Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Pitanje za iskusne

Ići dole 
+4
zrnubira2
joca
bokilava
Aca
8 posters
AutorPoruka
Aca
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 21.12.2011

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptySre Nov 14 2012, 09:58

Kao sto vec rekoh imam Daewoo Racer 1.5 ohc...e sad imam jedno pitanje u vezi plina...nekada kada mu dam kontakt cvakalica od plina nece da radi, pa moram da izadjem i da otvorim haubu pa da stisnem direktno na rasprsivac da bi mogao da upali....e sad da li njemu plin kruzi cim ja dam kontakt? jer nece da upali dok ne cvaknem.....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptySre Nov 14 2012, 14:32

kad cvaknes pustis dodatnu kolicinu plina najplasticnije moguce objasnjeno. Ne znam na sta mislis pod tim kruzi, ali plin dolazi do ventila i ne ide dalje sve dok ne prebacis na plin. Kroz rasprsivacu kruzi samo rashladna tecnost kad nije na plinu
Nazad na vrh Ići dole
Aca
Početnik
Početnik



Broj poruka : 6
Datum upisa : 21.12.2011

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptySre Nov 14 2012, 15:18

bokilava ::
kad cvaknes pustis dodatnu kolicinu plina najplasticnije moguce objasnjeno. Ne znam na sta mislis pod tim kruzi, ali plin dolazi do ventila i ne ide dalje sve dok ne prebacis na plin. Kroz rasprsivacu kruzi samo rashladna tecnost kad nije na plinu

znas kako druze, ta ista cvakalica nece nekada da radi, ako me razumes....jer ona kad se stisne cuje se da pusta odredjenu kolicinu plina....nekada radi a nekada ne....
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptySre Nov 14 2012, 17:30

Nisi napisao da li cvakalica odradi cvak a ne pusti plin, ili cvakalica uopste ne odradi ni cvak. Vidi, to najbolje da odes do nekog plinadzije da ti pogleda. Ako bas hoces sam da se igras proveri plinski ventil, dovedi mu direktan plus sa akumulatora i slusaj ga jel on cakce kad naslonis zicu na njegov plus. Ako ga cujes svaki put da cakne to znaci da on radi. E onda ostavi na kratko plus na njemu i probaj onda tu tvoju cvakalicu. Ako nemas bas nekog iskustva, STVARNO preporucujem da nadjes nekog plinadziju da ti to proveri lepo, mozda je i neka zica u prekidu, mozda i sam prekidac u kabini mada oni retko crknu... U svakom slucaju niz ozbiljnih havarija moze da se desi sa gasom, strujom, varnicama i ostalim zezalicama pod haubom pa bih ti najozbiljnije preporucio da budes oprezan i da se ne upustas u nesto tako, ako ne znas bas sta radis Wink
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptySre Nov 14 2012, 20:35

naravno da plin ne ide do nazovimo ga sauga za plin tacno je sto bokilava kaze da sa cvakanjem ubaci dodatna kolicina plina.on ti kontrolise elektro ventil koji se kad ti cvaknes svaki put malo otvori i ubaci malo plina te tako povecas kolicinu plina u odnosu na vazduh pa lakse pali.e sad kod mene je najcesci kvar bio (bmw e-30)320i to sto je plin dosta prljav pa zaglavi taj klipic koji treba da otvara.
Nazad na vrh Ići dole
zrnubira2
Početnik
Početnik
zrnubira2


Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.05.2013
Godina : 31
Lokacija : Zrenjanin

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptyČet Maj 02 2013, 19:30

pozdrav ljudi,stavio bih kn filter a imam sekvent plin.Kakva su vasa iskustva? voznja
Nazad na vrh Ići dole
gebee&co
Početnik
Početnik



Broj poruka : 44
Datum upisa : 03.03.2012
Godina : 57
Lokacija : Jagodina

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptyČet Maj 02 2013, 19:36

Ne skodi nista, da ne bih mnogo pametovao KN filteri imaju vecu propusnost vazduha od obicnog filtera sto je uprincipu i potrebno da bi sagorevanje bilo dobro na taj nacin i performanse su mnogo bolje.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptyUto Maj 14 2013, 19:37

Pa jeste da imaju nesto vecu propusnost, ali i to ima svoju cijenu.
Prvo vakumski (venturi) uredjaj ne voli manji podpritisak ( doduse to se mozda i moze kompenzovati dostelavanjem).
Drugo, mnogo gore je sama lokacija KN filtera. Nalazi se ispod haube i motor uvlaci vruc vazduh.
E sad gas ne voli vruc vazduh uopste, a ni benzin nije odusevljen time.
U istoj zapremini ima manje grama vruceg nego hladnog vazduha, a za gorenje su potrebni grami a ne litri.
Dakle na mostu dobijes na cupriji izgubis.
Jedino ako za reskiji zvuk ne zalis dati pare.
Nazad na vrh Ići dole
kruno
Član
Član



Broj poruka : 110
Datum upisa : 12.08.2016

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: CVAKALICA HAHAHAH   Pitanje za iskusne EmptyČet Avg 25 2016, 14:49

MA NASPRICAJ SVE TO SILIKONSKIM SPREJEM JER SE POSUSILO I ZAPINJE I GOTOVA STVAR...
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne EmptyČet Avg 25 2016, 21:29

kruno ::
MA NASPRICAJ SVE TO SILIKONSKIM SPREJEM JER SE POSUSILO I ZAPINJE I GOTOVA STVAR...
Imaš jedno dugme sa leve strane.Piše na njemu "Caps Lock"....Čvakni ga jednom.Ako je zaribalo WD40 će pomoći da se razradi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanje za iskusne Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za iskusne   Pitanje za iskusne Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanje za iskusne
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pitanje
» NUBIRA 2000 79KW
» poliranje auta
» Hajde i ja da postavim pitanje u vezi plina...
» step motor kod daewoo tacume 1.6 16v

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Mehanika :: Autogas (LPG)-
Skoči na: