Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 u voznji sija lampica na instrument tabli

Ići dole 
+7
serhio011
ivan85_zmaj
Megasp
bokilava
baba
dixy
mijat96
11 posters
AutorPoruka
mijat96
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 20.06.2011

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPon Jul 04 2011, 11:24

da li znate sta tacno znaci lampica pokazana dole na slici???


u voznji sija lampica na instrument tabli Instrumenttablanexia
Nazad na vrh Ići dole
mijat96
Početnik
Početnik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 20.06.2011

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPon Jul 04 2011, 11:26

slika nece nesto dda se ucita ali evo ga link

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPon Jul 04 2011, 12:52

To je CHECK ENGINE lampa!
Idi sto pre na dijagnostiku da vidis koju gresku daje!

Da li imas neko neobicno ponasanje automobila?
Nazad na vrh Ići dole
baba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 31
Datum upisa : 08.04.2011
Lokacija : Novi Sad

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPon Jul 04 2011, 18:37

u uputstvu (za Kalosa) sam procitao da je to upozorenje "check engine" vezano za elektroniku sistema i podsistema izduvnih gasova, navodno ne salju se tacni parametri, u predvidjenim okvirima, kompjuteru (za pravljenje odgovarajuce smese goriva). Motor automatski prelazi u "safe mod" i savetuje se provera.

Moguci kvar vezan je za EGR ventil (mozda treba samo da se ocisti) a mozda i za lambda sondu ... Ne znam da li to ima veze sa kvalitetom tankovanog goriva ... Ja imam isti problem i kad stigne plata moracu u servis ...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.4s-squad.com
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPon Jul 04 2011, 20:06

signalizira gresku da neki od parametara ne valja, neka komponenta sistema ne radi kako treba ili ne radi uopste. Moze da bude bilo koji od senzora koji daju informacije ECU-u
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyUto Jul 05 2011, 06:12

baba ::
u uputstvu (za Kalosa) sam procitao da je to upozorenje "check engine" vezano za elektroniku sistema i podsistema izduvnih gasova, navodno ne salju se tacni parametri, u predvidjenim okvirima, kompjuteru (za pravljenje odgovarajuce smese goriva). Motor automatski prelazi u "safe mod" i savetuje se provera.

Moguci kvar vezan je za EGR ventil (mozda treba samo da se ocisti) a mozda i za lambda sondu ... Ne znam da li to ima veze sa kvalitetom tankovanog goriva ... Ja imam isti problem i kad stigne plata moracu u servis ...
Meni nubira radi samo na plin,i sija mi konstantno nemam nikakvih problema,a jeste oko gasova.Ja nemam lamda sondu izvadjena,valjda crkla.Sto rece bokilava neki opd senzora te zeza,e sad koji...dijagnostika
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyUto Jul 05 2011, 12:39

Pa upravo o tome se i radi... ako nemas lambda sondu, ako je izvadjena onda zbog toga ova lampica i svetli.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyUto Jul 05 2011, 22:37

da ali nije on postavio pitanje nego mijat smeh bravo
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptySre Jul 06 2011, 07:16

Da, da, znam, kod njega svetli sto nema lambda sondu, a to je isto i odgovor i za mijata, znaci moze da bude da mu je crkla lambda, ili je nesto drugo, ima mnogo toga.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPon Jul 11 2011, 12:38

ivan85_zmaj ::
crkla lambda, ili je nesto drugo, ima mnogo toga.
eee to si dobro rekao smeh
Nazad na vrh Ići dole
jovanceta
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.07.2011

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: zdravo   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPet Jul 15 2011, 20:28

Ja sam Jovan, i Vlasnik sam Daewoo Lanosa 1.5 se.Imam takodje problem sa lampicom check engine.Pali se i gasi s
vremena na vreme.Ne pravi mi nikakav problem u voznji.Vec 20tak hiljada sam presao,u servisu mi kazu,da je do kvaliteta goriva.Ko ce ga znati. tease
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPet Jul 15 2011, 20:36

pa neznam neverujem da bi se cesto palila zbog loseg goriva,ti verovatno menjas pumpe gde tocis gorivo ne bi trebalo da je zbog toga.Mozda ti kabl od lambda sonde ima neki mali prekid,pa povremeno ukljuci chek lampicu.
bounce2
Nazad na vrh Ići dole
milan_beska
Član
Član



Broj poruka : 116
Datum upisa : 28.08.2011
Godina : 32
Lokacija : beska(indjija)

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyNed Avg 28 2011, 22:54

znam da je off topic ali ako mozes da mi kazes kako si promenio sijalice da ti sija plavo na instrument tabli ?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli EmptyPon Avg 29 2011, 10:50

Mozda nikako,to je slika moje table preuzeta sa drugog foruma Very Happy
u voznji sija lampica na instrument tabli Tablafl6.th



Izvadis tablu i umesto one cetiri fabricke sijalice stavis plave LED 8-10mm sa plasticnim fasungom.
Ta ista tabla sad izgleda ovako,ali je tu potrebno mnogo vise posla Cool
u voznji sija lampica na instrument tabli 24112009099
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





u voznji sija lampica na instrument tabli Empty
PočaljiNaslov: Re: u voznji sija lampica na instrument tabli   u voznji sija lampica na instrument tabli Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
u voznji sija lampica na instrument tabli
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» "check" na instrument tabli ?
» SIGNALIZACIJA NA INSTRUMENT TABLI
» Pokazivac goriva u tabli
» Škripanje u vožnji
» Osvetljenje na tabli

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: