Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 neprijatan miris

Ići dole 
+3
lazarijus
Pexus
suko
7 posters
AutorPoruka
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: neprijatan miris   neprijatan miris EmptySre Jul 27 2011, 09:45

cao drugari,kad koristim klimu i posle upotrebe oseca se tako neprijatan miris u kabini katastrofa!jel zna neko gde se nalazi kondezator klime u kabini,majstor mi rekao da on mora da se ocisti!!pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Pexus
Početnik
Početnik
Pexus


Broj poruka : 33
Datum upisa : 25.07.2011

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris EmptySre Jul 27 2011, 11:52

Nažalost ne znam gde je kondenzator klime ni kako se čisti, ali u tu svrhu se koriste i raznorazni (preskupi) sprejevi koji u stvari samo uništavaju buđ koja se hvata u instalaciji klime, gde su idealni uslovi za to: kondenzovanja vlage + prašina + toplota (kada auto stoji)
Ja sam moj problem rešio običnom bocom parfimisanog asepsola u spreju (ima ga u svakoj apoteci i kostao je oko 100 din). Uključiš ventilator i klimu na max. (kasnije i bez uključene klime, samo vent.) i raspršuješ sprej na mestima gde sistem usisava vazduh!
Generalna preporuka za predupređenje ovog problema je da se klima isključuje uvek, bar 5 minuta pre zaustavljanja (gašenja) auta i da se ostavi ventilator da sa spoljnim toplim vazduhom osuši i malo zagreje sistem, što će sprečiti kondenzovanje vlage iz vazduha i nastanak buđi i neprijatnih mirisa.
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris EmptyUto Avg 02 2011, 16:43

jel mogu taj sprej da naprskam tamo gde stoji filter kabine,da izvadim filter i da ubrizgam taj sprej?
Nazad na vrh Ići dole
lazarijus
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.09.2010

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris EmptySub Avg 06 2011, 18:59

da li ti curi voda ispod auta tj.kondez od klime?
imao sam slican problemcic
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris EmptyNed Avg 07 2011, 10:35

curi normalno kad je ukljucena klima na onom crevu,pomislio sam da se nije zacepilo ali nije,sad sam neku sprej dobio od drugara iz BG i dobro je nema vise onog smrada kad ugasim klimu pozz drugari do sledeceg problema voznja
Nazad na vrh Ići dole
suko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 53
Datum upisa : 30.10.2010

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris EmptyNed Sep 11 2011, 11:32

Drugari opet isto sranje,cim ugasim klimu opet onaj smrad nije pomogao ni sprej koji sam platio skoro 3000 dinara,jel imate neki savet za da uklonim taj smrad?
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris EmptyNed Sep 11 2011, 13:04

UUUU 3000 sprej.Ne znam sta da ti kazem mogao si da servisiras klimu.Laiscki gledano ako si naprskao sprej i privremeno je radilo ok,onda treba da zamenis filter ili ako ne mozes sam odes u servis gde rade klime bolje ce ti uraditi i najverovatnije jeftinije nego neki tamo majstor.Ja sam se raspitivao za punjenje i cene od 30e samo jedan 40e ili 45e-50e punjenje,.Nadjem neki servis gde ljudi rade i kucne i automobilske klime i pitam za punjenje kaze 25e.
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: neprijatan miris   neprijatan miris EmptyNed Sep 11 2011, 20:06

Ja ugasim klimu kilometar pre kuće,ventilator na maksimum i da ulazi svež vazduh spolja,otvorim oba prozora i malo mu dam po gasu.Isparivač se osuši i ne smrdi.Ponekad naprskam onaj osveživač iz kupatila ima ga u svakoj prodavnici,dobar je ubija sve neprijatne mirise.
Nazad na vrh Ići dole
bokilava
Član
Član
bokilava


Broj poruka : 491
Datum upisa : 17.12.2010
Lokacija : Beograd

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris EmptyPon Sep 12 2011, 19:29

+1 za ovo iznad, i +1 za Asepsol
Nazad na vrh Ići dole
mali
Početnik
Početnik



Broj poruka : 25
Datum upisa : 30.06.2010
Godina : 45
Lokacija : Zemun

neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris EmptyČet Sep 15 2011, 19:36

Pre tri dana odradio ovo sa asepsolom u spreju (u mojoj apoteci 140 din ,a prilicno su skupi) i za sada je super nema vise neprijatnog mirisa,cak i super mirise,a 2 minute posla. Hvala clanu na super ideji,pozzz!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





neprijatan miris Empty
PočaljiNaslov: Re: neprijatan miris   neprijatan miris Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
neprijatan miris
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: