Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kalos - kupovina?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
VladeM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 18.07.2018

Kalos - kupovina? Empty
PočaljiNaslov: Kalos - kupovina?   Kalos - kupovina? EmptySre Jul 18 2018, 10:13

Pozdrav forumaši.
Imam priliku da kupim Kalosa 2005 godište, od koleginice sa posla, ona kupila novog, prešla samo 30000 km, znam sve o autu.

Auto ima neki veliki problem sa strujom, prazni mu se akumulator ... deluje kao bezveze problem, ali su dali para i para na majstore... Izmedju ostalog su bili i u ovlaštenom servisu u Čačku i tamo nisu uspeli da reše problem.

Jel imao neko sličnih problema?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 42
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Kalos - kupovina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalos - kupovina?   Kalos - kupovina? EmptyPon Avg 20 2018, 21:56

Pozdrav Vlade,

Očigledno je da postoji "parazitsko" izvlačenje struje iz akumulatora, što bi trebalo biti vrlo jednostavno za rešavanje. Pošto ne znamo tačno šta su sve majstori radili, ali sigurno ništa mnogo pametno, pretpostavljam da su tražili problem u alternatoru (koji može da postoji, ali njega je lako naći).

Dakle, pod pretpostavkom da sam akumulator nije neispravan: odvoji se "minus" klema, a pipalice unimera spoje redno na akumulator i klemu. Prebaci se na merenje jačine struje. Ukoliko postoji ovo parazitsko pražnjenje, vađenjem jednog po jednog osigurača iz kutije ispod haube , ali i one u kabini, utvrdi se da li i kada struja padne na min, oko 50 mA je podnošljivo. Ukoliko se nađe da pri vađenju osigurača struja padne, kolo koje je vezano za dati osigurač je potrebno izolovati i videti šta je sve na njemu, pa pregledati deo po deo. Ukoliko niko nije pametovao sa npr prevezivanjem radija da može da radi bez datog kontakta (najčešća ekspertska modifikacija u nas, od strane polupismenog električara kome je glavni alat prespojna žica), evt problem moglo bi biti kolo centralne brave, koje usled kratkog spoja u prekidaču ispod haube (izložen je visokoj vlažnosti) obično spoji na masu i izvuče struju. Takođe, prljav i oksidirao akumulator prekriven belim naslagama vrlo efikasno provodi struju po površini, pa ga svakako očistite.

Naveo sam ove mogućnosti, možda je u pitanju nešto sasvim treće, ali zato je dijagnostika misaoni proces a ne adapter kupljen kod kineza. Nije moguće da se struja gubi, bez ikakvog razloga, to je jasno, samo je potrebno taj razlog naći.
Nazad na vrh Ići dole
ML19
Početnik
Početnik
ML19


Broj poruka : 92
Datum upisa : 04.11.2016
Godina : 28
Lokacija : SRB

Kalos - kupovina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalos - kupovina?   Kalos - kupovina? EmptyNed Okt 21 2018, 18:44

Ako sam proveravas Unimer, a mozes i da ustanovis u nekom aku servisu u kome ce da ti odstampaju racunce na kome pise test akumulatora, dopunjivanja i praznjenja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kalos - kupovina? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kalos - kupovina?   Kalos - kupovina? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kalos - kupovina?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kupovina Kalos
» Kalos 2002
» Kalos 1.2 2004.
» Kolika je potrošnja vašeg Kalosa benzin/plin ???
» Kalos 1.2 Beograd

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Kalos-
Skoči na: