Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Blokada pedale gasa

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Blokada pedale gasa   motor - Blokada pedale gasa EmptySub Nov 27 2010, 14:44

Povremeno, prilikom pokusaja startovanja Tacume, dolazi do blokade pedale gasa. Kad okrenem kontakt kljuc pale se normalno sve signalne lampice, auto malo zavergla, ali nece da sastavi. Pri tome je pedala gasa potpuno tvrda i nece da se pomera?! Tek nakon vise pokusaja i uz malo jace pritiskanje pedale gasa, ona теskom mukom "propadne" i auto dalje radi bez problema. Ovo se uvek desava kad je motor vec zagrejan.
Majstor misli da nije sajla gasa, ali ne zna za drugi uzrok...
Nisu u pitanju patosnice, niti sam primetio neku drugu mehanicku prepreku...
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Blokada pedale gasa   motor - Blokada pedale gasa EmptySre Avg 03 2011, 12:28

Odgovor cekam 3 frtalja godine...
Nazad na vrh Ići dole
dare 76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.07.2011
Godina : 47
Lokacija : Uljma-Vrsac

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Slican problem i sa mojom Tacumom   motor - Blokada pedale gasa EmptyNed Okt 14 2012, 11:57

I meni se to desava .dali si resio problem.Gasi se pri svakom sklanjanju noge sa pedale gasa.Palila mi se chek lampica.Kacio sam ga na komp.prikazivao je gresku u MAP senzoru isisne grane.Nabavio sam drugi ali opet ne stalno ali opadaju obrtaji motora kada pustim nogu sa gasa ugasise i ponekad pedala kao kamen.ostavim ga 15 minuta a kao da nista se nije desilo ponovo radi sve normalno.Primetio sam da pri vecoj brzini pocinje da gubi snagu pali se takodje chek a zatim kada padnu obrtaji ugasi se.Izludecu neznam ni ja a ni majstori sta moze biti.
Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Blokada pedale gasa   motor - Blokada pedale gasa EmptyUto Okt 16 2012, 10:36

Nije bas isti problem kao kod tebe, auto mi se ne gasi kad radi motor...Tek nakon gasenja kad hocu da startujem onda se pedala ukruti...To se desava povremeno, dosta retko.
Nazad na vrh Ići dole
dare 76
Početnik
Početnik



Broj poruka : 12
Datum upisa : 22.07.2011
Godina : 47
Lokacija : Uljma-Vrsac

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Probaj takodje ocistiti STEP motor.    motor - Blokada pedale gasa EmptyUto Okt 16 2012, 16:08

Probaj takodje ocistiti STEP Motor rece mi ovaj majstor gde sam ga ja skidao da je to sve povezano sa gasom da je ista autoimatski zaglavljivala zbog garezi u istome .Nista te nekosta da probas.Ja sam ga cistio sam nije problem Cliner sprejom da bi na kraju polako srafcigerom skidao garez sa istog.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Blokada pedale gasa   motor - Blokada pedale gasa EmptyUto Okt 16 2012, 16:48

poštar68 ::
Nije bas isti problem kao kod tebe, auto mi se ne gasi kad radi motor...Tek nakon gasenja kad hocu da startujem onda se pedala ukruti...To se desava povremeno, dosta retko.
Jel ste pregledali ti i majstor onaj leptir gasa, ili TPS kako ga vec ko zove, throttle position sensor, senzor polozaja pedale gasa?
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Blokada pedale gasa   motor - Blokada pedale gasa EmptyUto Okt 16 2012, 18:30

Lici da se neka licna pokidala na sajli,a mozda je oko leptira neka sljaka.Meni se to desavalo par puta,ali nije imalo veze sa paljenjem ili gasenjem auta.Skidao sam i TPS ali ono je samo komadic plastike sa oprugom koji nebi mogao da zakoci mehanicki polozaj leptira (mozda gresim).Imam osecaj da se napravio kao neki ris u usisu ili mali zljeb i kao da za to malo zakaci klapna i blokira.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Blokada pedale gasa   motor - Blokada pedale gasa EmptyUto Okt 16 2012, 18:38

da tako nesto i ja kapiram, mozda ne bi bilo lose da kad se to desi otvoris haubu i probas rukom da das gas, ne na sajlu nego direktno na senzoru ako me razumes. Mislim da je Radan u pravu, u samom senzoru nema sta da ti zadrzi silu kojom nogom pritiskas gas
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Blokada pedale gasa   motor - Blokada pedale gasa EmptyPet Okt 19 2012, 05:31

Hvala na savetima, proveriću sve.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





motor - Blokada pedale gasa Empty
PočaljiNaslov: Re: Blokada pedale gasa   motor - Blokada pedale gasa Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Blokada pedale gasa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tacuma 1,6 16v Problem pali se chek lampica, gasi se ,promenjen MAP senzor usisne grane,obrtaji motora kada skinem nogu sa gasa padaju i ugasi se.REsen problem 90%
» Racing pedale
» Potrosnja gasa
» Cena Auto Gasa
» lanos pomoc oko ler gasa ....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: