Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor Empty
PočaljiNaslov: Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor   Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor EmptyUto Avg 27 2019, 10:19

Pozdrav svima. problemi sa Tacumom 1.8 SX, 72Kw,  benzin 
Na Torque pro dijagnostici mi prijavljuje grešku:
P0341: Camshaft Position Sensor "A" Circuit Range/Performance (Bank 1 or Single Sensor)
...
E sad, buni me sto se u pretrazi na netu pojavljuju nazivi camshaft i crackshaft sa sličnim fotografijama. Da li je to jedno te isto ili postoje dva senzora (radilice i bregaste)?
Ja sam gledao po motoru i ne mogu da provalim gde je senzor bregaste. 
Može li mi to neko pobliže opisati.

Inače problem je u trzanju auta kod ubrzanja na nižim obrtajima, kao i na visokim obrtajima, preko 4200 obr. gde počinje da radi kao na tri klipa i neće dalje da ubrzava preko 130Km/h.
Svećice i vazdušni filter promenjene pre par dana, kablovi pre 2 godine kada su čišćene i dizne i zamenjen MAP senzor i bregasta osovina....
Sutra menjam ulje, uljni i benzinski filter. Benzinski filter nije menjan verovatno 30.000Km. Da li on može da pravi problem u snabdevanju benzinom.
Problem je i ogromna potrošnja benzina u gradskoj vožnji (15-16 l/100Km)
Nazad na vrh Ići dole
daba974
Početnik
Početnik
daba974


Broj poruka : 32
Datum upisa : 18.11.2016
Godina : 49
Lokacija : Инђија

Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor   Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor EmptySub Feb 01 2020, 05:24

Да, постоје два сензора.....један је за брегасту а други за радилицу. Сензор брегастесе налази у доњој зони ременица брегастих вратила, испод пластичне заштите за зупчасти ремен.....зато га невидиш....

Промени тај сензор, није он скуп.....овако рачунар мотора не зна/не разуме у ком положају су брегаста вратила......
Nazad na vrh Ići dole
 
Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» senzor bregaste
» Lanos 1,6 Senzor bregaste
» Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v
» Senzor ABS-a
» Senzor temperature

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: