Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Elektricni retrovizor

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyPet Nov 05 2010, 19:45

Pre nekoliko dana sam kupio novi elektricni retrovizor za Lanosa, cekao sam vise od mesec dana da stigne u radnju.
Prilikom demontaze starog (ostecenog) utvrdio sam da se konektori razlikuju- onaj koji je vezan za auto je veci i drugacijeg oblika od onog na retrovizoru. Nasao sam semu i odneo kod elektricara da poveze, expert povezao tako da radi samo pomeranje u levo i desno, dok gore i dole ne radi. Ubedio me covek da to ogledalo nema takvu mogucnost pomeranja.
Retrovizor je inace potpuno isti, sa konektorom sa 3 pina.
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Električni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyPet Nov 05 2010, 23:22

Kod mene radi samo levo-desno.Gore dole mora ručno.Ako ima tri žice to je to,dva smera(levo-desno) i masa.













Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyPet Nov 05 2010, 23:31

pa koliko zica ti je imao stari retrovizor? Ispada da stari retrovizor i taj novi sto si dobio da nisu isti? Odnosno da nemaju iste konektore i broj zica???
Ako je tako onda je moguce, da taj retrovizor nema te mogucnosti...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptySub Nov 06 2010, 08:08

Sa zadovoljstvom mogu da vas izvestim da sam uspeo da sam sredim retrovizor. Sad moze i gore-dole da se pomera. cheers

Stari je imao 3 pina, kao i novi. Sa auta idu 3 zice. Kad se malo bolje pogleda sema, sve bude jasno (sekcija 9L service manual-a, str 9L-3, iliti u brojevima 1841 strana, bar kod mene). A ja nisam nikakav expert za struju, zadnji put citao seme na vezbama iz fizike u 1. godini fakulteta. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptySub Nov 06 2010, 17:43

dixy ::
Nasao sam semu i odneo kod elektricara da poveze, expert povezao tako da radi samo pomeranje u levo i desno, dok gore i dole ne radi. Ubedio me covek da to ogledalo nema takvu mogucnost pomeranja.

toliko o majstorima , jos si mu i semu odneo Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Električni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyNed Nov 07 2010, 17:05

Koliko si platio retrovizor ?
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyNed Nov 07 2010, 17:13

Ja sam popravku starog platio 1000 kinti Smile Levi retrovizor je sestra ishchashila Smile))) pa sam ga samo zalepio da stoji Smile sad je kao nov Smile)
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyNed Nov 07 2010, 20:20

Cena desnog. el. retrovizora je 4300 u beotasu, cekao sam da stigne iz koreje oko mesec dana. Bilo je i u nippon-u za 6500 Very Happy.

Kvalitet novog je malo diskutabilan, doduse, ali bar radi...
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyNed Nov 07 2010, 22:38

Mozda je greskom stigao iz Kine lol!
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyPon Nov 08 2010, 07:58

Iz koreje je, nastampano na kutiji...
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor EmptyČet Nov 11 2010, 13:06

metrocop ::
Ja sam popravku starog platio 1000 kinti Smile Levi retrovizor je sestra ishchashila Smile))) pa sam ga samo zalepio da stoji Smile sad je kao nov Smile)

Koiko si to super lepka kupio za popravku?? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Elektricni retrovizor Empty
PočaljiNaslov: Re: Elektricni retrovizor   Elektricni retrovizor Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Elektricni retrovizor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Elektricni retrovizor
» Retrovizor unutrašnji
» unutrasnji retrovizor
» Stako - Ogledalo za retrovizor daewoo kalos 2004.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Lanos-
Skoči na: