Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 motor za nexiu 1.5

Ići dole 
+2
ivan85_zmaj
lakis
6 posters
AutorPoruka
lakis
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.03.2011
Lokacija : zemun

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptyUto Mar 01 2011, 17:46

da li moze u nexiu da se ubaci neki opelov motor i koji? ne mogu da nadjem da kupim nexijin motor pa sam mislio da ubacim opelov jer njih ima.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptyUto Mar 01 2011, 18:08

Koja Nexia, koje godiste...???

Verovatno bi pasovao neki motor od kadeta...
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptyUto Mar 01 2011, 18:36

1.6 izmene samo male na nosacima.
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptyUto Mar 01 2011, 19:55

da koliko se secam mislim da je isao drugi menjac i poluosovine moj majstor je u jednu crvenu nexiju jednom panduru ubacio od kadeta 1.6. mogu se raspitati za detalje.


Nazad na vrh Ići dole
lakis
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.03.2011
Lokacija : zemun

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptySre Mar 02 2011, 06:22

ivan85_zmaj ::
Koja Nexia, koje godiste...???

Verovatno bi pasovao neki motor od kadeta...
motor je 1.5 benzin a godina je 1997
Nazad na vrh Ići dole
lakis
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.03.2011
Lokacija : zemun

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptySre Mar 02 2011, 06:24

joca ::
da koliko se secam mislim da je isao drugi menjac i poluosovine moj majstor je u jednu crvenu nexiju jednom panduru ubacio od kadeta 1.6. mogu se raspitati za detalje.


molim te raspitaj se ako ti nije tesko. nije hitno ali cu nesto morati da radim. za koji dan prelazim na motocikl cheers
pa ce mi auto mane trebati
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptySre Mar 02 2011, 17:01

ja imam ceo motor za nexiu sem bregaste osovine. ako si zainteresovan javi se 065/222-88-99
Nazad na vrh Ići dole
lakis
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.03.2011
Lokacija : zemun

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptySre Mar 02 2011, 20:59

daki_nis ::
ja imam ceo motor za nexiu sem bregaste osovine. ako si zainteresovan javi se 065/222-88-99
Sta da radim s njim?! Ne mogu da ga upalim da vidim sta me zanima. Da kupujem macku u dzaku, ne isplati se...
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptySre Mar 02 2011, 22:22

a kazi mi sta te zanima? dodjes kod mene kuci, ja sam auto licno dovezao iz slovenije i vozio se njime do pre 2.5 meseca dok ga nisam isekao. ako uzmes motor i nesto nije u redu ja ti ga placam duplo i placam majstora koji ti to ugradjuje. nemoj tako da vredjas nas vlasnike auto otpada "kupujem macku u dzaku". ako ti treba neispravan motor mogu i takav da ti prodam da ga nosis u otpad za lim a mozes i da dovezes auto ja ti ugradim motor ako si zadovoljan platis i teras ako ne placam troskove koje napravis i gubljenje vremena... pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
lakis
Početnik
Početnik



Broj poruka : 5
Datum upisa : 01.03.2011
Lokacija : zemun

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptyČet Mar 03 2011, 07:53

daki_nis ::
a kazi mi sta te zanima? dodjes kod mene kuci, ja sam auto licno dovezao iz slovenije i vozio se njime do pre 2.5 meseca dok ga nisam isekao. ako uzmes motor i nesto nije u redu ja ti ga placam duplo i placam majstora koji ti to ugradjuje. nemoj tako da vredjas nas vlasnike auto otpada "kupujem macku u dzaku". ako ti treba neispravan motor mogu i takav da ti prodam da ga nosis u otpad za lim a mozes i da dovezes auto ja ti ugradim motor ako si zad
ovoljan platis i teras ako ne placam troskove koje napravis i gubljenje vremena... pozdrav
Nije mi bila namera nikoga da vredjam i ne znam zasto si se uvredio. I cipele prvo probas pa ih onda kupis. Ovo sto si napisao je vrlo korektno i javicu ti se da vidim da li mi se to isplati. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptySre Apr 06 2011, 21:37

pozdrav, evo stigla mi je nexia 1.5 16V motor je u top stanju bukvalno mogu garanciju da ti dam za njega i naravno mozes da dodjes da ga upalis dok je jos u autu. pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
velja
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 17.10.2012

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re   motor - motor za nexiu 1.5 EmptyUto Nov 27 2012, 18:59

ivan85_zmaj ::
Koja Nexia, koje godiste...???

Verovatno bi pasovao neki motor od kadeta...

Ja imam u mojoj NEXIJI 1.5 1998. Opelov motor 1.6 iz Opel kadeta. Zamenio sam samo agregat, ništa više. Sve paše, i menjač i sistem za ubrizgavanje, razvodna ruka itd. Samo idi kod pravog majstora koji je pedantan i ima dobro opremljenu radionicu. Najveći problem koji može da bude je nestručna ugradnja, ništa više.
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptySub Jun 08 2013, 01:17

Ako ti nije problem da malo pomones, posto vec imas iskustva sa zamenom motora u nexiji. Kako si zadovoljan sa tim motorom 1.6 u nexiji? Koji si imao u njoj, sa 8v ili 16v? Da li bolje vuce sa 1.6 i koliko trosi? Hvala u napred.
Nazad na vrh Ići dole
velja
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 17.10.2012

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptySub Jun 08 2013, 12:35

mijat ::
Ako ti nije problem da malo pomones, posto vec imas iskustva sa zamenom motora u nexiji. Kako si zadovoljan sa tim motorom 1.6 u nexiji? Koji si imao u njoj, sa 8v ili 16v? Da li bolje vuce sa 1.6 i koliko trosi? Hvala u napred.

Mijate moje iskustvo i nije za primer. Slepo sam verovao nestručnom majstoru i na kraju priče sam ostao sa bukvalno uništenim originalnim motorom. Opelov sam uzeo jer nisam našao nijedan drugi. Platio sam ga 220€ sa ugradnjom plus atest 50€ plus kupoprodajni ugovor, nova sobraćajna itd, sve zajedno me izašlo oko 300€. Motor se ponaša isto kao stari i troši otprilike isto, ali mislim da to zavisi od stanja motora. Auto sam prodao rođaku i on ga vozi skoro godinu dana i do danas nije imao nikakva ulaganja i sve radi. Jedini je problem što je to veliki rizik i niko ne može da ti garantuje da će sve da radi, treba dosta sreće, između ostalog. Jedino što nije kao pre je to što sada stalno sija ona žuta lampica a to verovatno ima veze i sa plinom koji je ugrađen. Moj ti je savet: čuvaj originalni motor i ako moraš da ga menjaš, menjaj ga sa Nexiinim identičnim. Čim nešto nije fabrički nikad neznaš koja sranja mogu da budu, a kad se već upustiš u sve to i pukneš pare - nema nazad. Inače je 8v motor. Ja sam se par meseci toliko nervirao dok to sve nije prošlo, da me čudi kako nisam dobio nervni slom. Upoznao sam milion majstora i naslušao se teorema i saveta da bih knjigu mogao da napišem. Pozdrav i sve najbolje ti želim.
P.S. imam za taj Nexia motor novu bregastu i komplet hidropodizača sa klackalicama i podloškama, nikad iskorišćeni rezervni delovi, rešio bih ih se vrlo povoljno.
Nazad na vrh Ići dole
mijat
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 20.06.2011

motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 EmptyNed Jun 09 2013, 13:07

Hvala na podeljenom iskustvu. U mojoj nexuji je od svega motor najbolji, isto je 8v, svi majstori ga hvale, ne znam zasto. Najvise se dasavaju problemi sa strujom, i malo limarija. Kod nas je vec 10 godina i trebalo bi da se menja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





motor - motor za nexiu 1.5 Empty
PočaljiNaslov: Re: motor za nexiu 1.5   motor - motor za nexiu 1.5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
motor za nexiu 1.5
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Alu felne za Nexiu
» Potrebna glava motora za Nexia-u
» Limarija za Nexiu
» Predstavi svoj auto
» plovak goriva za daewu nexiu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Održavanje i servisi-
Skoči na: