Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Signal ABS?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
darezzy
Početnik
Početnik
darezzy


Broj poruka : 62
Datum upisa : 23.04.2012
Godina : 50
Lokacija : obrenovac

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Signal ABS?   Signal ABS? EmptySub Sep 13 2014, 21:59

Jel zna neko zbog cega mi se pali signal ABS kad startujem auto i krenem?Kad startujem motor,lampica se ugasi ali pri kretanju se nesto dogodi i upali se lampica.To se ne dogadja kad malo duze sacekam sa kretanjem ili krenem malo ostrije.
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? EmptyNed Sep 14 2014, 07:17

Izmeri kablove od prednjih senzora do centrale,najcesce se oni izlome.
Nazad na vrh Ići dole
Gogy
Početnik
Početnik
Gogy


Broj poruka : 41
Datum upisa : 08.01.2013
Godina : 39
Lokacija : Svilajnac

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? EmptyUto Nov 25 2014, 14:18

Hajde da se nadovezem,da li senzor moze da se zaprlja?
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? EmptyUto Nov 25 2014, 17:24

Moze,ali ne toliko da mu ometa rad.Hoce da se popusti pa ga onaj nazubljeni prsten "osisa" i onda daje slab signal centrali.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: abs   Signal ABS? EmptyPet Avg 19 2016, 13:38

Ma pali se i kod moje nubire kad je napolju +40 ali ja ga ugasim pa ponovo upalim i sve je posle ok.
Neki put mi se desi da kad ga startujem i ne sacekam da se pogase lampice upali se abs posle kada sam krenuo ali posle gasenja i paljenja ponovo motora sve se vrati u normalu.
Prvi put kad mi se upalila lampica abs-a testirao sam ga dali stvarno ne radi abs
bogme skripale su gume.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? EmptyPet Maj 12 2017, 16:46

E sad sam pogodio gde da nastavim sa problemom.
Kao sto sam ranije pisao o problemu paljenja abs lampice pre neki dan upalim motor i osta upaljena lampica abs ali upali se i chekengin lampica i ne radi mi podizaci stakla i ventilator ventilacije u kolima i normalno pored toga ni klima.
Recimo abs ne radi kad se upali lampica abs-a i to sam proverio ali zasto pored te malenkosti sada se upali i cekengin lampica i ova dva sistema pored abs- ne rade.
Evo pricice u celini.
Kada sam se parkirao ugasim motor i zakljucam kola i odem da nesto kupujem. Posle povratka sednem u kola i startujem motor i cekam da se ugase sve lampice kad ono abs osta upaljen i lampica cekengin se upali. Misleci kao i ranije sta mi se desavalo da abs se ili upali ili ostane upaljen pa ga ugasim i ponovo startujem i isto znaci nesto nije u redu pa sam proverio sta moze biti. Pokuam da spustim prozor od vrata jok, vidim ventiator za ventiaciju u kolima ne radi ni on ni prekidac klime. Sve ostalo radi bez problema kao i motor. Krenem sa ovom greskom sa perkinga kuci i na jednoj nizbrdici oko40°zbog semafora se zausta vim, i pogasi se sve i mogao sam da spustim staklo i ventiator proradi. Ne lezi vraze kad sam krenuo opet se upali abs i cekengine. Opet po starom osta mi spustem prozor, pa sam tako stigao kuci.
Proverio sam sve releje pod haubom motora i sve osigurace velike i male ispomerao misleci da neki kontakt nije dobar sve releje proverio i svi rade unutar auta gde su osiguraci opet sve sam osigurace izpomerao i nista. Dogovorim se sa jednim mehanicarem u istom mestu da mi proveri dijagnostiku i sutradan sednem ti ja u auto i startujem i sve se pogasi, krenem ti ja prema garazi nekih kilometar i po, nista sve radi ko vekerica spustim prozor podignem ga sve ok ventilator radi ok i dodje u garazu i covek vidi da nista ne svetli na instrument tabli. Ugasim motor i ponovo ga startuje kad ono po starom osta upaljen abs i cekengin lampica. Covek ode po komp za dijagnozu i ne lezi vraze moj prikljucak za dijagnostiku nije OBD vec ALDL stari dobri prikljucak sranje da ne moze gore biti. Nista brate vratim se nazad i parkiram auto, pa skinem prekidace na desnim vratima kod vozaca i dve zice spoj na motor podizaca stakla da podignem isto jer mi je auto na parkingu napolju a ne u garazi.
E sa pitam vas koji su imali isti slucaj ili slican da mi objasne sta moze biti.
Po meni osigurac nije jer sistem se vratio u normalu pa se ponovo pokvario.
Sve releje i osigurace sam izpomerao da nije mozda los kontakt i posle ovoga isto.
Releje koji se nalaze u prostoru gde i motor, izmerio i kontrolisao i svi su ok.
Ostaje mi jedino kontakt brava na volanu da je skinem i proverim.
Ako je neko vec to radioi menjao kontate na bravi neka mi naznaci kako ili me podseti ako postoji neka tema sa ovim slucajem.
Ovde je dijagnotika za ovaj auto sa ovim ALDL prikljuckom oko 75/80€. Ne bih da dajem toliko para ako nije u pitanju komp, sto po mom misljenju nije u pitanju jer motor radi i sve ostalo je ok (licno sam proverio).
Ako je u pitanju neki los kontakt onda jedino moze da dodje od kontakt brave, jer ako se kvar vise puta javljao kod abs-a onda bi mogucnost bila i neki kontakt u nivou abs-a jer on funkcionise zasebno, ali je povezan sa kompom zbod prikazivanja greske.
Nadam se nekom odgovoru da pocnem sa rasturanjem.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? EmptySre Maj 31 2017, 08:29

Dragi moji forumasi imam osecaj da je vecina vas promenila automobile marke Daewoo ali verujem da vas ima jos koji ste ih zadrzali.
Svi automobili sadasnje generacije natovareni su elektronikom da bi nam "-" olaksali voznju ali kao sto vidite samo su nam zagorcali jer ko od vas uopste moze da predpostavi sta je u pitanju kada se upali chek engine lampica ili crvena STOP.
E zbog toga ja sam se zainatio da odkrijem kako kaze glumica Milena Dravic" veeliki kvar" kad je bila kod Radmilovica u radionici.
Prvo sam pogledao racunar koji sam skinuo i slikao ukoliko bi probem da je on u kvaru.Onda sam pogledao i kontakte na bravi rasturio je i video da je sve ok. Posle toga sam pogledao racunar kutiju za ABS koja se nalazi zavucena ispod instrument table levo kod vozaca i kontrolisao prikljucak ok. I na kraju kada sam sve to ispregledao i vratio sve na svoje mesto. Poceo sam da trazim na internetu kako da procitam greske racunara za Daewoo, i nasao sam sajt koji mi je pokazao sve greske od 4 cifre koje prikazuje racunar tako sto migajuci lampicu chek na instrument tabli ocitas broj. jedno miganje predstavlja 1 a vise onoliko koliko puta migne sa razmacima koji ti ukazuju na broj.
Da nastavim, kako to treba da se uradi: prvo treba na kratko spojiti konektor A i B na prikljucku za dijagnostiku (ALDL prikljucak) [You must be registered and logged in to see this link.]
posle toga das kontakt i pocnes da brojis koliko puta migne lampica chek engine.Kod mene prvi put se desilo ovako:
12 12 12
55 53 33
87 87 87
posle prepakivanja
codovi su bili sledeci
12 12 12
55 53 33

kod 55 znaci da je racunar odlepio nesto nije u redu
kod 53 znaci rele pumpe za gorivo slab napon - okrenuo sam relej jer kada sam ga menjao kontakti nisu bili naznaceni pa sam se zeznuo, posle pravilog postvljanja sve je bilo ok
kod 33 oznacava da neka sonda za merenje pritiska ili vakuma ne radi (kvar) MAP senzor.
Kupio ga nov preko eBay zajedno sa prevozom za 15,33€ inace kosta izmedju 60i 70€.
kod 87 oznacava da je napon na releju kompresora klime mali, sredjeno i to ok
Posto sam dobio novi MAP senzor i postavio ga pristupio sam takozvanoj reinicijalizaciji racunara koja se radi kad god odkacis kleme akumulatora.
Prvo pre nego pocnes treba sa reinicijalizacijom pozeljno je da se staticki elektricitet u racunaru isprazni tako sto ces da pritisnes pedalu kocnice i pristupi sledecem zahvatu:
СВАКИ ПУТ
Кад год одкачиш клеме akumulatorа, и ECM контрол модула
или си мењао ПЦМ / ЕЦМ осигурач;
У стању мировања следећа процедура мора се обавити:

Kljucem za kontakt
1. Укључите kontakt на 5 секунди.
2. Искључите kontakt за 5 секунди.
3. Укључите kontakt на 5 секунди.
4. Покрените мотор sa menjacem u neutralnom polozaju i ni jedan uredja ne treba da bude ukljucen.
5. док течност за хлађење мотора не пређе
Изнад 85 ° Ц (185 ° Ф).
onda pristupite sledecem
6. Укључите климу А / Ц, 10 секунди, ако је уграђен.
7. Искључиш климу А / Ц 10 секунди, ако је уграђен.
8. Ако је возило опремљено аутоматским мењачем,
Ручну кочницу активираш притиском на дугме
кочнице и поставите ручицу мењача у Д и наставиш.
9. Укључиш А / Ц, 10 секунди, ако је уграђен.
10. Искључиш А / Ц са 10 секунди, ако је уграђен.
11. Искључите мотор.
Поступак учења је завршен.

Posle svega toga kontrola ponovo greske:
Kratak spoj na A i B kontakt prikljucka za dijagnostiku i desilo se ledece
12 12 12
12 12 12
sto znaci racunar se reinicilizovao i ne postoji greska jer se ponovo vratio na reinicilizaciju.

Eto sva mudrost je ta, auto popravljen bez dijagnostike kompjuterom.
Evo za one koji bi kontrolisali svoj racunar bez da prikljucuju komp za dijagnotiku:
Code

Erreur

12 Initialisation du diagnostic
13 Capteur d'oxygène (sonde lambda), pas de variation de tension/circuit ouvert
14 Sonde de température du moteur, tension trop basse
15 Sonde de température du moteur, tension trop élevée
16 Capteur de cliquetis, pas de variation de tension
17 Capteur de cliquetis n°2, pas de variation de tension
18 Contrôleur de cliquetis, pas de signal
19 Capteur de régime moteur, circuit ouvert
21 Capteur de position du papillon, tension trop élevée
22 Capteur de position du papillon, tension trop basse, contrôleur de cliquetis,
24 Capteur de vitesse du véhicule
25 Injecteur n° 1, tension trop élevée
26 Injecteur n° 2, tension trop élevée
27 Injecteur n° 3, tension trop élevée
28 Injecteur n° 4, tension trop élevée
29 Injecteur n° 5, tension trop élevée
31 Vitesse rotation moteur, pas de signal- Code d'erreur affiché lorsque le test est effectué moteur à l'arrêt.
32 Injecteur n° 6, tension trop élevée
33 Pression absolue, défaut de capteur ou de circuit (?) MAP sensor
34 Vanne de recirculation de gaz d'échappement, défaut de câblage ou de circuit, tension trop élevée
35 Vanne de contrôle de ralenti, absence ou défaut de contrôle de ralenti
37 Auto-diagnostic du moteur, tension trop basse
38 Capteur d'oxygène, tension trop basse
39 Capteur d'oxygène, tension trop élevée
41 Capteur de mesure de vitesse du véhicule, tension trop basse
42 Capteur de vitesse du véhicule, tension trop élevée
44 Capteur d'oxygène, mélange air/essence trop pauvre
45 Capteur d'oxygène, mélange air/essence trop riche
47 Relais de compresseur d'air, tension trop basse
48 Tension délivrée par la batterie, tension trop basse
49 Tension délivrée par la batterie, tension trop élevée
51 Erreur de la mémoire programmable (PROM)
51 Module de contrôle électronique (ECM) défectueux (déconnecter et reconnecter, puis effectuer à nouveau la lecture des codes d'erreur)
52 Témoin lumineux moteur, tension trop élevée
53 Relais de la pompe à essence, tension trop basse
54 Relais de la pompe à essence, tension trop élevée
55 Erreur du boîtier de contrôle électronique
56 Électrovanne de contrôle de ralenti, court-circuit à la masse
57 Électrovanne de contrôle de ralenti, circuit ouvert
59 Électrovanne d'arrivée d'essence (?), tension trop basse
61 Électrovanne de mise à l'air du réservoir d'essence, tension trop basse
62 Électrovanne de mise à l'air du réservoir d'essence, tension trop élevée
63 Vanne d'arrivée d'essence (?), tension trop élevée
65 Potentiomètre CO dans le débitmètre, tension trop basse
66 Potentiomètre CO dans le débitmètre, tension trop élevée
67 Interrupteur du papillon de gaz en position ralenti, le contact ne s'ouvre pas
69 Sonde de température de l'air admis, température trop élevée, tension trop basse
71 Sonde de température de l'air admis, température trop basse, tension trop élevée
72 Interrupteur du papillon de gaz en position pleine ouverture, le contact ne s'ouvre pas
73 Capteur de débit d'air admis, tension trop basse
74 Capteur de débit d'air admis, tension trop élevée
75 Signal de mise en prise de la transmission auto, tension trop basse
76 Couple de transmission automatique
79 Unité de contrôle de traction
81 Injecteur n° 1, tension trop basse
82 Injecteur n° 2, tension trop basse
83 Injecteur n° 3, tension trop basse
84 Injecteur n° 4, tension trop basse
85 Injecteur n° 5, tension trop basse
86 Injecteur n° 6, tension trop basse
87 Air conditionné, relais du compresseur, tension trop basse
88 Air conditionné, relais du compresseur, tension trop élevée
89 Capteur d'oxygène, tension trop basse
91 Capteur d'oxygène, tension trop élevée
93 Capteur à effet Hall, tension trop basse
94 Capteur à effet Hall, tension trop élevée
95 Vanne de départ à chaud ou défaut circuit, tension trop basse
96 Vanne de départ à chaud ou défaut circuit, tension trop élevée
97 Unité de contrôle de traction ou défaut du circuit, signal incorrect
98 Capteur d'oxygène
99 Code inconnu
113 Électrovanne ou défaut du circuit de booster du turbo
114 Pression basse de booster, dépassement de la limite supérieure
115 Pression haute de booster, dépassement de la limite inférieure
116 Pression de booster, dépassement de la limite supérieure
117 Vanne de trop plein ou défaut du circuit, tension trop basse
118 Vanne de trop plein ou défaut du circuit, tension trop élevée
121 Capteur d'oxygène, défaut de richesse gaz d'échappement
122 Capteur d'oxygène, excès de richesse gaz d'échappement
123 Vanne d'arrivée d'essence (?) n° 1
124 Vanne d'arrivée d'essence (?) n° 2
132 Recirculation de gaz d'échappement
133 Vanne d'arrivée d'essence (?) n° 2 ou défaut du circuit, tension trop élevée
133 Vanne d'arrivée d'essence (?) n° 2 ou défaut du circuit, tension trop basse
134 Recirculation de gaz d'échappement vanne n° 2, tension trop basse
135 Témoin de vérification de l'état du moteur
136 Module de contrôle électronique
137 Module de contrôle électronique, température trop élevée


Ko hoce neka preko Google prevodioca prevodi na engleski ili srpski ili hrvatski

Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? EmptySre Maj 31 2017, 08:48

Zaboravih da napomenem da sam osim sto sam sve kontakte proverio uradio sam i sledece zbog ABS lampice koja se povremeno palila ranije da sam na cantri za tecnost za kocnice skinuo polopac i ocistio prljavstinu i malo prodrmao plovak i kontakte obzirom da moze da los kontakt pokaze kao da nema tecnosti
u cantri.
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? EmptyČet Avg 31 2017, 08:32

Pozdrav svima koji bace pogled na forum i ovu rubriku.
Samo da vas obavestim, nemojte da se ljutite, našao sam kvar i rešio ovaj problem koji je toliko banalan da sam prevideo mnogo što šta.
Prvo sam se bacio na čitanje el. šema i otkrio da napajanje tog famoznog releja IGN. 2 dolazi od kontakt brave i ide na jedan razvodnik koji nisam video jer se nalazi negde iza instalacije za napajanje radia za kola. Ali sam otkrio da sa tog razvodnika ide na grupu osigurača u kolima. Jednostavno nisam ni tražio gde je prekid u napajanju već sam otkrićem ovog problema premostio od kontakt brave do osigurača sa jednim kablom i doveo napajanje sa kontakt brave. Sve je proradilo i došao sam u Srbiju bez problema. Problem sam imao sa klimom i za 10 hiljadarki sam rešio problem u Srbiji kod jednog mladog majstora na Čukarici, jer majstor za klimu na Zrenjaninskom putu je bio na odmoru.

Sve u svemu podsetime na Milenu Dravić u seriji Majstori Majstori u razgovoru sa Zoranom Radmilovićem kako je kvar bio strašan a u stvari veoma banalan
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? EmptyNed Apr 29 2018, 07:40

Поздрав за оне који ово читају bravo
Да наставим са проблемом који сам имао када сам био у Србији. Спремим са ја за пут од оо 2000км прама Француској и ујутро око 5сати упалим ауто и истерам га из гараже, све ок , пакирам га и угасим.
закључам врата стана и седнем и да га упалим а оно акумулатор шлус, завергла два пута и празан,  glavom u zid.
Одем до других кола и скинем други акумулатор наместим на нубиру и креснем, мотор проради али не лежи враже вентилатор (само он и клима) шлус Crying or Very sad не ради. Проверим осигураче сви исправни. Демонтирам предњи део команде за вентилатор и пошто сам већ изнервиран решим да приступим истим поступком, не тражећи зашто и због чега је настао проблем, премостим кабал тако да са контактн браве доведем плус на конектор за напајанје вентилатора и све проради, значи све брзине и клима, тако сам и путовао и данас дани нисам проверавао где би био квар. Прдпоставка је да конектори који повезују напајање са контакт браве и који су повезани са групом осигурача у колима имају лош контакт.
Ово сам вам написао да уклико неко има исти проблем да не тражи много где је квар. 

Иначе за садам да куцам у дрво  Very Happy , све ради и немам више никаквих проблема.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Signal ABS? Empty
PočaljiNaslov: Re: Signal ABS?   Signal ABS? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Signal ABS?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zvučni signal na kalosu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: