Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Bogi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 16.12.2015

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptySre Dec 16 2015, 18:25

U predstavlju [You must be registered and logged in to see this link.] sam naveo da je rec o Tacumi 1.6 sa 16v, ali rec je o dvolitarskom motoru tacnije 1998 kubika.
Koliko se kod Vas pokazala potrosnja plina u gradu a koliko na otvorenom putu.

Zanimaju me sto precizniji podaci jer se bavim taksi prevozom. Verovao sam prodavcu na rec, on mi je na saobracajnoj umesto kubikaze pokazao, mislim, masu vozila. Iz tog razloga mi je bitna potrosnja plina da ga ne bi dzabe ubacivao na taksi, zaduzivao se za opremu (taksimetar,stanica, antena, oblaganje vozilo folijom itd.)

Vozilo sve u svemu nije lose, gledao ga je i mehanicar, ali posto mi je potrebno vozilo za taksi prevoz zanima me potrosnja, da vidim da li mogu da se "uklopim", inace da je vozilo za moje licne potrebe ovo mi i ne bi bilo toliko vazno.

Da napomenem da kod mene nije sekvent vec obican plinski BRC uredjaj. Pa iz toga proizilazi i pitanje da li bi sa ugradnjom sekvent plinskim uredjajem smanjio potrosnju. Jer kako sam napomenuo, da je vozilo za licne potrebe to i ne bi bilo toliko vazno, ovako mi je vazan svaki litat
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptySre Dec 16 2015, 20:48

Imam ja stanicu.krusku i antenu da ti prodam [You must be registered and logged in to see this link.]

Nego kolega,meni nubira u taxiju 2 god i radi dobro i dalje samo redovno odrzavanje da se ne zapusti i sluzice. Meni je 1.6 a pouzdano znam da 2.0 vise trosi,pusti pricu veci motor manji gas veci motor trazi vise.
Nego tvoj problem.U gradu ti niko nece reci tacno jer je jako bitno koji je grad,a ljudi veruj da vole da lazu o potrosnji to je nenormalno.Posto taxiram sa nubirom precizno ti mogu reci da na otvorenom trosi 7-8 plina zavisi je li lagano je li pun auto itd,ali to mi je kada idem iz Uzica do Beograda i nazad ,sipam pun obavim turu sipam pun i taj prosek i to je jedino merodavno.Ako dosipas na 20- 40 -70km ne mozes izmeriti
U gradu mi trosi 14l-15 l ali u Uzicu.Jednom sa m bas dosta po cacku vozio i po Cacku je 11.Mesovite voznje je oko 10-12 zavisi od terena pola po gradu a pola na poluotvorenom do obliznjih mesta.Ko vozi dobro po Uzicu moze svuda da vozi,a ja dok nisam poceo taxi da vozim nisam imao pojma gde sve ljudi zive u gradu.Mozes ocekivati tu negde potrosnju mozda +1l zbog 2.0 motora ali tu negde ali ako je sve dobro na autu i ispravno.KOlega koji ima tacumu i vozi aj sad 35%grad 65% sp ima oko 12l-13 l .
Elem licno mislim da ces imati problema sa plinom jer za taj motor treba sekvent,mislim radi i taj ali vise trosi imaces i vise detonacija i vise problema.Srecno.
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 16.12.2015

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptyČet Dec 17 2015, 01:28

Kolega, hvala na ponudi, ali stanica, antena, krovna oznaka, taksimetar i stampac me vec cekaju i to na otplatu, a cena svega je drugarska. Ako nekom zatreba stanica sa antenom, prenecu.

To si potpuno u pravu, niko mi ne moze reci precizno potrosnju plina narocito u gradu. Ne moze da se racuna npr. spic guzva preko Brankovog mosta u Beogradu, i lokalna voznja u nekom manjem gradu, pa i manji grad zavisi od reljefa, recimo Uzice je smesteno u dolini a oko su brda.
Pa onda ne moze se porediti nocna i dnevna voznja u gradu, ali ako moze jos necije iskustvo pa da bar znam da se potrosnja krece od - do.

I za to si u pravu oko lovackih prica u vezi potrosnje. Ne znam iz kog razloga, narocito taksisti, uvek govore da im je potrsnja manja, neretko niza i od fabrickih specifikacija. Od 16 godina na taksiju, pet provedenih u Beogradu, nailazio sam na svakakve price, pa evo malopre me kolega ubedjuje da mu Marea ne prelazi 4 l nafte u gradu. To da ima i HHO generator, a nema ga, ne bi uspeo, jer ipak je zimsko vreme i ispod 6 litara (i to je malo) cak i da ga "leruje" ne moze da postigne.

Ali pustimo sada taj fenomen da se vratimo na ovu temu ne bi li dobio jos neku informaciju i shodno tome doneo odluku sta mi je ciniti.
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptyČet Dec 17 2015, 19:20

Pa i nisu te slagali,4 litra nafte na 50 km u zimskim uslovima to sigurno...
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 16.12.2015

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptyPet Dec 18 2015, 20:44

Radan ::
Pa i nisu te slagali,4 litra nafte na 50 km u zimskim uslovima to sigurno...
Tacno tako, na 50 km 4 l je sasvim Ok. Smile

Ima tu jos nesto dosta bitno, za nekih 10 sati taksiranja, ako ne krstaris kao sto neki rade u Beogradu koji rade bez radio veze, broj startovanja motora je negde izmedju 70 i 100 puta. U odnosu na "normalnu voznju" na taksi voznju treba dodati jos najmanje dva litra, da ne pominjem zimi grejanje na stajalistu, a leti klimu.
Nazad na vrh Ići dole
daki_nis
Član
Član



Broj poruka : 155
Datum upisa : 10.01.2011

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptySub Dec 19 2015, 21:51

Ne ozes meriti potrosnju plina tako. Mozes izracunati kad ti se ugasi suto na plinu pa sipas odredjenu kolicinu pa kada se opet ugasi tad racunas. Plin mozes sipati nekada vise nekada manje i to u ogromnoj razlici jer pritisak od pumpe do pumpe nije isti. Kada je na pumpi pritisak 16 bara u boci od 40l moze da stane 43. To je ono sto buni nase ljude pa misle da su prevareni.
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptyNed Dec 27 2015, 20:15

Zimi ide i do 17 litara,kod Tacume 1.8
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 16.12.2015

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptyČet Dec 31 2015, 00:05

poštar68 ::
Zimi ide i do 17 litara,kod Tacume 1.8
To je ipak velika potrosnja, mislim da ti nesto nije Ok ili sa plinskim uredjajem ili sa motorom/strujom. Ne sme on da potros vise od 15 litara, jedino ako nisi upao u saobracajni kolaps ili ako nemas sekvent.
Nazad na vrh Ići dole
poštar68
Početnik
Početnik



Broj poruka : 97
Datum upisa : 27.07.2010
Lokacija : Pančevo

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptyPet Jan 01 2016, 18:35

Utiče mnogo i kvalitet plina, što se vidi naročito zimi, odnos propan/butan, što više butana, to je lošiji i više troši
.
Nazad na vrh Ići dole
Bogi
Početnik
Početnik



Broj poruka : 8
Datum upisa : 16.12.2015

tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina EmptyUto Jan 05 2016, 14:21

poštar68 ::
Utiče mnogo i kvalitet plina, što se vidi naročito zimi, odnos propan/butan, što više butana, to je lošiji i više troši
.

Slažem se, i to nije uopšte zanemarljivo. Trenutno vozim Renault Scenica 1.6 16v i plin točim uvek na istoj pumpi, punu bocu, i potrošnja ide od 11 l do neverovatnih 19 i kusur litara plina. Nažalost nigde na pumpama nema, kao što je ranije bilo, manometar koliki je pritisak, upravo što pominje @daki_nis. A odnos propana - butana nikada nije mogao da se vidi, sem na potrošnji.
Inače Reno Senik 1.6 16v u proseku troši negde od 12 do 15 litara plina u gradu, sa umerenom tj. ekenomičnom vožnjom i to je podnošljivo. Ono što nije podnošljivo su jako skupi delovi koji neretko idu u kompletu, recimo kada se menja ležaj, uzima se cela "glavčina" sa diskom, što nimalo nije jeftino. Čuo sam da ležaj ipak pod presom može da se izbije te da se novi "ubudži", ali to od majstora neće niko da radi. Drugo, Daewoo Tacuma je neuporedivo udobnija, pa i prostranije od Renault Scenica, ima "elastičniji" motor poput dizelaša, te je lakši za vožnju, ima i takozvani dinamički servo na volanu, što vožnju u gradu čini skoro pa duplo lakšom od Senika.

Da ne otvaram novu temu, jedno kratko pitanje, koje nije vezano sa potrošom kod Tacume.
U vezi koračnog, tj. step motora. Gde se on nalazi na Tacumi?
Našao sam [You must be registered and logged in to see this link.] na forumu ali slike nema.
Ovo pitam jer mi i na benzinu i na plinu relativno sporo padaju obrataji na leru kada sam recimo na semaforu. To je kod Dačija i Senika poznata boljka i u pitanju je od gareži zaprljan step motor, pa se pitam da li je isti slučaj i sa Opelovim motorom u Tacumi.
Gde se on nalazi (može neko i da ga uslika, obeleži, te postavi), i da li može da se isključi (na Seniku može, ali se onda gubi automatski sauh)?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty
PočaljiNaslov: Re: Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina   tacuma - Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Daewoo Tacuma 2.0 16v potrosnja plina
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Daewoo Tacuma - zujalica
» daewoo tacuma 2.0 16v cdx
» daewoo tacuma 1.8 polovni delovi
» Daewoo Tacuma obd greska 1382
» Katalizator Daewoo Tacuma SX 1.8

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: