Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Senzor temperature

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
SrdjanNS
Početnik
Početnik
SrdjanNS


Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2012
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Senzor temperature   Senzor temperature EmptyUto Apr 29 2014, 08:18

Poz svima. Imam takumu 1.8 2001god. Problem mi je nastao pre nekoliko dana kada mi je auto digao radnu temperaturu skoro da maximuma, otisao sam kod majstora i ustanovio je da je stradao termostat, zamenuli smo ga novim.  Kada je sve sklopio i kada smo ostavili auto da radi posle 20minuta on je opet digao temperaturu ali ventilator hladnjaka nije hteo da se ukljuci(termostat je dobar jer su gornje i donje crevo bila topla). auto sam oterao da se nakaci na komp i ovaj mi je rekao da je stradao senzor temperature. Juce sam ga kupio(do duse polovni je i to od daewo kalosa ali je ispravan) i sam ga ugradio. Kada je kazaljka temperature presla iznad pola i jos jedu sledecu vecu crtu on je upalio ventilator. E sad me brine i muci zasto je to sad tako? Pre ovog problema kazaljka je uvek stojala malo ispod polovine bilo leto ili zima a sad je stalno dize do te granice i pali ventilator dok je pre mirovala na jednom mestu?? Molim vas neka mi neko da neku sugestiju da li to tako treba ili sta treba  uraditi da bi kazalja mirovala kao i pre? Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor temperature   Senzor temperature EmptyUto Apr 29 2014, 20:00

I opet ista stvar.Majstor "lupi" onako bez provere.Kupiš nov deo koji nisi morao da menjaš a onaj koji je u stvari pravio problem kupiš polovan od drugog tipa auta i on naravno zeza.Šta kaže taj majstor posle menjanja termostata kad je uvideo da nije do njega?Bar se to lako proverava,kuvanjem ili pipanjem cevi koje idu u hladnjak.Neznam nađi nekako polovan originalni senzor za tvoju takumu pa proveri,drugo ti ne preostaje,jer taj od kalosa moguće da nešto kasni u informaciji
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor temperature   Senzor temperature EmptySre Apr 30 2014, 05:39

Srdjane,
nema potrebe da se pretjerano sikiras.
Stvar lici na bezopasnu, ali trebao bi nekim termometrom izmjeriti temperaturu motora, pa onda idemo dalje.
Ovako kako opisujes lici da je termostat malo van tolerancija.
Nema veze sto je nov. Jednostavno ili ima vecu histerezu ili
temperatura otvaranja termostata nije uparena sa temperaturom paljenja ventilatora.
A vidis, ti si promijenio obadvije stvari, i aj sad budi pametan.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanNS
Početnik
Početnik
SrdjanNS


Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2012
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor temperature   Senzor temperature EmptySre Apr 30 2014, 06:22

Radan ::
I opet ista stvar.Majstor "lupi" onako bez provere.Kupiš nov deo koji nisi morao da menjaš a onaj koji je u stvari pravio problem kupiš polovan od drugog tipa auta i on naravno zeza.Šta kaže taj majstor posle menjanja termostata kad je uvideo da nije do njega?Bar se to lako proverava,kuvanjem ili pipanjem cevi koje idu u hladnjak.Neznam nađi nekako polovan originalni senzor za tvoju takumu pa proveri,drugo ti ne preostaje,jer taj od kalosa moguće da nešto kasni u informaciji
Hvala ti na sugestiji. Majstor kazem  ti kada smo sve sklopili i ostavili auto da radi kaze da je sad termostat dobar je crevo koje ide u hladnjak i koje ide iz hladnjaka bila topla sto zanci kaze on da propusta termostat ali je problem bio ventilator koji nije hteo da se ukljuci. Sad kada se pali ventilator kazalja temperature stalno se paenje pa se spusta a pre je stojala malo ispod pola. Dnas ce mi stici drugi senzor i to bas od takume a porucio sam ga od pedje iz BG. kad ga danas ugradim javljam vam sta ce se desavati. Hvala u svakom slucaju. Poz
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanNS
Početnik
Početnik
SrdjanNS


Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2012
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor temperature   Senzor temperature EmptySre Apr 30 2014, 06:34

veselinovic ::
Srdjane,
nema potrebe da se pretjerano sikiras.
Stvar lici na bezopasnu, ali trebao bi nekim termometrom izmjeriti temperaturu motora, pa onda idemo dalje.
Ovako kako opisujes lici da je termostat malo van tolerancija.
Nema veze sto je nov. Jednostavno ili ima vecu histerezu ili
temperatura otvaranja termostata nije uparena sa temperaturom paljenja ventilatora.
A vidis, ti si promijenio obadvije stvari, i aj sad budi pametan.
Hvala. Pa danas cemo staviti drugi senzor bas od takume i videti sta ce se sad desiti, nadam se da ce kazaljka stojati kao i pre malo ispod pola ali javljam se kad se to uradi. Poz
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanNS
Početnik
Početnik
SrdjanNS


Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2012
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor temperature   Senzor temperature EmptyPon Maj 05 2014, 07:34

Samo da se javim i da vam kazem da auto sada fercera kako treba, kazaljka stoji malo ispod pola sto zaci da je senzor odgovarajuci. A da, i CEK mi je sad iskljucen Smile. Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor temperature   Senzor temperature EmptyPon Maj 05 2014, 14:46

Odlično  bravo .Jesi li stavio takumin senzor?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanNS
Početnik
Početnik
SrdjanNS


Broj poruka : 9
Datum upisa : 14.07.2012
Godina : 37
Lokacija : Novi Sad

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: da, jesam i sada je sve ok https://2img.net/u/1415/15/01/68/smiles/117947.gif   Senzor temperature EmptySub Maj 17 2014, 17:01

Radan ::
Odlično  bravo .Jesi li stavio takumin senzor?
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor temperature   Senzor temperature EmptyUto Jun 24 2014, 08:56

SrdjanNS ::
veselinovic ::
Srdjane,
nema potrebe da se pretjerano sikiras.
Stvar lici na bezopasnu, ali trebao bi nekim termometrom izmjeriti temperaturu motora, pa onda idemo dalje.
Ovako kako opisujes lici da je termostat malo van tolerancija.
Nema veze sto je nov. Jednostavno ili ima vecu histerezu ili
temperatura otvaranja termostata nije uparena sa temperaturom paljenja ventilatora.
A vidis, ti si promijenio obadvije stvari, i aj sad budi pametan.
Hvala. Pa danas cemo staviti drugi senzor bas od takume i videti sta ce se sad desiti, nadam se da ce kazaljka stojati kao i pre malo ispod pola ali javljam se kad se to uradi. Poz


Kad koristiš delove od pravog auta crazy-1
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Senzor temperature Empty
PočaljiNaslov: Re: Senzor temperature   Senzor temperature Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Senzor temperature
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» senzor bregaste
» Senzor pritiska ABS-a Za tacumu 1.6 16v
» Senzor ABS-a
» Senzor radilice
» Senzor polozaja bregaste - Camshaft position sensor

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: