Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Problem sa daljinskim zakljucavanjem

Ići dole 
+3
Pozitivan
Megasp
Markonije23
7 posters
AutorPoruka
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyPon Feb 11 2013, 15:59

Pre pola godine sam kupio modul za daljinsko zakljucavanje preko neta (ocigledno neko kinesko djubre za 20EU), do pre 10 dana sve je radilo odlicno kad ono...Jedno jutro ja u auto kad ono otkljucana vrata, ukraden radio itd. Brava uopste nije bila ostecena, pa sam mislio da sam zaboravio da zakljucam. Ja jutros do kola kad ono opet otkljucano (100 posto sam sinoc zakljucao, vratio se da proverim). Sad sam u dilemi da li ovaj modul moze da se otkljuca drugim daljinskim, odnosno posto je parking pred mojom zgradom veliki da li postoji varijanta da mi neko otvori auto njegovim daljinskim, slucajno ili namerno (da li moze sifra da im se poklopi) ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyPon Feb 11 2013, 16:44

Ako neko ima skener frekvencija SVAKI modul moze da se odkljuca.Ali MOZDA imas problem sa modulom ako ti je nesto u spoju pa da ti to odkljuca.Dok ne budes siguran proveri par puta.Malo je zeznuto ako se nekad desi da nemas pravila.
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyUto Feb 12 2013, 07:31

Blizu sam odluke da otkacim modul pa da koristim samo kljuc (mada mi je to trulo resenje)
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyUto Feb 12 2013, 16:36

Pa bar utvrdi sta je.Ima li ti auto fabricku centralnu na kljuc?Mozda ti je na samim vratima nesto u spoju.Za pocetak raskacis modul i vidi par dana kako se ponasa da li ce da te zeza tj da se otvara.Ako recimo 7 dana sve radi ok,samo prikljuci modul pa vidi sta se desava.Vrlo moguce da je u spoju nesto ali takodje moze biti i da sam modul brljavi pa ga treba prelemiti ako je hladan lem(sto ce najpre biti).To su samo predpostavke,tako bih ja uradio nisam mehanicar ali tako mi ima logike. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptySre Feb 13 2013, 15:30

Ima fabricku centralnu, ali mi vise mirise na to da mi neko nekim drugim uredjajem otvara vrata, jer mi je pre 10-ak dana neko maznuo konzolu za radio (iako je bila skinuta plocica), a pre 2-3 dana sam ponovo zatekao otvorena vrata ali nista nije nestalo. Juce i danas nisam zatekao otkljucana vrata. Znas li mozda da li je modul na dzek ili moram da secem kablove ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptySre Feb 13 2013, 18:34

Znaci imao si fabricku centralnu na kljuc.I onda si dodao na kljuc?Ako sam dobro razumeo.Treba da t je na dzek,bar je kod mene tako,samo se raskaci.A kazem ti da probas da prelemis jer mozda ti je problem i u centralnoj fabrickoj.Meni se na nubiri desavalo da se otkljucaju(isto kao kod tebe) a jednom kada sam prao kola a desavalo mi se i po vlaznom vremenu da se otkljuca zakljuca,znaci pritisnem retrovizor zakljuca se pritisnem prozor zakljuca otkljuca i tako neko vreme i posle stane.Odem kod majstora i zajedno izvucemo centralnu bravu (iza osiguraca pored leve noge) i tamo sve suvo i svi kontakti OK.Ajde ipak da ih prelemimo.Prelemi on vratimo na mesto vise nisam imao problema od tada je proslo mozda godinu i po.
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyČet Feb 14 2013, 07:15

Da, imao sam centralnu na kljuc pa sam dodao modul da imam i daljinsko. Vidim na forumu je neko pisao da mu se sporo podizu elektricni prozori pa je neko savetovao da se vodjice sajle podmazu WD sprejom ili ? Kod mene su se sporo podizali svi osim na vozacevim vratima, sto mi i nije smetalo Very Happy , ali od skoro i prozor na vozacevim vratima se dize kao puz tako da cu za vikend ako ne bude neki kijamet da se pozabavim modulom i podizacima
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyNed Mar 31 2013, 18:43

Blizu sam odluke da otkacim modul pa da koristim samo kljuc (mada mi je to trulo resenje)


Kako se brzo navikavamo na daljince te na TV-u te na radiu pa na kolima sve bre na daljinski jos samo treba da se otkljucavaju sva vrata na kuci stanu ili vikendici na daljinski pa posta smo daljinski smeh smeh smeh smeh smeh smeh smeh
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyPon Apr 01 2013, 06:31

Upravo tako Laughing
Nazad na vrh Ići dole
zakici
Početnik
Početnik
zakici


Broj poruka : 70
Datum upisa : 14.08.2012
Godina : 55
Lokacija : Pforzheim

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyPon Apr 01 2013, 07:21

I kod mene na Nubiri se sporo dize vozacev prozor,a u zadnje vreme,posebno kad pada kisa,blokira,pa moram rukom da pomognem motoricu.Skinuo sam tapacirung i video da izmedju plasticnog dela,koji je zasrafljen za staklo, i vodjice (sine),ima oko 3-4 mm zazora koji dozvoljava staklu da se iskrece i zapinje.Pokusacu da kupim nov taj plasticni deo,ako ga nadjem.
Nazad na vrh Ići dole
djordje1953
Početnik
Početnik
djordje1953


Broj poruka : 15
Datum upisa : 09.02.2013
Godina : 70
Lokacija : okolina kragujevca Drača

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyPon Apr 01 2013, 08:28

Ko god ima takvih problema neka kupi sprej za istrument tablu u kojoj pise da ima silikona i neka naprska po klizacima i staklu koje ulazi u klizace i nece imati vise tih problema.
Pricam iz licnog iskustva ja sam to uradio na svojoj Hondi i resio problem.
Nazad na vrh Ići dole
Markonije23
Početnik
Početnik
Markonije23


Broj poruka : 79
Datum upisa : 06.08.2012
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyPon Apr 15 2013, 06:19

Juce isprskao vodjice odnosno klizace kuda ide staklo silikonskim sprejom, i sad kliza prozor za sve pare bravo Hvala djordje1953
Nazad na vrh Ići dole
EMCOKAS
Početnik
Početnik



Broj poruka : 15
Datum upisa : 01.06.2012
Godina : 41
Lokacija : Priboj

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Zakljucavanje me sludjuje   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyČet Apr 18 2013, 22:48

Da neotvaram novu temu da me nekritikuju ljudi nadovezacu se na ovo do sada.Imam problem sa centralnom od pre par dan u pitanju je nubira 2000(nubira 1).Samo je iznenada poceo da ludi znaci u voznji mi se pocne zakljucavati i otkljucavati par puta i to veoma brzo pa onda stane,onda opet poludu i pocne da se otkljcava i zaljucava cak i kad ga iznutra zakljucam rucno u toku voznje opet posle nekog vremna pocne da zeza.Sto je cudno kad ugasim auto normalno zakljucam i otkljucam i na daljinski i na kljuc pa zbog toga mislim da bi mozda problem mogao da bude na bravi za paljenje auta ako je i ona povezana sa centralnim kljucanjem a trebalo bi da jeste jer kad se da kontakt cuje se ono klik to se culo i dok je normalno radila za godinu i po nisam imao problema hvala Bogu nubira je extra pokazala a sad evo ova glupost me izludi.aKO NEKO IMA NEKU IDEJU ili resenje nek pise ako bude neka skupa komplikacija onda cu lepo da nadjem gde je centrala konzola od brave i da je iskljucim za sada jer nisam pri parama da posecujem majstore imam tri svadebe u roku dva meseca Smile,pa sm kratak sa lovom.Neka uraddi sam varijanta bi bila najbolja skido sam oba tapacirunga ali nista cudno nisam video niti je sta puklo sto se tice šina nisti su zice negde ispucale.Svi saveti su dobro dosli.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: kinezi prodaju svako smece   Problem sa daljinskim zakljucavanjem EmptyPet Avg 26 2016, 11:43

i to znam iz iskustva imao sam takve el. naprave koje se same pale i gase tako da se nebi trebalo cuditi sto ti brave luduju.. i naravno da ti i neko drugi moze provaliti frekvenciju jer te jeftine naprave nemaju zasticene frekvencije... ja imam alarm za 300 $ i sa kodnim kljucem i to vala neces tako lako provaliti ali za 20 $ kinesko smece nije cudo... skini to kinesko govno i baci u smece di mu je i mjesto i kupi nesto kvalitetnije...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa daljinskim zakljucavanjem   Problem sa daljinskim zakljucavanjem Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa daljinskim zakljucavanjem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Problem sa klimom
» lanos 1.4 55kw problem, problem, problem!!!
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Lanos problem
» Nexia-problem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: