Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ,,Nagradno pitanje''

Ići dole 
+2
Stirba
tosha
6 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyČet Nov 29 2012, 12:58

Već sam postavljao temu sa ovim pitanjem ali nije bilo odgovora pa sam je skinuo pa odlučih da pitam ponovo. Nakon startovanja motora, nekih pet do deset sekundi, po mom subjektivnom zapažanju iz pravca desne strane ispod haube dolazi na sekundu zvuk koji jedino mogu da opišem kao škljocanje a primetio sam noću da se u vreme tog zvuka isto na sekundu smanji jačina svetala. ,,Nagradno pitanje'' za sve je da mi ako znate odgovorite šta bi to moglo da bude i da li je u pitanju neispravnost nečega ili je to normalno i tako i kod drugih Lanosa jer se uključuje nešto. Question
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyČet Nov 29 2012, 17:31

Druze slican problem imam i ja na Nubiri... Kod mene se desava pri kretanju, bilo to u rikverc ili napred, da se zacuje neko skljocanje i da mi se pri tom smanje svetla. Shvatio sam da ima veze sa strujom, sto me navodi da posumnjam na alternator. Naime sam jednom prilikom, od svog majstora, dobio informaciju da mi cudan zvuk dolazi bas od alternatora, nije nista opasno ali se malo cuje. To je valjda ono kvacilo alternatora ili kako se vec zove, koje kada se pokvari moze da napravi problem. Smatram da popravka ne kosta mnogo, pa cu prvom prilikom da odem na proveru alternatora... To je moja pretpostavka, ali nije na odmet da odes do nekog elektricara da ti to proveri...
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyČet Nov 29 2012, 17:36

Pa striba dobra ti je predpostavka.Nemam takav problem ali i ja predpostavljam da je alternator.Uzmes unimer u ruke i premeris koliko ti puni struju.E a sta je nagrada? smeh
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyČet Nov 29 2012, 17:47

bravo Nije bas da imam taj unimer kod kuce ali raspitacu se pa cu proveriti... Nego, nije zbog nagrade, ali da li sam pobedio? Cool
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 08:10

Kao što bezbroj puta rekoh dunster sam za ovu oblast ali verujem da ste u pravu obojica. Da ne ureknem makinu ali sem prskotine na tabli i tog škljocanja koje sam dobio u ,,nasleđe'' pri kupovini za sada drugih problema nisam imao a ovo me melkice nerviralo a nisam znao šta je u pitanju. Nisam ovoj stvari pridavao neki značaj ali će sada ići kod autoelektričara pa čemo videti. ,,Nagrada'' su piće i klopa ako vas obojicu put nanese ovamo na jug bravo
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 08:18

Nisam ni ja strucnjak nego gledam sta drugi rade pa mi ostane nesto u glavi.Ma svaki auto mora da se odrzava,ako se zapusti samo se nizu problemi.Ja sam uzeo zapusten pa ga sredjujem kad dodjem do nekih para i izadje me dosta za sada ali sam ga uzeo jeftino u to vreme.Pa nemam racun ni da prodajem auto ,a i odgovara mi ,po meni je nubira karavan taman!
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 08:26

Ajd da dodam, kod mene se to javlja nekih desetak sekundi nakon okretanja ključa i startovanja motora a ne u pokretu. Obzirom da na sekundu oslabe svetla kada to škljocne bio sam mišljenja da ima veze sa strujom i samo sam hteo da pitanjem proverim ima li još neko takav ,,problem'' i šta je u pitanju svestan da će morati kod majstora obzirom da od malog može da nastane veliki problem kada se mali ne otkloni.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 08:59

Potpuno si u pravu druže, ako želiš da potraje mora da se vozi kod majstora na proveru i kada nema neispravnosti. Ja sam pre ovoga imao ,,Jugića'' 91-o godište i zbog pažnje koja mu je posvećena bio je do prodaje kao kao da je prethodni dan izašao iz fabrike. I ovaj je kupljen od drugara u jako dobrom stanju i iako je potpuno zdrav limarijski na proleće ide na zaštitu patosa i pragova a neki dan sam mu pragove, vrata i vrata prtljažnika napunio uljem jer mi se kod ,,Jugića'' to pokazalo kao najbolja moguća zaštita. Uz napred navedeno auto do sada nije bio garažiran a od 01.12. ide u garažu, živim u stanu pa sam morao da zakupim garažu za 20 jevreja mesečno ali sam ubeđen da će se i taj izdatak isplatiti i puno značiti uz redovno održavanje. Ako Bog da zdravlje i neku kintu nakon zaštitr patosa i pragova ide i ugradnja plinskog uređaja i to najkvalitetnijeg mogućeg jer zaista puno troši benzina.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 09:00

Moze ulje a moze u vosak da se zastite pragovi.Uf nego sta nego vredi garaza,zavidim ti.Ja sam u centru grada i nemam nikakvu garazu.Ma znaci i zbog kisa i zbog sunca koje isprzi auto,a najvise ce znaciti za nekih 20 dana kada krene led i sneg.A sto redovno odrzavanje.Evo jedan primer.Meni se nesto malo culo da lupka ispod haube ali odem do nekog majstora ma teraj ako ti radi.Kod drugog on kaze izgleda kais alternatora.Odem kod elektricara skine kaze nije.Opet kod majstora kaze onda se zuje zubcasti.Otvorimo motor otisao zubcasti(negde kacilo nesto nisam siguran)i vodena pumpa pustala vodu.I sve resim za 7600 din sa delovima i majstorom i dihtung sam tad promenio.A da sam nastavio da teram napravio bih sranje.GARAZA GARAZA GARAZA grrrrrrr
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 09:07

Megasp ::
Nisam ni ja strucnjak nego gledam sta drugi rade pa mi ostane nesto u glavi.Ma svaki auto mora da se odrzava,ako se zapusti samo se nizu problemi.Ja sam uzeo zapusten pa ga sredjujem kad dodjem do nekih para i izadje me dosta za sada ali sam ga uzeo jeftino u to vreme.Pa nemam racun ni da prodajem auto ,a i odgovara mi ,po meni je nubira karavan taman!
Slažem se kao što prethodno rekoh a mislim da se greši i u tome što auto popravlja veći broj majstora jer je rezultat u tom slučaju ,,sto babica kilavo dete''. Mislim da auto treba da održavaju jedan automehaničar i jedan autoelektričar jer tada ljudi znaju šta su i kako radili na autu, znaju mu istorijat. Mislim da auto mora da ima ,,izabranog lekara'' i da je to uz kvalitetne delove vrlo bitna stvar.
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 09:12

Pa vidi, meni oko limarije radi moj dobar drug i iskusan je, dobar majstor i jako pošten tako da sam miran. Ima iskustva i kaže da je ulje bolje od voska u šta sam se uverio kod ,,Jugića''
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 10:08

ha garaza glavom u zid I ja sam druze do skoro imao jugica voznja Stojao mi je u garazi, nije to problem, nego Nubira mi je nesto duza, pa cu morati da izbacim radni pult na dnu garaze da bi mogao da je uteram "s oprostenjem" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPet Nov 30 2012, 23:04

Stirba ::
ha garaza glavom u zid I ja sam druze do skoro imao jugica voznja Stojao mi je u garazi, nije to problem, nego Nubira mi je nesto duza, pa cu morati da izbacim radni pult na dnu garaze da bi mogao da je uteram "s oprostenjem" Very Happy
Nego šta nego da mu napraviš mesto, za radni sto će se naći mesto. Da stoji na ulici pred zgradom i da smrzava i ledi zimi ili da ga peče sunce leti više neće. Kada se uz navedeno doda da majmuni skinu znakove, čepove sa felni ili odčepe retrovizor a pijane komšije očešu pri parkiranju beš 20 eura! O korišćenju tuđeg vozila, kako se po novom Krivičnom zakonu RS krsti krađa vozila, ne želim ni da pričam guns guns2
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptySub Dec 01 2012, 09:57

U pravu si u potpubnosti, kad sam na poslu ostavim ga na vidnom mestu da mogu povremeno da bacim pogled, desi se da neko pokusa da parkira oko mog auta... zeludac mi se okrene svaki put... Sve nesto na milimetar da ga zakaci... Dok kod kuce nemam taj problem, ubacim u dvoriste svaki put, nikad ne ostavljam na parkingu... Najvise bi ga ubacivao zbog mraza, evo polako zahladjuje, a kao i sto svi mi znamo, Daewoo zna da povuce goriva kad je hladan, pa da malo sacuvam i dzep, a i auto naravno spoljnjih uticaja...
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptySub Dec 01 2012, 19:30

Stirba ::
U pravu si u potpubnosti, kad sam na poslu ostavim ga na vidnom mestu da mogu povremeno da bacim pogled, desi se da neko pokusa da parkira oko mog auta... zeludac mi se okrene svaki put... Sve nesto na milimetar da ga zakaci... Dok kod kuce nemam taj problem, ubacim u dvoriste svaki put, nikad ne ostavljam na parkingu... Najvise bi ga ubacivao zbog mraza, evo polako zahladjuje, a kao i sto svi mi znamo, Daewoo zna da povuce goriva kad je hladan, pa da malo sacuvam i dzep, a i auto naravno spoljnjih uticaja...

Ma da drže, većina nas je manje ili više u škripcu sa lovom i 20 eurića nađe mesto za prioritetnije stvari ali sam odlučio da dam za zakup garaže pored moje firme i od ponedeljka pešaka do posla a auto uzimam kada je zaista neophodno. Kada saberem i oduzmem neću potrošiti gorivo u toj pa i većoj vrednosti a auto će biti ,,skućen'' i zaštićen a time i potrajati duže. Mislim da ću biti u plusu i lovi a i zaštititi auto i produžiti mu vek.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptySub Dec 01 2012, 20:06

Ja znam SIGURNO sta je to sto cujes ispod haube kad upalis motor bounce2
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptySub Dec 01 2012, 21:29

Radan ::
Ja znam SIGURNO sta je to sto cujes ispod haube kad upalis motor bounce2
Slušam te rođeni, pod uslovom da odgovor nije ZVUK MOTORA! smeh
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptySub Dec 01 2012, 23:45

To sto cujes je SHKLJOC... crazy-1
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyNed Dec 02 2012, 11:17

"Ja znam sta se pokvarilo..." smeh
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyNed Dec 02 2012, 19:04

Radan ::
To sto cujes je SHKLJOC... crazy-1

E jesi crazy-1, claping
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyNed Dec 02 2012, 19:07

Da li isti taj zvuk cujes ako das kontakt i sacekas nekih 5 sekundi (ne palis motor)?
Inace,ono za kvacilo alternatora mi se bas svidelo ,,Nagradno pitanje''  817894 Rotor,stator,cetkice,diodna ploca,nema tamo sta da skljoca.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyNed Dec 02 2012, 20:38

GTX ::
Da li isti taj zvuk cujes ako das kontakt i sacekas nekih 5 sekundi (ne palis motor)?
Inace,ono za kvacilo alternatora mi se bas svidelo ,,Nagradno pitanje''  817894 Rotor,stator,cetkice,diodna ploca,nema tamo sta da skljoca.

ha,ha... u kom smislu ti se svidelo? Skljocanje ne dolazi direktno od alternatora, moze se cuti brujanje te takozvane kuplung remenice... nagle promene okretanja kidaju rotor, a remenica sa kvacilom dozvoli da se rotor još vrti i nakon puštanja gasa i sprecava jos vecu havariju...
Nazad na vrh Ići dole
GTX
Član
Član
GTX


Broj poruka : 237
Datum upisa : 08.08.2011
Godina : 46
Lokacija : Subotica

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyNed Dec 02 2012, 21:12

Ne znam o kakvoj remenici je rec,ali kod mene toga nema niti sam nekad cuo za to.Ne pricam napamet jer sam alternator rastavljao pre par godina da bih zamenio lezajeve.
Vidim da postoji varijanta sa verovatno necim poput iglicastog lezaja.
Nazad na vrh Ići dole
Stirba
Početnik
Početnik



Broj poruka : 74
Datum upisa : 18.10.2012
Godina : 37
Lokacija : Pozarevac

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPon Dec 03 2012, 10:57

Veruj mi brate, i meni je sve ovo novo, do skoro sam vozio juga, u svakoj situaciji sam znao sta mu fali, a sve ovo sa silnom elektronikom i ovakvim stvarima mi je previse glavom u zid Meni je majstor rekao da mi alternator ima cudan zvuk, nije nista opasno ali bilo bi dobro da se pogleda, tada mi je objasnio o toj tzv. kuplung remenici ili kvacilu alternatora, e nije mi rekao da je moja takva ali znaci da postoji mogucnost naknadne ugradje kao neke vrste preventive... Sve dok ne odem do elektricara necu znati vise...
pomislio sam da jos neko zna vise o ovome, pa ce ostaviti neki post... a070


Poslednji izmenio Stirba dana Pon Dec 03 2012, 17:04, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
tosha
Član
Član
tosha


Broj poruka : 409
Datum upisa : 25.09.2012
Godina : 61
Lokacija : Лос Алексинац

,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  EmptyPon Dec 03 2012, 14:22

GTX ::
Da li isti taj zvuk cujes ako das kontakt i sacekas nekih 5 sekundi (ne palis motor)?
Inace,ono za kvacilo alternatora mi se bas svidelo ,,Nagradno pitanje''  817894 Rotor,stator,cetkice,diodna ploca,nema tamo sta da skljoca.

Pravo da ti kažem na to nisam obratio pažnju ali ću videti - probati pa javiti ali mislim da se i tada čuje isto. Da ne pričam na neviđeno proveravam pa javljam. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





,,Nagradno pitanje''  Empty
PočaljiNaslov: Re: ,,Nagradno pitanje''    ,,Nagradno pitanje''  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
,,Nagradno pitanje''
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» NUBIRA 2000 79KW
» Pitanje
» poliranje auta
» Kratko pitanje :)
» Izbacivanje ulja na meracu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Kvarovi-
Skoči na: