Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nexia nece da vergla???Pomoci???

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 09:46

Zdravo ljudi srecni praznici svima Smile
Evo ovako ja imam mali problem sa nexiom ona je 95 godiste 1,5 gl 8 ventila benzin i plin,problem je sledeci :
Nexia nece da vergla i desava kad ubacim kljuc na pola okreta nestane struja na tabli,bio sam kod majstora i on mi je zamenio kontakt bravu ali ponovo se sad to desava,dali neko je imao slican slucaj???Druga stvar nece da vergla ni naplin kad ga prebacim,imam benzina,imam plina,na gurku pali iz cuga,akomulator je nov ne verujem da je tu problem a sto se tice alnasera on se cuje kako vrti kad kljuc okrenem do kraja.
Sta li moze biti???? Hvala vam unapred Smile
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 13:52

Jesi li probao sa drugim ključem?
Nazad na vrh Ići dole
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 18:38

Jesam,isto sve nece da vegla,a struje ima da ubije coveka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:00

Verovatno anlaser.
Nazad na vrh Ići dole
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:01

Ali majstor je vec radio alnaser
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:04

Izvini,sad vidim da si napisao da anlaser vrti kad okrenes kljuc skroz.
Ako sam dobro razumeo,on vrti,a za to vreme ti lampice na tabli ne svetle?
Dok vrti,da li vrti i radilicu ili se vrti samo anlaser?To mozes da ocenis po zvuku i brzini okretanja.
Nazad na vrh Ići dole
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:06

Pa struja se izgubi kad kljuc okrenem do pola ne do kraja,kad ga teram do kraja struja se vrati i on se tad cuje
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:11

GTX ::
Izvini,sad vidim da si napisao da anlaser vrti kad okrenes kljuc skroz.
Ako sam dobro razumeo,on vrti,a za to vreme ti lampice na tabli ne svetle?
Dok vrti,da li vrti i radilicu ili se vrti samo anlaser?To mozes da ocenis po zvuku i brzini okretanja.
Sta je sa ovim crvenim?
Nazad na vrh Ići dole
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:16

Hmmm pa cuje se kako se nesto okrece par sekundi drzi,e sad ne znam za radilicu,ali znam da sam i to menjao pre godinu dana kad smo radili full generalnu,meni pali iz cuga na gurku i radi sasvim normalno niti hoce da se ugasi ni nista
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:22

Vidi,ako hoces to da resavas bez majstora,to moras da ustanovis.Kad ode starter na anlaseru,vrti se u prazno,ima onako malo visi zvuk i veci obrtaj nego kad okrece zamajac,radilicu i ostalo.
Meni ovo lici na taj starter+ulozak kontakt brave koji si menjao (bez obzira sto si ga menjao,novi su jako losi.Kolega je na Astri menjao dva puta za godinu dana,a retko vozi auto).
Najbolje da odes kod autoelektricara (ne mehanicara) i dobijes ispravnu dijagnozu jer ako menjas delove napamet,ispasce skupo.
Nazad na vrh Ići dole
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:25

Znaci da odem kod elektricara???Dali mozda da zamenim ja sam tu kontakt bravu???Kako se ona menja??
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:28

Zaboravio sam vec,menjao sam je kad su hteli da mi ukradu auto Very Happy 
Skines onu donju plastiku (ispod volana) i onda valjda ima dva srafa koji drze taj elektricni ulozak.Nije tesko,samo dobro pogledaj.
Nazad na vrh Ići dole
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:30

A sa koje je strane taj ulazak???Tamo gde je kljuc?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:41

Kljuc ulazi u mehanicki deo,a elektro ulozak se srafi na kraj mehanickog dela.Kad skines donju plastiku sve ces videti.
Nazad na vrh Ići dole
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:51

Ajde da vidim to sutra,jel on moze da upali ono na kablove kako se kradu automobili???
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 21:57

Ako je amater kao ovaj "moj" sto je bio,ne moze jer auto ima imobilajzer pa bez cipa ne pali nego samo vergla.
Nazad na vrh Ići dole
Milosvu
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.12.2014
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? EmptyNed Dec 28 2014, 22:03

E da sad sam se setio,kada okrenem kljuc do kraja cuje se kao neko lupkanje napred??Sta li to moze da bude??
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Nexia nece da vergla???Pomoci???   Nexia nece da vergla???Pomoci??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Nexia nece da vergla???Pomoci???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nexia nece preko 3kRPM i luduje - mozda pomogne nekom
» Online workshop manual za sva Daewoo vozila
» Pumpa za gorivo
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Zamena kompleta prve pomoći staro za novo

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nexia & Espero-
Skoči na: