Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 "check" na instrument tabli ?

Ići dole 
+9
FSLANDER
debejko
Compus_Sui
Radan
lanossx
dixy
ivan85_zmaj
zeks
rajko
13 posters
AutorPoruka
rajko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.02.2011

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Feb 15 2011, 06:59

Od skora sam vlasnik DAEWOO LEGANZE. Na instrument tabli pocela je da se pali - gasi lampica CHECK. O kakvom je problemu rec ?
Prethodni vlasnik kaze da treba restartovati na komp. dijagnostici !?
Hvala na eventualmom savetu !!!
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Feb 15 2011, 09:22

ja sam imao taj problem isao sam na dijagnostiku los kvalitet benzina na nasim pumpama NIS ponistili gresku
posle kratkog vremena opet se upalio i stalno mi gori ali ne osecam nista pri radu motora i voznji pa ni ne
obracam paznju ali ipak idi na dijagnostiku jel tu se pokazuju sve greske kod motora da vidis sta je u pitanju
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
rajko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.02.2011

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Feb 15 2011, 10:06

hvala
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Feb 15 2011, 10:49

Kao sto je Zeks rekao, najbolje je otici na dijagnostiku da se vidi sta je problem, da te ne boli glava. Verovatno ce je izbrisati, ali kao sto rece zeks ako je do goriva moze opet da se upali.
Kod mene se ranije palila zbog lambda sonde, imao sam veci ler gas, a i neki nemiran rad... bilo je to zbog lambde i katalizatora i tome slicno.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Feb 15 2011, 19:15

Ukoliko se u voznji pali i gasi naizmenicno to moze da signalizira preskok paljenja nekog od cilindara, sto je vrlo ozbiljna stvar.

Ukoliko se samo upalila i svetli, moze biti svasta u sistemu za sagorevanje... Od dihtunga, preko EGR ventila i lambda sonde, do najglupljeg moguceg-da nije dobro zatvoren cep rezervoara.

Kod mene non stop svetli, EGR ventil je nesto slogirao.

Svakako otidji na dijagnostiku, najbolje kod nekog ko ima iskustva sa ovim nasim vozilima Wink Tad ces sigurno znati o cemu se radi. Racunar tj kodovi greske se resetuju na dijagnostici najsigurnije.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Feb 15 2011, 19:21

Ako voziš na gas to je skoro neminovnost da se povremeno upali.U većini slučajeva se pali zbog loše smeše,kako na benzinu tako i na gasu.Lambda sonda javi da u izduvnim gasovima ima previše ili premalo kiseonika.Verovatno nije ništa ozbiljno ali proveri u servisu.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Feb 15 2011, 19:39

Meni je konkretno bila u pitanju lambda sonda na Lanosu,znaci nije mi stalno radila lampica "chek",ali kad se upali nastajali su problemi u voznji.Cim sam zamenio sondu sve je bilo ok.Ali bez dijagnostike nista ne radi DEFINITIVNO!!!
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptySre Feb 16 2011, 08:48

pazi cep rezervoara treba da skljocne dva tri puta ako nije moze da se upali lampica a kod
lambda sonde moze da bude puno gresaka i ako dijagnostiku rade amateri kazu ti kao meni
los kvalitet benzina
Nazad na vrh Ići dole
Compus_Sui
Početnik
Početnik
Compus_Sui


Broj poruka : 27
Datum upisa : 04.08.2011
Godina : 49
Lokacija : Sombor

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: :)   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptySre Okt 12 2011, 15:43


Leganzu imam nesto vise od tri meseca i dobio sam je u losem stanju pa sam se zabavljao raznim problemima.To cgek engine se pali i onda kada u rezervoaru imas manje od 1/4 goriva pumpa je u rezervoapu i mora biti u gorivu.A ako imas i plin tek onda luduju sonde ako nemas tu kolicinu benzina.
Nazad na vrh Ići dole
debejko
Početnik
Početnik
debejko


Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.03.2011
Godina : 46
Lokacija : NBGD blok 45

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: le   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Okt 25 2011, 06:19

Sem navedenih mogućih kvarova, mogući su i ler motor i TPS(što se meni desilo)... Ali definitivno pre preduzimanja bilo čega - dijagnostika!!!
Nazad na vrh Ići dole
FSLANDER
Početnik
Početnik
FSLANDER


Broj poruka : 38
Datum upisa : 20.11.2011
Godina : 42
Lokacija : Ludi Zrenjanin

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: CHECK ENGINE - control - engine sensors   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyNed Nov 20 2011, 03:05

Lampica check engine je generalno za sve senzore koji su na motoru i na ostalim vitalnim komponentama motora.Iskljucivo vazi samo za senzore.
Nazad na vrh Ići dole
ljubomir.djokic
Početnik
Početnik



Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.04.2014

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyPet Maj 02 2014, 21:06

Kada se "check" lampica pali gasi u ustaljenom ritmu, to u prevodu znači "Zaustavi ili postoji mogućnost da te sledeća popravka skupo košta". Ova lampica se pali kada gorivo (ili bar tako ECM misli) ne sagori iz nekog razloga (dođe do preskakanja paljenja). Kada "živo" gorivo dođe do katalizatora tamo dolazi do sagorevanja. Sagorevanje u katalizatoru dovodi do oštećenja katalizatora i njegovog pregrevanja što u ekstremnom slučaju može dovesti do požara. (To što mi uglavnom skidamo katalizatore, to je zato što oni kod nas (još uvek) nisu obavezni). Katalizatori su skupi. Polovni se kreću od 50 do 100 eura zavisno od modela automobila (ne mislim samo na Daewoo, govorim uopšteno).

Ono što ne znam je kako ECM utvrđuje da je do toga došlo i da li lampica prestaje da se pali gasi, kada se uspostavi normalan rad motora.

Dijagnostički pregled vozila je prava stvar. Samo što ja mislim da čitanje kodova greške nije dijagnostički pregled! Greška označava koji senzor je dao vrednosti koje nisu u opsegu normalnog funkcionisanja. Pročitani kod greške samo pomaže otklanjanju problema, ne govori ti kako da ga rešiš. Za svaki problem
postoji čitavo mnoštvo mogućih uzročnika, od banalnih do ozbiljnijih. S druge strane, kada neki senzor
daje grešku, kako znati da nije senzor pogrešio? To znači da se moraju i senzori proveriti na ispravnost.
Ono što hoću da istaknem je da pravi dijagnostički pregled nije jednostavan pa samim tim i jeftin.

U suštini, vredi se malo raspitivati, googlati, malo sam pogledati pre nego što kreneš u dijagnostiku.

Elem: I meni se povremeno pali check lampica koja treperi (Daewoo Lanos). Zaustavim se i isključim auto,
Ponovo ga pokrenem i ona više ne treperi. Pregledao sam malo kablove (kontakte) i svećice. Kablovi su mi malo bili sumnjivi, pa sam kod drugara gledao kako izgledaju njegovi. Moji izgledaju lošije, pa sam ih zamenio. E sad, od tada mi se nije palila check lampica, ali i ovako se retko palila, pa ne mogu da
budem siguran da li sam rešio problem ili ne. U svakom slučaju kablovi i svećice treba da se menjaju, tako 
da računam da nisam napravio ekstra trošak. A i uskoro treba da menjam ulje, pa ću promeniti i filter za gorivo, pa ću biti koliko toliko siguran da u motor stiže čist vazduh i čisto goriva. Samo još munja i to je to Smile
Nazad na vrh Ići dole
Korf Bania
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.11.2014
Godina : 63
Lokacija : Hrvatska

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: check lampica se pali...?    instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyPet Dec 26 2014, 22:09

Jedan od najčešćih pojava paljenja lampice je potrošena kontakt bravica električnog dela.

Dakle kad se malo pomakne kontakt ključ u vožnji napred-nazad ona se gasi,kao jedan od simptoma je nerad ventilatora vazduha kabine,ako je na prekidaču uključen rad ventilatora pomicanjem ključa oni prorade a lampica se gasi.Dakle potrebno je promeniti kontakt bravu električnog dela,ali postavlja se pitanje gde novu kupiti?

Svakako bravica paše od Lanosa,Tacume,Chevrolet Cruze itd.cena oko 40eura......ili još bolje potražiti je na auto-otpadu.


Poslednji izmenio Korf Bania dana Uto Okt 06 2015, 13:26, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptySub Dec 27 2014, 23:04

Korf Bania ::
Jedan od najčešćih pojava paljenja lampice je potrošena kontakt bravica mehaničkog dela.

Dakle kad se malo pomakne kontakt ključ u vožnji napred-nazad i obratno ona se gasi,kao i jedan od simptoma je nerad ventilatora vazduha kabine ako je na prekidaču uključen.Dakle potrebno je promeniti kontakt bravu mehanički deo,ali postavlja se pitanje gde novu kupiti?

Svakako doneti je u neku od Opel prodavnice delova nakon saveta od autoelektričara,odgovara li od možda Vectre ili neka od nekog Opela.......ili još bolje potražiti na auto-otpadu.
nije do mehanickog dela. crkao je elektricni deo, kosta 10e polovan original. nov nebih preporucio jer je katastrofa los
Nazad na vrh Ići dole
Zane013
Početnik
Početnik



Broj poruka : 1
Datum upisa : 05.09.2015

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptySub Sep 05 2015, 18:33

Vlasnik sam Daewoo Nubire 1.6 1998 godiste. Imam problem. Auto je isao nekoliko godina na plin i kada sam ga kupio, prebacio sam ga na benzin, jer nije bio atestiran. Isao je lepo neko vreme, ali je onda poceo da se gasi u voznji. Kako vracam brzine i kocim, skala za obrtaje samo se spusti na 1000, izbaci CHECK i auto je ugasen. Majstor koji mi je popravljao auto, kaze da je do elektronike. Ulozio sam novac u nju, a ni malo se nisam navozao..
Nazad na vrh Ići dole
Korf Bania
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 08.11.2014
Godina : 63
Lokacija : Hrvatska

instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Da ,ipak mislim da je problem u električnom delu kontakt bravice,oslabila ili se potrošila.   instrument - "check" na instrument tabli ? EmptyUto Okt 06 2015, 13:13

daki_nis ::
Korf Bania ::
Jedan od najčešćih pojava paljenja lampice je potrošena kontakt bravica mehaničkog dela.

Dakle kad se malo pomakne kontakt ključ u vožnji napred-nazad i obratno ona se gasi,kao i jedan od simptoma je nerad ventilatora vazduha kabine ako je na prekidaču uključen.Dakle potrebno je promeniti kontakt bravu mehanički deo,ali postavlja se pitanje gde novu kupiti?

Svakako doneti je u neku od Opel prodavnice delova nakon saveta od autoelektričara,odgovara li od možda Vectre ili neka od nekog Opela.......ili još bolje potražiti na auto-otpadu.
nije do mehanickog dela. crkao je elektricni deo, kosta 10e polovan original. nov nebih preporucio jer je katastrofa los
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





instrument - "check" na instrument tabli ? Empty
PočaljiNaslov: Re: "check" na instrument tabli ?   instrument - "check" na instrument tabli ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"check" na instrument tabli ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SIGNALIZACIJA NA INSTRUMENT TABLI
» Nexia zamena sijalice na instrument tabli
» u voznji sija lampica na instrument tabli
» Check lampica
» Check engine lampica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: