Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 alternativa ili prevara

Ići dole 
+4
metrocop
ivan85_zmaj
serhio011
joca
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptySre Mar 07 2012, 20:49

prvi koji ugradi da mi se javi da vidim.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyČet Mar 08 2012, 10:04

Zvao sam servis u cacku ovlascen sa sajta hho.rs i ugradnja je 350e uuuuuu.Dosta para sa obzirom da ima da se kupi za 100e
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyPet Mar 09 2012, 08:53

to su oni koje sam spomenuo hidrogen solusn, prvi su poceli sa komercijalnom ugradnjom pa su zato i skupi, inace imas na njihovom sajtu galeriju pa baci pogled kako izgleda nakon ugradnje. Ja to shvatam kao sto si plin imao da ugradis za 150 i za 300e, a kao ''isti'' uredjaji. Jedno ugradjuje servis, a jedno dundjer u garazi iza kuce
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyPet Mar 09 2012, 09:15

Ma ok ali sa obzirom da moze da se nadje jeftinije.Ali dobro mozda je njihov nesto drugaciji ali nasao sam neki koji mi deluje sasvim ok i profi i kontaktirao ljude koji su ga kupili kazu da radi dobro a ugradnje su 30e-70e,a mozes i sam da ugradis.Ma ja samo da nadjem pare i stavljam resio sma ,nego sto je problem minus u banci i dosta drugih obaveza pa skupljam polako.
Nazad na vrh Ići dole
dixy
Moderator
Moderator
dixy


Broj poruka : 495
Datum upisa : 09.08.2010
Godina : 43
Lokacija : Beograd-Dobanovci

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyPet Mar 09 2012, 12:40

Evo ih i na limundu:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyPet Mar 09 2012, 12:47

Ma znam tamo isto idu oko 8-9000.Cekam da skupim lovu pa mozda uzmem na licitaciji ako mi se posreci
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Ubaceno kod burazera   alternativa ili prevara - Page 2 EmptySre Mar 14 2012, 21:08

Danas burazer ubacio kod sebe u fiat tipo 1,9 dizel ja sam bio na poslu,pa nisam ucestvovao,posto radi na brzaka sam bacio pogled i to je to,videcemo kako ce se ponasati posto navodno i cisti motor i ceo sistem pa dok se sredi bice i bolje,za ustedu ne znam tek treba da se vozi,motor po zvuku vise manje isti zvuk mozda nesto tisi,ali zato vuce auto kao blesav.On je dosta dobio na snazi ja mozda necu ali definitivno nema nista lose ako se ugradi moze biti samo bolje,posto se cisti i sistem i delovi ce valjda duze trajati,ustedece sigurno nesto goriva koliko ne znam,auto dobije malo na snazi lepse se vozi,odrzavanje sistema nije skupo i komplikovano.E sad zavisi kako kod koga se manifestuje u kolikoj meri i sta!Nadam se da ste razumeli recenicu,kod nekoga smanji potrosnju vise negde manje negde malo bolja vuca,negde dosta bolja vuca kako gde.Ja definitivno ovo uzimam i stavljam u auto kada uzmem videcete u ojoj temi ko je prati o nubiri,samo sada sam kratak par hiljada pa ce najdalje za mesec dana da se montira i kod mene.Pozdrav
Evo kako je kod njega u autu
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyPon Mar 26 2012, 17:46

Pocela nabavka delova za HHO sistem tipa "uradi sam" boxing . Nabavljen prohrom lim 1,5 mm debljine , isecen na mere plocice 150 X 110 mm , kablovi , T racva i literatura study scratch .......za sad
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyPon Mar 26 2012, 19:09

Bravo serhio.Ja sam narucio i stice mozda prekosutra,pa dok vidim gde cu ga montirati ali jedino ima mesta malo na levoj strani kad se gleda u haubu.Ovaj mi rece da je najbolji efekat na oko 7a-9a.E sad videcemo kako i sta,uzeh na limundu za 6000 toliko sam iskupio,ovaj je sa bubblerom.Ljudi stave probuse filter vazduha ili crevo pa dodaju crevo za hho,ja sam mislio da skinem crevo od iberlaufa i umesto njega stavim hha a iberlauf da ide napolje!Sta mislite o tome ili da se zabusi iberlauf ali mislim da zbog uljnih isparenja koja prolaze moze imati i lose stvari da mi se zaprlja voda ili gas ce biti prljavi
Ako neko ne zna evo sta sam hteo
alternativa ili prevara - Page 2 Imag0116
e sad ovaj deo gde ide iberlauf u crevo koje ide u usisnu granu i njega spustim samo negde da ide napolje(produzim crevo) i u to mesto stavim hho gas i to je to.Ja sam mislio da li da pravim i odustao,jer dok nadjes sve sto ti treba a nemam masina pa moli i placaj da ti se isece ,pa pleksiglas busenje laksse mi da kupim i malo me izadje skuplje.Glavna fora je izgleda nesto oko elektroda kako ce da radi generator,ti serhio samo napred,otvori temu ili mozes ovde pisati svoja iskustva u pravljenju
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyUto Mar 27 2012, 17:22

U onome sto sam do sad study fora oko povezivanja je -nnnnn+nnnnn- (ili minus , neutralnax5 , plus , neutralnax5 , minus ) koliko sam prostudirao , fora je da crevo za HHO bude sto blize leptir usisnoj klapni jer tuda ulazi vazduh i obogacuje se smesa , a umesto cistog vazduha dodajemo vodonik . E sad kazes sa bablerom , preporucuje se i nepovratni ventil posle bablera a pre usisa iz razloga sto je gas veoma nestabilan pa da prilikom neke varnice iz usisa nebi dobili kontra efekat wacko
Sta kaze bata , kako se pokazalo na tipu ?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyUto Mar 27 2012, 18:58

Pa nesto je reklamirao ali radi jbg,treba da mu dodje drugi.Njemu je 2 dana auto isao extra i bas bas se osetila razlika a posle nista ,e sad valjda ono prestalo da radi ili sta vec poslao coveku od koga je uzeo on njemu drugi.Dobro si procitao ,zato ja i pominjem iberlauf jer pogledaj gde on ide u usisnu granumodmah do leptira,nego mi je nedoumica da li skinuti iberlauf sa usisne grane i spustiti ga da ide u atmosferu i na mesto gde je islo crevo od iberlaufa na usisnoj grani da se stavi hho gas,
ILI
da se probusi rupa u iberlauf crevu i tu pustiti hho gas.E sad mi je u drugoj varijanti da li ce da se prlja sa prljavim gasom iz iberlaufa?Cistija je prva solucija.Sa bablerom ti i ne treba nepovratni ventil jer on i sluzi kao nepovratni ventil jer usled neke detonacije on otvori poklopac,mada moze da se stavi nepovratni ventil kao dodatna sigurnost nista ne smeta.Gas jeste nestabilan ali je fora sto se trosi trenutno i ne skladisti se nigde tj kako se pravi tako se i trosi,izgasis auto i nema hho gasa nigde.
Meni rece ovaj madjar da je najbolje da radi oko 7-9a a citao sam da ljudi kazu ako se pretera sa smesom onda nemas efekat jer mnogo struje mnogo i kljuca i dobijas paru umesto hho gasa
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyUto Mar 27 2012, 19:48

ja sam isprobavao van auta i pravio cas hho prislanjao upaljac i puca kao lud.orao je u pravu sto blize leptiru.instalacija sa karburatorom je mnogo jednostavnija od ajnsprica.na nekim sajtovima sam video da stavljaju i bateriju od 1.5v koja se ukljucuje kad auto neradi da uvek ima neki minimalni napon.sve je vise ljudi i iz srbije koji pokazuju na yootube ja nisam ni sumnjao kad sam postavio temu samo sam hteo da i ostali se malo ukljuce u nesto sto je ekstra pa da sutnemo i irance,kuvajcane,nis,i ostale nemam nista protiv njih ali ako ne moram da im dajem toliko para sto bi.imaju "oni" i motor na vodu i besplatni el.energiju i ko zna sta jos ali ljudi su takvi da je uvek bilo i uvek ce biti onih koji sisaju i onih koji budu sisani.tesla to davno dokazao.da nam je jedan sad takav.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 EmptyUto Mar 27 2012, 19:59

Da je jedan takav sada bio bi ziv celu nanosekundu odmah bi ga ubili.Ma nece ici sigurno na cist vodonik iz kucne radinosti,ali neka ustedi koliko god,pa i da nije kriza kao da smo pre nje imali para sve je isto.A svaka usteda je super jer odrzavanje zaista ne kosta nista osim vode i elektrolita i kad god upalis auto lakse ti je kad znas da si uradio nesto da ti trosi manje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





alternativa ili prevara - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: alternativa ili prevara   alternativa ili prevara - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
alternativa ili prevara
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Razno :: Neobavezno-
Skoči na: