Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Daljinskon zakljucavanje

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptyPet Nov 17 2017, 21:52

Пошто се на ову тему није баш много обраћала пажња интересује ме дали неко зна како се врши синхронизација са централом на даљинском са којим закључавам и откључавам ауто.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptySre Nov 22 2017, 17:21

Daewo Nubira 2.0cdx hatcbac
Pitanje i dalje otvoreno - Dali neko zna kako se sinhronizuje telekomanda za zakljucavanje sa dva dugmeta zakljucaj i otkljucaj, uopste imali neko predstavu o tome. Kad se menja baterija u telekomandi mora se sinhronizovati sa centralom u kolima. Pokusao sam sa pritiskanjem oba dugmeta u isto vreme (vrata otkljucana i zatvorena) i nista pa sam probao sa otkljucanim vratima i otvorim samo vozaceva i opet pritisnem oba dugmeta u isto vreme i nista. Posto sam icrpio te dve opcije ne znam za ostale ili je centrala crkla pa ne radi inace zatvaranje sva 4 vrata sa kljucem u bravi radi bez problema.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptyPet Dec 01 2017, 09:10

Koliko vidim mnogi su promenili Daewoo Nubiru a tako je dobar auto ima bolju elektroniku od mnogih danas automobila koji se prave. Ocigledno je jedno izumiru oni koji poseduju ove automobile.
Meni nije jasno kako uopste i postoji jos ovaj forum.
Postavljam jednostavno pitanje a niko nije bio suocen sa ovim problemom, vrlo cudno?
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptyPon Dec 18 2017, 06:36

Odgovor je jednostavan: nema sinhronizacije. Takav podatak ne postoji ni u korisničkom ni u servisnom uputstvu. Samo zameniš bateriju i ideš dalje. Ako ne radi, problem je na drugom mestu. Baterija je promenljiv deo i zamena ne zahteva ponovno kodiranje centrale. U suprotnom, na svim nubirama centralno zaključavanje davno bi prestalo sa radom.

U servisnom uputstvu stoji da se može programirati do 4 daljinska upravljača, svi u isto vreme, ali da kada su jednom programirani, nema potrebe to raditi ponovo. Programiranje se radi samo dijagnostičkim alatom Scan 100. I da, predviđeno je da baterija traje oko 2 godine

To što niko nije bio suočen sa navedenim problemom ne znači da forum ne treba da postoji. Naprotiv, ako rešiš problem, možda ćeš nekom drugom pomoći.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptyUto Dec 19 2017, 09:15

Voleo bih da je tako kako si napisao, medjutim pre dve godine menjao sam baterije na telekomandi i sistem nije radio to jest telekomanda nije radila iako sam pritiskajuci taster za zakljucavanje i odkljucavanj. Posle sam pristupio recimo sinhronizaciji tako da sam sa otvorenim vratima pritisnuo oba tastera istovremeno lampica je zmigala dok se nije ugasila i kada sam posle pritisnuo ponovo taster za zakljucavanje sistem je proradio. Postupak je bio slican kobra alarmu koji sam imao na reno meganu koji sam ja ugradio i koji je ujedno zakljucavao i otkljucavao auto jednim tasterm. Zbog toga sto se ne secam bas dobro tog redosleda kod nubire a ujedno si napomenuo da nema nikakve sinhronizacije dok kod ovog alarma moras sinhronizovati telekomande ako menjas bateriju u telekomandi. Kada promenim baterije na telekomandi javicu se sta mi se desavalo.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptySre Dec 20 2017, 22:00

Jedino ako je neka specifičnost tržišta za koje je auto predviđen... Mada imam u glavi da sam takav postupak video ali za neko drugo vozilo (moguće da je iz GM game), nisam siguran da je nubira... Mislim čak da je bilo za američko tržište. Pokušao sam da pretražim istoriju youtube pregleda, međutim, nisam uspeo da pronađem taj video.

Definitivno ni jedan manual za nubiru ne navodi nikakav postupak "učenja" koda, tako da nam oni nisu od pomoći...
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptyPet Jan 05 2018, 09:33

Kupio sam nove baterije i zamenio na daljincu, nema nikakvih promena?
Zaključak: U samom autu opet sranje sa napajanjem. Prvo mi se desilo da od kontakta brave do grupe osigurača u kolima nemam napon 12V nisam tražio razlog jer mi se žurilo pa sam ga jednostavno premostio dodajući novi kabal koji vodi od kontakt brave do grupe osigurača koji napaja IGN 2 relej i ujedno i ventilatore u kolima i za hlađenje ujedno i klimu i podizače stakla. Jedno vreme sve radilo i pred polazak za Srbiju otkaže mi ventilator u kolima i normalno i klima. Zaključak: nije bilo napajanja na konektoru na konzoli za kontrolu ventilacije (nisu u pitanju osigurači-svi su ispravni i provereni). Ponovo sam premostio kablom pa sam sa kontakt brave doveo novi kabal i priključio ga na konektor napajanja i sve je proradilo, ali nisam proveravao uzrok tome pa sam zaključio da verovatno nema napajanja i na sistemu za daljinsko zaključavanje a to ću proveriti kad malo otopli. Pretpostavljam da je u pitanju isti problem kao i prethodni nešto je uzrokovalo prekide napajanja. U kabinu auta ne ulazi voda ali mi se javljalo ranije kada operem auto daljinsko zaključavanje nije radilo odnosno kada hoću da ga zaključam nije radio dok se ne osuše kola, po mome mišljenju u vratima kontakti koji zaključavaju i otključavaju mogu praviti taj problem (oksidacija usled kvašenja vodom). Ostaje mi da proverim kontakte u vratima koji dovode do prekidača na samoj unutrašnjoj bravi i da proverim kablove koji dovode napajanje na grupu osigurača u samom autu. Možda neko ima isti problem ili nešto slično pa možemo podeliti i iskustvo u rešavanju problema.
Nazad na vrh Ići dole
radoslav
Početnik
Početnik



Broj poruka : 61
Datum upisa : 31.12.2010

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptySre Jan 17 2018, 21:47

Vece zelim. Problem slican--veeec dugo godina zakljucava samo na kljuc u bravu dok daljinsko ne radi. Svratio kod jednoga sto radi kljuceve kada je pocelo da zeza---on kaze da je kljuc u redu pa je verovatno centralna jedinica u autu. Ja to tako ostavio i ne potresam se previse. Sto se tice vode i elektrike-- centralna jedinica u levim vratima hoce da ponekad zezne sto se tice spustanja prozora--hoce nece, na pola prekine podizanje ili spustanje prozora. Izvadim iz vrata, raskacim, WD40 sa slamcicom uspricam u otvore koliko dozvoljava, obrisem krpom visak i vratim nazad--radi bez problema.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptyPet Feb 02 2018, 21:21

Danas sam se zezao malo sa sa tft modulom video sam i merio ima dovod napona sve je ok, ali i pored oskudne seme nisam siguran dali je problem u ovom modulu ili nekom kontaktu a moze biti i sam daljinski?
Uostalom kao sto kazes i onako zakljucavam sa kljucem i na samim vratima poluga za zakljucavanje radi pa i nije bas ni potreba da ga dalje deljem i gledam gde je problem.
Kada bih imao malo detaljniju semu izmerio bi bar koje zice idu na prekidace za zakljucavanje da proverim jesu li zatvoreni ili otvoreni.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptyNed Mar 04 2018, 16:51

Ne znam kako da protumačim ovolike posete forumu, ili svi na forumu su promenili automobile druge marke ili su toliko dobri Daewoo automobili da se izgleda sami popravljaju ili uopšte ne kvare.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje EmptyNed Mar 04 2018, 16:57

Da nastavim, u vezi daljinskog otključavanja. Rešio sam da zamenim sistem postojeći za sistem COBRA koji je ujedno i alarm sa ultra zvučnim detektorima. Sistem ću povezati na konektor koji se priključuje na postojeći TFT sistem za zaključavanje. Našao sam šemu povezivanja na oba sistema.
Namešten Cobra alarm sa daljinskim zaključavanjem plus davači dopler i sve to povezao na konektor gde je bio priključen sistem starog centralnig zaključavanja vrata.
Sve šljaka bez problema i imam nove telekomande. Ovo sam uradio jer sam imao šemu el. inače bez el. šeme to bi bila nemoguća misija.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Daljinskon zakljucavanje Empty
PočaljiNaslov: Re: Daljinskon zakljucavanje   Daljinskon zakljucavanje Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daljinskon zakljucavanje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» centralno zakljucavanje
» Problem sa daljinskim zakljucavanjem
» daljinsko zakljucavanje
» Zakljucavanje volana
» ne radi daljinsko zakljucavanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: