Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 zamena ulja na menjacu Lanos 1.4

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
R@le SM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.01.2011

zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  Empty
PočaljiNaslov: zamena ulja na menjacu Lanos 1.4    zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  EmptyNed Jan 23 2011, 19:34

Presao sam 124.000,na mom lanosu,medjutim,osetim da bih trebao da zamenim ulje u menjacu.
Kupio sam Castrol 80W GL4,staje 1,8 litara.Da li neko vec ima iskustva u vezi sa ovom zamenom?
Nisam nikada to radio ,koja je procedura?
Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  Empty
PočaljiNaslov: Re: zamena ulja na menjacu Lanos 1.4    zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  EmptyNed Jan 23 2011, 19:57

Kako znas da treba da zamenis.Ja to nikad nisam radio niti se to nesto cesto inace radi(mozda gresim).Znam da ima na vecini vozila onaj cepic na menjacu pa ako se vidi ulje netreba dolivati.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  Empty
PočaljiNaslov: Re: zamena ulja na menjacu Lanos 1.4    zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  EmptyPon Jan 24 2011, 08:00

Ako je zaista predjeno toliko km, bez zamene ulja u tom periodu, onda bi trebalo da zamenis. Na menjacu imas taj mali cep gde se sipa/doliva ulje... a ispusta se (kod mene na Nubiri) na jedan poklopac koji se nalazi na samom dnu menjaca, ima otprilike jedno 7-8 zavrtnja po obimu koji ga drze...
Nazad na vrh Ići dole
zeks
Član
Član



Broj poruka : 211
Datum upisa : 18.07.2010
Godina : 66
Lokacija : Beograd

zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  Empty
PočaljiNaslov: Re: zamena ulja na menjacu Lanos 1.4    zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  EmptyPon Jan 24 2011, 08:13

prveri da li se to komplet menja obicno se dosipa ako moras da menjas vidi bilo je na pumpama
nesto za izvlacenje ulja iz motora to bi ti bilo lakse nego da skidas ispod menjaca
Nazad na vrh Ići dole
R@le SM
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.01.2011

zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  Empty
PočaljiNaslov: Re: zamena ulja na menjacu Lanos 1.4    zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  EmptyPon Jan 24 2011, 20:00

za lanosa 1.4 ide 80W GL4,samo ta oznaka ulja.Ja sam konkretno uzeo Castol,kod mene u ranji je pojeftinio,sada je 600 din litra.U menjac staje 1,8 litara. bravo
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  Empty
PočaljiNaslov: Re: zamena ulja na menjacu Lanos 1.4    zamena ulja na menjacu Lanos 1.4  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
zamena ulja na menjacu Lanos 1.4
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kalos zamena ulja u menjaču
» Zamena ulja na menjacu Nubira 2.0 cdx
» Daewoo lanos - zamena župčastog kaiša
» Cilindar na menjacu.
» ulje u manuelnom menjacu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: