веруј да нису тешке речи и заиста је пластика у мом бившем ,,Југићу'' била квалитетнија. Прво је пукла управцу волана од шоферке а недавно и од шоферке до ваздушног јастука испред седишта сувозача. Излуђије ме али ,да не урочим ауто, остало је за сада ок и задовољан сам. voznja
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptySre Maj 29 2013, 18:46

Radan ::
Teske reči braćo.Jeste da je plastika,ali nije to tako baš....pogledajte i u vw,renou,dačiji da i ne govorimo.Kod mene nema tog skripucanja,neznam....
Radane brate u pravu si, eto ,,bogohulio'' kudeći plastiku u autu i odmah problem sa ABS-om. Neću više majke mi. lanos,plastika u  kabini 134767 I pored sve muke rešavanja problema sa ABS-om ipak moram da se lanos,plastika u  kabini 817894
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptySre Maj 29 2013, 19:31

tosha ::
Radan ::
Teske reči braćo.Jeste da je plastika,ali nije to tako baš....pogledajte i u vw,renou,dačiji da i ne govorimo.Kod mene nema tog skripucanja,neznam....
Radane brate u pravu si, eto ,,bogohulio'' kudeći plastiku u autu i odmah problem sa ABS-om. Neću više majke mi. lanos,plastika u  kabini 134767 I pored sve muke rešavanja problema sa ABS-om ipak moram da se lanos,plastika u  kabini 817894
Baksuzeeeee smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 30 2013, 16:40

Radan ::
tosha ::
Radan ::
Teske reči braćo.Jeste da je plastika,ali nije to tako baš....pogledajte i u vw,renou,dačiji da i ne govorimo.Kod mene nema tog skripucanja,neznam....
Radane brate u pravu si, eto ,,bogohulio'' kudeći plastiku u autu i odmah problem sa ABS-om. Neću više majke mi. lanos,plastika u  kabini 134767 I pored sve muke rešavanja problema sa ABS-om ipak moram da se lanos,plastika u  kabini 817894
Baksuzeeeee lanos,plastika u  kabini 817894 lanos,plastika u  kabini 817894 lanos,plastika u  kabini 817894
Ма нисам брацо, јуче је светлела лампица и није радио АБС а данас сам са посла отишао код једног познаника ту у околини Ал. који једини има ваљану машину за дијагностику са прикључком за наша аута и знаш шпта се десило?! Човек прикључио машину и без икакве радње са њом лампица се угасила, провезао ауто са прикљученом машином и све ради, сви сензори ок. lanos,plastika u  kabini 315501 Искористио прилику да ми провери и остало па и мотор и све ок осим лампице за АИР БАГ која не .... да се угаси и ради од како сам купио ауто. Машина не показује грешку а лампица светли и човек незна шта би могло да буде. Ја му пренео оно што сам овде прочитао у вези оне шпулне испод волана о којој је неко причао али ми човек каже да када она није ок да не ради ни сирена...Трудим се да ми ауто буде пуцка колико то ова економсака ситуација дозвољава а та лампица и напрснућа на табли ми иду на живце. Поздрав мајсторе и видиш да нисам баксуз.lanos,plastika u  kabini 117947
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 30 2013, 18:30

Ali to se veruj retko desava sa koreancima,mislim te lampice i to.Kod vw je to ko dobar dan.Ja do sad nisam zamenio ni jednu sijalicu u autu,a recimo kod šuraka na Laguni redovno svaki mesec crkne po jedna.Al dobro svi se trudimo da nam sve lepo funkcioniše.Bdw (što bi rekli klinci) meni je nedavno crko akumulator i posle kupovine novog i zamene ostade i kod mene air beg upaljen Laughing
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 30 2013, 18:41

Radan ::
Ali to se veruj retko desava sa koreancima,mislim te lampice i to.Kod vw je to ko dobar dan.Ja do sad nisam zamenio ni jednu sijalicu u autu,a recimo kod šuraka na Laguni redovno svaki mesec crkne po jedna.Al dobro svi se trudimo da nam sve lepo funkcioniše.Bdw (što bi rekli klinci) meni je nedavno crko akumulator i posle kupovine novog i zamene ostade i kod mene air beg upaljen Laughing
Па ја сам и рекао у више тема да сам у принципу задовољан мојим Ланосом, чак и презадовољан, али ме заиста нервир лош квалитет пластике и прскотине на табли иако је то многима небитна ствар. За новац који је дат за њега ауто је екстра у својој класи а то што сам ја пицан и волим да је све естетски лепо и под конац те да несме да лупа и шкрипи то је мој проблем а за многе који не ају за то је претеривање.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 30 2013, 18:53

Радане ајд јави кад утулиш ту сијаличку да знам у чему је био штос! Ја сам ауто раније стављао код истог човека на исту машину (треба да је добра ако је пре неколико година коштала непуне 4.000 јевреја) и показивало је нешто у вези напона струје па је он ресетовао и показало му је да је ресетована - избрисана грешка али је лампица остала да светли до дана данашњег. Сада - данас не показује да уопште има грешку и лампица оста да светли.... ух како ме само нервира! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 30 2013, 19:58

Tosho, jesi li pitao koliko bi te kostalo da uzmes drugu plastiku na otpadu?
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyČet Maj 30 2013, 20:10

Što se tiče lampice za AirBag ima neka tema ovde, ne znam da li ima smisla ali vidim da ljudi imaju problem sa tim:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Was the scan done by a Chevrolet garage? I don't think regular scan tools pick up airbag faults in Daewoos.
You could try this as a last resort beffore scraping.
:
1: Remove the fuse
2: Check the connections to the seatbelt pre-tensioners, they are usually in the door pillars.
3: Check the connections to the side airbags (if your car has them)
Dont use a multimeter on anything as you are likley to trigger the
airbag(s). Just inspect visually to make sure the plugs are pressed home
ect.
4:leave the fuse out for about a week beffore refitting.
The airbag light may still be on, or if you are lucky it will come on
then go of but wont flsh any more- but at least it will pass the mot.
I don't doubt there will be posts saying it doesn't work/ will never work, well it worked on my Lacetti.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyPet Maj 31 2013, 16:34

Ja sam pricao oko spulne i ne mora da znaci da je tako(za sirenu).Jer je meni radila sirena ali sijala lampica od airbag-a.Uzeo drugu spulnu i ne radi ni sirena ni airbag.Zalio se poslali mi jos jednu i na njoj radi sve,cisto da se proba ispravnost one dve i ista situacija.Inace spulna je oko 1000-1500 polovna a 8000-11000 nova
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptySub Jun 01 2013, 10:01

Blackeyed ::
Tosho, jesi li pitao koliko bi te kostalo da uzmes drugu plastiku na otpadu?
Велики поздрав друже. Нисам питао а објашwњење зашто то нећу да урадим сам негде на ову исту темувећ дао у дискусији са неким ко је имао исти проблем (мислим Дикси али нисам сигуран) а поставио сам и фотографије након чега се развила дискусија да ли су украси на табли фабрички или не. Укратко табла је лепа и фабрички украшена и напросто ми је жао а и када бих мењао урадио бих то новом а то је поприличан издатак у ова тешка времена а нарочито када се узме у обзир да имам два студента. Извини на кашњењу али радио сам па нисам имао времена за писанију. Поздрав
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptySub Jun 01 2013, 10:09

Megasp ::
Ja sam pricao oko spulne i ne mora da znaci da je tako(za sirenu).Jer je meni radila sirena ali sijala lampica od airbag-a.Uzeo drugu spulnu i ne radi ni sirena ni airbag.Zalio se poslali mi jos jednu i na njoj radi sve,cisto da se proba ispravnost one dve i ista situacija.Inace spulna je oko 1000-1500 polovna a 8000-11000 nova
Тачно мајсторе, ти си писао и човеку сам испричао твоју причу а он ми то рече за сирену али наравно да то његово нисам узео здраво за готово тј. као тачно па као што већ негде рекох мораћу до ,,Ниш ауто Гемос'' у Нишу код човека кога лично знам али не тако добро а за кога сви кажу да је доктор за електронику. Хвала ти на писанији а твоја писанија је заиста обимна и јако пуно ствари може да се научи, свака част!
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptySub Jun 01 2013, 10:21

[quote="Blackeyed"]Što se tiče lampice za AirBag ima neka tema ovde, ne znam da li ima smisla ali vidim da ljudi imaju problem sa tim:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Супер ти је то само још да знам енглески, ја сам диносаурус који је некада давно, давно учио руски smeh
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptySub Jun 01 2013, 11:39

Megasp ::
Ja sam pricao oko spulne i ne mora da znaci da je tako(za sirenu).Jer je meni radila sirena ali sijala lampica od airbag-a.Uzeo drugu spulnu i ne radi ni sirena ni airbag.Zalio se poslali mi jos jednu i na njoj radi sve,cisto da se proba ispravnost one dve i ista situacija.Inace spulna je oko 1000-1500 polovna a 8000-11000 nova
Од злата ли је па је 100 јевреја, за те паре ћу да заменим оба лонца ауспуха?! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyPon Jun 03 2013, 10:10

Radan ::
Ali to se veruj retko desava sa koreancima,mislim te lampice i to.Kod vw je to ko dobar dan.Ja do sad nisam zamenio ni jednu sijalicu u autu,a recimo kod šuraka na Laguni redovno svaki mesec crkne po jedna.Al dobro svi se trudimo da nam sve lepo funkcioniše.Bdw (što bi rekli klinci) meni je nedavno crko akumulator i posle kupovine novog i zamene ostade i kod mene air beg upaljen Laughing
Да не останем недоречен за АБС, оно што сам након одласка код мајстора приметио везано за АБС је да сијалица остане упаљена уколико дижем ручну кочницу а обзиром да сам танак са знањем око тога немам појма какве то узрочно последичне везе има а некакве дефинитивно има. А што се аир бега тиче негде у некој теми је неко рекао да је проблем био у инсталацији испод возачевог седишта у виду прекида кабла и питам се може ли можда и то да буде мада би било логично да на дијагностици покаже грешку тј. тај прекид.
Nazad na vrh Ići dole
Blackeyed
Član
Član



Broj poruka : 165
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : Kać/Novi Sad

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptyUto Jun 04 2013, 08:56

Tosho, znam da je sve an engleskom ali šta da se radi, mora da se snalaziš, možda ti pomogne: [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini EmptySre Jun 05 2013, 11:24

Blackeyed ::
Tosho, znam da je sve an engleskom ali šta da se radi, mora da se snalaziš, možda ti pomogne: [You must be registered and logged in to see this link.]
Поздрав мајсторе! То знам али је то Кунта Кинте превод (маторију знају за лика из ТВ серије од пре више од 30 година) мада и такав може да послужи ,,русима'' попут мене. smeh Оно што ме живо занима је то да ли електроинсталација испод седишта има везе са ваздушним јастуцима како је неко у некој теми написао а да нико није одговорио на то питање. Question
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





lanos,plastika u  kabini Empty
PočaljiNaslov: Re: lanos,plastika u kabini   lanos,plastika u  kabini Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
lanos,plastika u kabini
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: