Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ler gas nubira

Ići dole 
+6
lanossx
zeks
Radan
bokilava
ivan85_zmaj
vlajko
10 posters
AutorPoruka
vlajko
Početnik
Početnik
vlajko


Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2010
Godina : 49
Lokacija : kaludjerica

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyPet Apr 08 2011, 09:43

u toku vožnje kad izbacim u ler ponekad se događa da padne broj obrtaja motora ispod normale . Ponekad se i ugasi . U pitanju je nubira 1.6 2000.godište . Isto radi i na benzinu i plinu .Ako je neko imao slican kvar nek me posavetuje šta da radim.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyPet Apr 08 2011, 10:06

Moze da bude mnogo toga... mozda je najbolje otici na dijagnostiku, pa da se lepo provere parametri u racunaru. S obzirom da isto radi i na plinu i na benzinu, moze biti i lambda sonda, i jos sto sta.
Imao sam takav problem al na plinu, pa se tu recimo dosteluje na isparivacu malo i to bude ok, ne gasi se. Al posto i na benzinu zeza, onda je to vec nesto sto je zajednicki i za jedno i za drugo.
Nazad na vrh Ići dole
vlajko
Početnik
Početnik
vlajko


Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2010
Godina : 49
Lokacija : kaludjerica

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyPet Apr 08 2011, 11:23

ivan85_zmaj ::
Moze da bude mnogo toga... mozda je najbolje otici na dijagnostiku, pa da se lepo provere parametri u racunaru. S obzirom da isto radi i na plinu i na benzinu, moze biti i lambda sonda, i jos sto sta.
Imao sam takav problem al na plinu, pa se tu recimo dosteluje na isparivacu malo i to bude ok, ne gasi se. Al posto i na benzinu zeza, onda je to vec nesto sto je zajednicki i za jedno i za drugo.
Gde se nalazi ta lambda sonda i može li se čistiti.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyPet Apr 08 2011, 11:37

nalazi se na izduvnoj grani i tesko da mozes da je ocistis, ako ima garezi na njoj mozes da ''sprljis'' malo brenerom i to je to...ja bih ti savetovao da je prvo proveris unimerom i vidis da li je uopste ona krivac. Upali auto stavi unimer na nju i treba da ti daje napone od 0.1-0.9V
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyPet Apr 08 2011, 21:41

Da tako moze da se ovlas proveri lambda sonda ali meni to lici na step motor,jer na leru samo step motor odrzava gas.Bolje ti skini step motor i ocisti ga dobro.
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptySub Apr 09 2011, 08:08

kako ti radi auto na leru kad ga upalis dok ne vozis
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: ler gas nubira    nubira - ler gas nubira EmptySub Apr 09 2011, 19:53

Pogledaj kako stoji kućište filtera za vazduh,dali dobro dihtuje i ona vakum crevca da nije koje spalo.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyNed Apr 10 2011, 04:27

meni se to na bmw 320 e30 desavalo zbog step motora.
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: ler   nubira - ler gas nubira EmptyNed Apr 10 2011, 08:20

Identičan problem sam imao na Leganzi, zamenio step motor, detaljno očistio leptir, osovinu, sad je sve ok!
Nazad na vrh Ići dole
vlajko
Početnik
Početnik
vlajko


Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2010
Godina : 49
Lokacija : kaludjerica

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyUto Apr 12 2011, 17:16

zeks ::
kako ti radi auto na leru kad ga upalis dok ne vozis
radi dobro
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyČet Apr 14 2011, 08:50

druze daj malo vise informacija, sto si tako skrt na slovima Smile ne moze niko da resi to gledanjem u pasulj
Nazad na vrh Ići dole
vlajko
Početnik
Početnik
vlajko


Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2010
Godina : 49
Lokacija : kaludjerica

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyČet Apr 14 2011, 09:38

bokilava ::
druze daj malo vise informacija, sto si tako skrt na slovima Smile ne moze niko da resi to gledanjem u pasulj
Izvini na skrtosti .
U pitanju je daewoo nubira 2000.godiste 1.6 16v. Kad se startuje motor i ugreje na radnu temperaturu ler radi normalno.U toku voznje prilikom izbacivanja u ler dogodi se da broj obrtaja motora mnogo padne a nekad se i ugasi . Nije pravilo da stalno tako radi . Nekad se spusti na normalu a imam osecaj da se kvar pojavljuje narocito kad sa viseg broja obrtaja ( 2000 i vise ) kocis i izbacujem ga u ler . Cistio sam ler motor,leptir,zamenio filter vazduha.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyČet Apr 14 2011, 11:27

da li ti je mozda negde naprsla cev od usisa, ona plasticna, ili kuciste od filtera za vazduh, moze da se desi da pri vecim brzinama nabije vise vazduha toliko da obori obrtaje, pa cak i da ugasi...zato se recimo usis nikad ne okrece u pravcu kretanja nego se uvek ubaci u krilo ili okrene na dole. Jel ga odmah posle toga upalis normalno ili ima problema sa paljenjem?
Nazad na vrh Ići dole
vlajko
Početnik
Početnik
vlajko


Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2010
Godina : 49
Lokacija : kaludjerica

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyNed Apr 17 2011, 15:18

bokilava ::
da li ti je mozda negde naprsla cev od usisa, ona plasticna, ili kuciste od filtera za vazduh, moze da se desi da pri vecim brzinama nabije vise vazduha toliko da obori obrtaje, pa cak i da ugasi...zato se recimo usis nikad ne okrece u pravcu kretanja nego se uvek ubaci u krilo ili okrene na dole. Jel ga odmah posle toga upalis normalno ili ima problema sa paljenjem?
Nema naprslina ni na crevu ni na kucistu . Kad se ugasi posle toga normalno upali .
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyNed Apr 17 2011, 18:28

Probaj da ocistis EGR ventil. Meni se desilo par puta zbog njega (utvrdjeno u servisu). Nije trajno resenje jer kad crkne (ili krene da crkava) to je za svagda, dok ne kupis novi (ili polovan a ispravan Smile ) ali moze da pomogne.
Nazad na vrh Ići dole
karingornji
Početnik
Početnik
karingornji


Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2011

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyPon Apr 18 2011, 14:29

Pozdrav svima,
meni se nesto slicno desavalo sa mojim vozilom(nubira 1600) na plinu,kada prebacim u ler, a nekada i kada stanem, vozilo se ugasi, upali bez problema, problem je bio u uredjaju-prekidacu (ne znam tacan naziv nalazi se u kabini) koji prebacuje sa plina na benzin i obrnuto, zamenio i nsam imao vise problema
Nazad na vrh Ići dole
vlajko
Početnik
Početnik
vlajko


Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2010
Godina : 49
Lokacija : kaludjerica

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyUto Apr 19 2011, 09:09

dixy ::
Probaj da ocistis EGR ventil. Meni se desilo par puta zbog njega (utvrdjeno u servisu). Nije trajno resenje jer kad crkne (ili krene da crkava) to je za svagda, dok ne kupis novi (ili polovan a ispravan Smile ) ali moze da pomogne.

Molim te objasni mi gde se na motoru nalazi EGR ventil da bih probao da ga očistim i da vidim imali razlike.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira EmptyUto Apr 19 2011, 12:24

Evo vidi na ovoj temi...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ima slika i prica oko tog step motora, skidali smo ga i cistili, imas iskustva nasa...

Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





nubira - ler gas nubira Empty
PočaljiNaslov: Re: ler gas nubira   nubira - ler gas nubira Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ler gas nubira
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koja ulja sipate u vase Daewoo-e ?
» Vise problema i pitanja
» svecice lanos 1.5
» daewoo nubira 1.6
» TESKO JUTARNJE PALJENJE-NUBIRA 98

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: