Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sve sto znam, uradim sam !

Ići dole 
AutorPoruka
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Sve sto znam, uradim sam ! Empty
PočaljiNaslov: Sve sto znam, uradim sam !   Sve sto znam, uradim sam ! EmptySub Avg 20 2016, 13:49

Pozdrav svima evo danas sam skinio disk sa takume pa sam sve slikao i reko ajd da probam ovdi to stavit pa ako nekoga zanima kako se to radi i kako sve izgleda u najkracim crtama moze da dozna i nauci stogod. ja cu stavljati sliku po sliku i probati ispod objasniti najbitnije detalje a ako ne upali takomoram sve slke odjednom pa poslej ce ici tekst. Bilo kako bilo nadan se da ce nekome biti od koristi... Pa da krenemo...
[You must be registered and logged in to see this link.]
Zapravo skinio sam sve radi jednog puklog sarafa koji drzi felgu . Njega sam izbio na kraju i sutra cu ga naci na srotu na nekom drugom autu ako vec ne sa takume, jer ti su sarafi uglavnom isti... Ovdje se vidi vec skinuti kaliper to jest drzac kocionih plocica . Te celjusti koje nose kocioni klip drze dva sarafa mslim m13 a sam nosac tog kalipera drze sarafi m 19
[You must be registered and logged in to see this link.]
evo druge slike ovdje mozete vidjeti kolikoje disk pojeden jer rub diska je dobrimilimetar ili dva sa obje strane jaci od tjela diska . dakle vjerojatno je ispod dozvoljene mjere i sljedi mi kupiti nove ..
[You must be registered and logged in to see this link.]
na trecoj slici vidite gornji i doljnji lim koji sjede u zljebu u nosacukalipera. ti limovi sluze kao amortizeri i povratnici kocionih plocica . dakle cilindar stisne plocice na disk i tako ga koci alikad pustite nogu sa kocnice da nema tih limova kocione locice se nebi odvojle od diska i culi bi ste cicanje pri kocenju a mozdai poslej u cistoj voznji ... zato vam sluze ti limeni federi. ne savijajte ih i nemojte ih izgubiti bez njih ce vam plocice ostati na disku i u vozznji ce te ih potositi za par dana a one kostaju dakle na to treba obratiti paznju ... to je vazan di o kocnice.
[You must be registered and logged in to see this link.]
kocione opakne izgledaju ovako na jednoj pise iner ili unutarnja a na drugoj outher ili vanjska . dakle nemojte izh zamjeniti jer unutrasnja ima mali zub na sebi. nece valjati ako ih zamjenite
[You must be registered and logged in to see this link.]
evo ovako izgledaju ti limovi kad su skinuti
[You must be registered and logged in to see this link.]
na ovoj sestoj slici imamo prsten koji sam skinio u pocetku sa par udaraca gumenim cekicem po zadnjoj strani diska a poslje je sve lagano islo sa polugom
[You must be registered and logged in to see this link.]
to se ljepo vidi ovdje
[You must be registered and logged in to see this link.]
a jos bolje ovdje
[You must be registered and logged in to see this link.]
poslje toga disk je spao sam
[You must be registered and logged in to see this link.]
na desetoj slici imamo glavcinu tocka iz koje vire tri cjela i jedan pokidani saraf e njega sam kvrcni o prvo sa obe strane malkoc a onda malo jace ravno odnapred i izletio je ko nista naravno primjetili ste sve sam naspricao sa wd-40.
[You must be registered and logged in to see this link.]
i konacno evo ga u pravim rukama sutra ide samnom kao uzorak na smecaru da mu nadjem zamjenu ... poskidati cu ih ja desetak jer imam jos mislim na dve glavcine da mi fale sarafi pa nek se nadje. i na kraju balade
[You must be registered and logged in to see this link.]
i na kraju balade skinuo sma i zastitinilim sa glavcine ocu i njega ljepo da obarbam kad farbam sve ostalo ova tri imbus sarafa sam skinio tako da sam kljuc provukao ktoz rupu od tog sarafa sto sam izvadio jer drugaciej mu nemozete prici jedino da odrezete imbus a sto ga upropastiti ako netreba
[You must be registered and logged in to see this link.]
evo tu se ljepo vidi kako je to bilo jednostavno
[You must be registered and logged in to see this link.]
kao i disk i lim sam pao od sebe
[You must be registered and logged in to see this link.]
posto je vec 11 navwece i nemislim vise raditi oko kola ovako sam ljepo objesiokaliper na amortizer pa da me ceka do sutra kad cu sve oprati i ofarbati.zasto tako da visi ? pa zato da se gumena cjev kocnice ne lomi ako kaliper ostane visiti na njoj. ta gumena cjev mora podnositi velike pritiske ulja pri kocenju i nju je bolje ne naprezati nepotrebno.
[You must be registered and logged in to see this link.]
evo da pokazem kako je i tocak izgledao kad je sve bilo sastavljano
a na zadnjoj slici vidite sve djelovve i sav alat potreban za rastavljanje . zapravolazem nisam tocak skidao pa nema kljuca za to jer je vec odavno bi o skinut ali evo slike svega sto nam treba za tu radnju
[You must be registered and logged in to see this link.]
dakle sa desna na ljevo se vide po redu djelovi i alat pri skidanju
dakle imamo wd-40 pa dve gedore ja ih imam puno pa koristim za svaku velicinu drugidakle skinio prvo kaliper pa dalje velikim sarafcigerom skinio pakne pa rukom federe za vracanje pakni pa saraf sto drzi disk i prsten sa polugom udarcem gumenog cekica podisku, pa disk skinio rukama. pa saraf izbio velikim cekicem i zastitni lim skinio sa imbusom broj 5mm . i sve je u komadima... ko sto reko sve sto znam uradim sam... a i svima vama bih savjetovao da se pocnete ovim baviti umjesto da bacate pare na mehanicare koji oce prevarit prije nego se vode napit... osim sto ste ovim poduhvatom usparali pare i gnjavazu vozeci se njemu i nazad nesto ste i naucili i ne samo to. sad poslje ove avanture vi ste ti koji znate kako ste sve to vratili nazad i kako ste cvrsto i sigurno pozatezali sve sarafe... poslje ove avanture vam nema ko sta pricati da tu ima tristo duda i da ce to kostati ...ma meni je trbalo sat vremena da sve rastavim i to bez zurbe. stigo sam sve lejpo i slikat . e jos da napomenem jedan momenat. kako ja aute popravljam iz hobija a ne za pare onda ja to radim sa ljubavlju. ne ne pricam gluposti ...pogldajte ovu zadnju sliku a pogledajte i pod radionice. se je cisto ko bebino dupence
[You must be registered and logged in to see this link.]
evo pogledajte kako je ova masina cista... pa mozes rucat na njoj... a kad sam ga kupio ikad sma otvori o haubu da pogledam motor imao sam dojam ko da sam usao u smrdljivu stalu kakoje to izgledalo... naime hladnjak motora se razletio, hrdjava voda je sve zaspricala. vec ionako masni u crnu masinu. to je bila hirosima. dakle jedna od bitnih karakteristika dobroga majstora jeste cistoca... kad je sve cisto i pregledno odmah vam je jasno da imate posla sa covjekom koji drzi do svog posla i koji se sa svojim poslom moze ponositi.... kakav je to majstor koji kad mu dovezes prljav auto on ti ga vrati jos prljavijega hahahah pa tu onda neznas tko je od koga veci cigan... eto toliko o skidanju diska na takumi i nadam se da ce ovo dobro ispasti na forumu i da ce neko od ove moje prezentacija imati koristi ....
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Sve sto znam, uradim sam ! Empty
PočaljiNaslov: Sve sto znam, uradim sam !   Sve sto znam, uradim sam ! EmptyNed Avg 21 2016, 12:34

dobar dan zelim svima vama sa planete Takume . heheheheh evo vrnili smo se pri hizi sa groblja automobila. isao sam tamo uzeti taj jedan saraf sto mi falio na prednjoj desnoj glavcini... narafski da sam skinio svih osam nek se nadje iako znam da vise nikad otpasti nece, sarafa nikad dost... doktor mi je jos ko malom reko da mi fale neki sarafi u glavi, i ja od tada stalno skupljam sarafe... i mogu vam reci da se mnogo bolje osjecam hehehehehehe dobar dobar... ma kad sam nabavio takumu iso ja prckat po tocakima i skontam poslje nakog vremena da je levat na tocke uvrnio neke dindilindi matice koje imaju na sebi 7 utora . ne tri ne pet niti sest, vec sedam...jebo majku svoju ko da je doso sa neke druge planete pa sad mora biti 7. i sta sad nemam kljuca kojim mogu te matice da skinem ... moram skidat tocke a nemam sa cime ... ajd sjedi na jebaj i bockaj po dugmici dok nenadjes... ma pet dana sam pocjeli dan i na poslu na mobil kopo po tim maticama i nadjem konacno da toga ima samo u amerigi. nidje ih drugdje niko ne koristi ... aj bolje i to nego da si iz laponije il iz sahare pa da nemogu doci do njih... i tako narucim ja komplet tih matica sa klucem za njih. i stignu za tri nedelje. ja sretan ko bozicno prase, kad ono umjesto 7 utora imaju 6... pa poludio sam... zovem prodavce i kazem sta mi treba i sta su mi poslali aon kaze da nikad u zivotuniej cu o da takvie matice sa 7 utopra i postoje i da oniimaju samote sa 6. nista pogledam ja bolje sliku tih matica sto sam narucioi brojim i stvarno na slici 6 stranica i sest utora. jebat ga sto sad... ma valjaju oni meni za staviti na tocke al nemogu skinit ove stare sa sedam. da mi ihje skiniti pa da ih bacim da ih niko nikad nenadje hehehe i sta sad ajd trazi dalje . i kopo i kopo po netu inaso sa sedam... fuck. ajd naruci i sarafe i kljuc sve skupa tri porcije sarafa stok i malo pivo heheh 170 $ e prisjela mi takuma... al sad sam vec na to i zaboravio i idemo dalje . sarafi su tu i bit ce srtavlejni kad za to dodje red. al ti sarafi nisu ko i ovi drugi eeeeeeeee nije to sva caka ako ste to mislili... ma jok ti sarafi sjedaju u rupe na felgama a te rupe su toliko male da u njih nemozete staviti normalne matice i gedoru za njih. dakle ako izgubim tu gedoru sa tih 7 utora nema boga koji ce te tocke ikad vise skiniti ... hahah jedino eksplozivom hehehehh sta veli dao mehanicar oglas kupujem dve klile eksploziva jer mi treba da skinem kruni tockove sa takume hehehehehe dakle stvar je zafrknuta ako imas ove felge koje ja imam onda moras imati i te takozvane splin sarafe... da to da ne zaboravim zovu se splin i ti sarafi nisu zvjezdasti . svi znate kako izgledaju zvjezdasti sarafi isto americka pizdarija. e ovi jesu ko zvjezde al nemaju spiceve nego su ravnih krakova a i tu ima dve vrste. jedna je sa ostrim rubovima a druga je sa upustenim stranicama i blagim rubovima pa ni to nepase jedno sa drugim.... dobrano su to ameri zakomplicirali .. i kad sam to sve proklljuvio popizdim iz temelja i kupimi gedore obje vrste i okaste kljuceve obje vrste... ma kad je bal, nek je maskembal... i tako ja imam u gepektlu takume dve gedore jednu sa 6 drugu sa 7 utora bas za te sarafe na tocakima jer bez njih nema mjenjanja guma ... vis nisam se sjetio to slikati da vidite kako to izgleda o cemu pricam, al ocu sutra, pa ovdi ponovo dodati . mislim da se moze dodavati... dakle saraf sam skinio a usput sam skinio i zadnji dobos da vidim kako su to sve slozili unutra...ma svi su to isti principi nema se tu sta vise izmisliti nego me bas zanimalo kako to izgleda na takumi. koliko je koji dio velik i tako ... i kad sam vidio koliko je to sve na tom slupanom autu novo doslo mi da sve poskidam cisto da imam rezervno ionako cu platiti par pisljivi dolara a dobro je imati djelova koji se trose pri ruci . mislim bolje nego kad sto crkne narucivati preko jebaja, jer ovdi tih djelova nema u trgovinama ...niko se ne bakce sa koreancima .. to je ovdi papazjanija... bilo je jedno vrijeme prije nekih godina dok firme nisu popropadale zbog krize u svjetu...
nego evo par slika
[You must be registered and logged in to see this link.]
ovdi sam ofarbao diskove i ostale cake dakad sve sklopim nazad bude ljepo za vidit i da se zna da se po tome prckalo ... jer bez rastavljanej nemmozete sve lijepo ofarbati ...
[You must be registered and logged in to see this link.]
evo ovdi imamo zadnju glavcinu poslkje skidanja dobosa... pa koga zanima kako izgleda jer ce mu trebati moze da vidi...
i konacno ovdi imamo kompjuter jer sam i njega skinio
[You must be registered and logged in to see this link.]
uzo sam ga da mu proucim izvode jer moram pregledati sve zice na vozilu vezane za paljenje motora koji eto sad nece da upali... al upaliti ce, makar ga ja cjelog polio benzinom i vuzgao sibicom hehehehe
salim se naravno i nema potrebe za tako necim jer ovo meni niej za umreijt ... pa ja se sigram sa time ... ako popravim super ako ne opet dobro odvezem ga u servis neka ga bunare i nadju mu sto mu je i gotovo .. sve ostalo cu napravit sam i opet dobro ... ali koliko poznam sebe naci cu ja sto ga boli i tisti samo polako ... morati cu izgleda kupiti jos pokoju bolju knjigu o daewoo autima dok se ne dokopam potrebnih informacija... e vis sad sam se sjeti o da sma naso data link ispod volana i mogo bi otic spojit moj obd imam i jedinicu u dvojku al neznam dal pase na koreance ...misli da pooblikau buksne ... bas bih mogo to sad otic ustreklat kad mi je pri ruci a nije jos ni kasno tek je pola 11 navece ...ma sad cu ja to ...
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Sve sto znam, uradim sam ! Empty
PočaljiNaslov: obedovali jesno nist doznali nismo   Sve sto znam, uradim sam ! EmptyNed Avg 21 2016, 13:06

usteklao sam ga i dao kontakt al nista, kaze nemoze se spojiti ..pa mi uzo nabrajat neke protokole ....sad cu morat pogledat o kakvim se protokolima radi. jel ima ko od vas pojma il moram kopati ko knjizurinama???
[You must be registered and logged in to see this link.]
nebi se cudio da mi kaze da nemoze nista procitati i neka sve bacim u smece heheheheh
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Sve sto znam, uradim sam ! Empty
PočaljiNaslov: sve sto znam , uradim sam! vracanje diskova i jos ponesto...   Sve sto znam, uradim sam ! EmptyPon Avg 22 2016, 14:33

dakle uzeo sam iduce nedelje godisnji 3 dana da stavim kuku i sredim zadnje tockove na takumi. sto znaci da moram vrati prednji ticak sto prije... i jessam... evo slika da vidite kao sad to izgleda. dakle ova prva se vidi svi djelovi ocisceni i ofarbanii sprem,ni za ugradnju. [You must be registered and logged in to see this link.]
ovdi se vidi da sam vrati o prvo zastitni lim. [You must be registered and logged in to see this link.]
pa pokidani saraf [You must be registered and logged in to see this link.]
pa sam vratio drac celjusti i limove za pakne [You must be registered and logged in to see this link.]
pa ovdi vidite vracene plocice [You must be registered and logged in to see this link.]
pa konacno i kalioper ili celjusti. [You must be registered and logged in to see this link.]
na ovo j slici viditre te specijalne splin matice za tockove. pogledajte kolikoje tanak taj kljuc za matice . ove crne su sa 6 utora [You must be registered and logged in to see this link.]
a evo ovdi vracam tocak sa posebnim kljucem mogu vam reci da je vrlo lako sa njjime raditi [You must be registered and logged in to see this link.] evo ovdje je auto vracen na rampu i sad idem kupusat drugi tocak ali tamo moram skiniti poluosovinu... ima li neko pojma kako se to skida .... ocu ispustit ulje iz mjenjaca ili njecu i oce li to puno curiti ??? evo poceo sam prvomoram skinuti matice sa 7 utora za to mi sluzi ovaj kromirani kljuc [You must be registered and logged in to see this link.] e tu sam poceo gledati drugi film prvi je bio terminator . [You must be registered and logged in to see this link.] naravnmo sve sam razjebo jer u tom,e sam jaki i evo oprao sve i ceka sutra farbanje [You must be registered and logged in to see this link.]
a evo i poluosovine fali joj unutarnji aglob koji je ostao na mjenjacu. [You must be registered and logged in to see this link.] ajd da cujem ramisljnje sto bi ste vbi sad uradili ...dali bi ste poluosovinu sredili i vratili ovako kao jeste na motoru ili bi ste skidali cahuru zgloba iz mjenjaca da to uradite na stolu??? evo na prvom tocku ste vidili kako to izgleda kad covjek nesto radi sa ljubavlju... tocak spreman za tehnicki... uskoro kad stigne guma za poluosovbinu bit ce i drugi spreman. dolaai guma 25 tog i tog ce dana biti i vracena jer 30 tog radim zadnje tockove i kuku pa moram podici zadnji kraj auta a zato moraju prednji tockovi biti namjestu...

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sve sto znam, uradim sam ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve sto znam, uradim sam !   Sve sto znam, uradim sam ! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sve sto znam, uradim sam !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Grejanje Tacuma
» Rucna kocnica Nubira
» Paljenje ujutro i u toku dana kada je hladan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: