Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Svetla na Tacumi ne rade

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
bancula
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 58
Lokacija : Beograd

svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty
PočaljiNaslov: Svetla na Tacumi ne rade   svetla - Svetla na Tacumi ne rade EmptyČet Jul 18 2013, 20:36

Da li neko ima iskustva... Danas sam primetio da mi ne rade ni kratka ni duga svetla.dok poziciona rade,svetlo u kabini takodje kao i na istrument tabli. Meni pada na pamet prekidac ali nisam siguran. E da kad povucem prekidac ka sebi pale se duga svetla naravno dok drzim rucicu ovako normalno kao sto rekoh ni kratka ni duga a nisam se setio da proverim kakva je situacija sa svetlima za maglu. Mogu li nekako sam da proverim prekidac i kako i da li mozda postoji relej ili osigurac samo po jedan  za oba svetla i kako se ti releji proveravaju na ispravnost. Imam unimer i probnu lampu a po struci sam elektrotehnicar doduse jake struje- energeticar ali to toliko mislim da bi umeo da pogledam ako bi mi neko pomogao savetom ili mozda poslao neku semu veza. Ja sam auto kupio od kolege i nikakvu knjigu nit upustvo nisam dobio a ko za pakost nit govorim koreanski a nazalost ni engleski pa jedva nesto natucam od onih oznaka na poklopcima osiguraca u kabini i ispod haube. Hvala unapred svima na trudu i pozdrav....
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Svetla na Tacumi ne rade   svetla - Svetla na Tacumi ne rade EmptyNed Jul 21 2013, 21:06

Majstore sve sto si opisao sada je i na mom Lanosu nakon sto sam demontirao instrument tablu radi provere sijalica i ponovo vratio sve na svoje mesto. Videcu sutra sta je ali ja iako poveci dunster mislim da nema veze sa prekidacem za svetla nego sa osiguracem. Videcu sutra i naci ces odgovor u temi ,,Zamena sijalica u instrumenttabli" Lanos. Mozda nije ista stvar ali simptomi su jako slicni
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Svetla na Tacumi ne rade   svetla - Svetla na Tacumi ne rade EmptyPon Jul 22 2013, 20:58

Kako obecah evo da napisem. Simptomi su bili slicni kao kod tebe i utvrdjeno da je crkao osigurac. Probnu lampu sa stipaljcicom za 12V i redom osigurace i pokazace ako je osigurac. Mozda tj. verovatno si to vec resio ali eto da napisem.
Nazad na vrh Ići dole
bancula
Početnik
Početnik



Broj poruka : 10
Datum upisa : 30.11.2012
Godina : 58
Lokacija : Beograd

svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Svetla na Tacumi ne rade   svetla - Svetla na Tacumi ne rade EmptySre Jul 24 2013, 16:12

tosha ::
Kako obecah evo da napisem. Simptomi su bili slicni kao kod tebe i utvrdjeno da je crkao osigurac. Probnu lampu sa stipaljcicom za 12V i redom osigurace i pokazace ako je osigurac. Mozda tj. verovatno si to vec resio ali eto da napisem.

 Nisam resio problem i nazalost kod mene nisu osiguraci u pitanju nego je prekidac za svetla i migavce u fazi raspadanja. Uspeo sam da malo ocistim kontakte na njemu i konektoru pa sad imam samo kratko svetlo dugo ne ukljucuje a i ne upada za levi migavac nego se snalazim tako sto ga drzim rukom dok ne skrenem. Problem je sto sam zvao desetak prodavnica u Beogradu koji kao drze delove za daewoo automobile ali niko ga nema, dal se to prvi put meni pokvarilo ili sta je posredi ne znam. Sad pokusavam da nadjem negde polovni, jurim po internetu  i tako...
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Svetla na Tacumi ne rade   svetla - Svetla na Tacumi ne rade EmptySre Jul 24 2013, 17:00

Pa moja pretpostavka je da neće da prodaju samo deo nego komplet i zato kažu da nemaju. Pitaj Darka tj. daki_nis pašalji mu PP i reći će ti da li ima ili ga pak pozovi na mobilni koji imaš negde na forumu a ako ne kaži i ja ću ti poslati broj ovako. Ma šta posle, evo ti odmah njegov broj mobilnog: 065/2228899. Ajd pa reši to
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Svetla na Tacumi ne rade   svetla - Svetla na Tacumi ne rade EmptyČet Jul 25 2013, 12:21

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Svetla na Tacumi ne rade   svetla - Svetla na Tacumi ne rade EmptyPet Jul 26 2013, 13:54

misliš na prekiidač

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty
PočaljiNaslov: Re: Svetla na Tacumi ne rade   svetla - Svetla na Tacumi ne rade Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Svetla na Tacumi ne rade
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zadnja svetla za maglu ne rade
» Migavci nece da rade
» adekvatni delovi od opela odgovaraju original za daewoo tacumu
» Klapne za ventilaciju na Nubiri ne rade
» matiz svetla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: