Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Gubim antifriz

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
zokikiza
Početnik
Početnik
zokikiza


Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.03.2012

antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: Gubim antifriz   antifriz - Gubim antifriz EmptySre Feb 20 2013, 14:22

Pomoc,
Imam Tacumu 1,6 benzinac 2002 bez gasa, i kod mene je oko 1 godinu. Generalno nisam imao problema sa
autom sem sto mi je crkao termostat jednom i auto prokuvao. To mi se desilo pre oko 6 meseci i poceo sam da cesce proveravam nivo ulja, u smislu da li mesa ulje i vodu i nivo je normalan, znaci ne trosi ni kapi ulja.
Jedino mi se cini da je poceo da gubi tecnosti za hladjenje. Ja nikako ne vidim dali negde nesto curi, tj. skoro sam siguran da ne curi.
Da li je neko imao slicnih problema? antifriz - Gubim antifriz 134767
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Gubim antifriz   antifriz - Gubim antifriz EmptySre Feb 20 2013, 22:11

imas temu za predstavljanje prvo.Pa mogu biti samo 2 stvari ili ti curi ili ti je otisao dihtung glave pa ode pomalo antifriza u motor a to samo ako je sve suvo.Najgore je sto ne mozes znati dok ne skines glavu.Vidi ipak mozda ti negde vlazi hladnjak ne mora da curi mnogo.Meni je i dihtung bio i na cepu mi je pustao pa sam to sredio a pustalo je na hladnjaku.Koristio sam ono wurth sredstvo u tecnom stanju da zapusim hladnjak pa je i to ok.POvremeno na par meseci dospem jako malo ali nekad ni pola godine ne dosipam.A ako ti pusta pomalo mozda je samo pod jacim pritiskom kada je auto opterecen a kada ga parkiras ne izlazi.KOliko gubis antifriza?
Nazad na vrh Ići dole
zokikiza
Početnik
Početnik
zokikiza


Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.03.2012

antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re   antifriz - Gubim antifriz EmptyČet Feb 21 2013, 13:23

Ja sam i predpostavio da je tako nesto.
Inace mi se cini da mi je kad pogledam auspuh malo zuckast iznutra.
Da li je to zbog toga sto mi je otisao dihtung. Sto se tice dolivanja, mozda 250ml G12 antifriza sam dolio pre par dana, zato sto mi se cinilo da je ispod minimuma. U toj posudi za antifriz mi se stvorio neki talog slicne boje kao i u auspuhu. Generalno se dvoumim dal da prodajem auto, jer predpostavljam da ako je otisao dihtung glave motora da taj motor vise nikad nece biti isti. Najgore je to,sto se auto ponasa totalno normalno
Inace i nemam nekog pouzdanog majstora za njega, tako da ako neko ima nekog proverenog slobodno mi ga preporucite.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Gubim antifriz   antifriz - Gubim antifriz EmptyČet Feb 21 2013, 13:35

Ima dosta ljudi iz bg na forumu.Prelistaj malo forum ima majstora i br telefona,pogledaj sta je ko popravljao pa pitaj u temi ili salji pm .Ma dihtung se menja i to je to nece mu nista biti.Inace sipas antifriz negde do 3/4 ,zmedju polovine one crte i cepa.Ja sam imao mnogo problema sa kolima ali sam ih odklonio mozda cak i sve jer sada se uglavnom vozam i to je to.Inace i dihtung sam menjao a kada sam vec otovrio mennjao sma i sve ostale dihtunge i gumice ventila.To je bilo pre 2 god i nista auto OK.Kako hoces ali moj je savet da zadrzis auto jer nije los a bolji za iste pare neces naci jedino ako imas oko 2000evrica da dodas d akupis nesto bolje i mladje.A i sta god da kupis za par meseci ce se pojaviti problemi.Raspitaj se za proverenog majstora da ti proveri.Imaju i da se neka pumpa ili tako nesto stavi na ulaz u hladnjak i pusti se da nabije pritisak da vidis gde curi ako curi.Ponasa se kao da auto radi.
Nazad na vrh Ići dole
zokikiza
Početnik
Početnik
zokikiza


Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.03.2012

antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re   antifriz - Gubim antifriz EmptyČet Feb 21 2013, 13:57

Sve znam, kola su pojeftinila naopako, ja sam moj uzeo za 2800 eura a sad pitanje koliko bih mogao da dobijem. U svakom slucaju hvala puno i da dodam Bolje ulagati u svoj krs nego u tudji.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Gubim antifriz   antifriz - Gubim antifriz EmptyČet Feb 21 2013, 14:12

bas tako.Inace realno 2000-2500 a pitanje je koliko ce se prodati jer dosta ljudi prodaje a mnje ih kupuje.Neki oglasi stoje i po godinu dana se vrte.Bolje ti ulozi u svoj krs Very Happy i samo voznja
Nazad na vrh Ići dole
Goran - mugi
Član
Član
Goran - mugi


Broj poruka : 116
Datum upisa : 10.06.2013

antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: oo   antifriz - Gubim antifriz EmptyPet Jun 21 2013, 07:37

Isti slučaj. Kućište termostata na spoju. Uveče odvi čep i ostavi do ujutro.
Ako ti se na kućištu kompresora ispod kućištae termostata vidi antifriz i opipaš ga na kućištu to je.

Termostat je isti za legancu i takumu 1.6. Pozz.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: nista ne prodavaj   antifriz - Gubim antifriz EmptySre Avg 24 2016, 16:22

auspuh i treba da bude smedjkasta ane cr .. crn je od neigorele garii ulja ...dakle sve ti je dobro i ne panici ... pavis od buve slona trazis kvara di ga nema ... to sto kazes da kad se jednom mjenja brtva glave auto vise nije nikad kaorije je sitina jer tada ima novu brtvu al niej ni jlozijsi nego priej neo bolji ...dakle nema panike ... al tebi nije brtva u pitanju ... ako gubis vodu znaci da negdje malko curka al ni to ne znaci jer moze da ispari kroz ventil na expanzionoj to je normalno ... nije to nist . ako ti je voda smedja to je od hrdje io treba ti antifriz. ako ga ima onda ga prijasnji vlasnik nije korisito... dakle da ti je osla brtva glave kuvala bi ti voda cvjerojatno al tebi voda fale a ne da imas viska hehehe zato ne panici ...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





antifriz - Gubim antifriz Empty
PočaljiNaslov: Re: Gubim antifriz   antifriz - Gubim antifriz Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Gubim antifriz
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Antifriz
» Sistem za hladjenje curi antifriz
» Antifriz za Lanosa
» Koji antifriz sipati u daewo Tacumu 2003 god. 16v
» Antifriz za daewoo Matiz

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: