Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Hidropodizaci?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyPon Feb 23 2015, 18:18

Pozdrav drugari. vreme je da razbijemo mrtvilo na forumu. februar je pri kraju a para i dalje nema, ali su zato kvarovi uvek tu. hahahaha! nesto se vec pisalo o podizacima ali ne nesto mnogo. Stvari stoje ovako. Sinoc kad sam upalio auto pocelo neko lupanje u motoru, skoro kao da je dizel. Nisam hteo da vozim pa sam odmah ugasio. Jutros kad sam upalio auto opet se culo i radio je auto 3-4min i ugasio sam ga. kad sam ga ponovo upalio nije se vise culo i auto radi normalno, mada je radio normalno i kad je bilo lupanja. majstor kaze hidropodizac i da vozim dok ne pocne ponovo da se cuje, a onda da otvorimo i da menjamo. Menjao sam ulje i filter pre 100km i sipao sam Mobil 2000 10/40. Jel ima neko koristan savet sta sad. Da li je mozda problem ulje? da li da vozim tako i da nista ne diram, posto po raznim forumima citam da nesto i ne treba da se panici ako se cuju podizaci. Da li da probam sa nekim aditivom za hidropodizace, posto vidim da ima i toga. Ili mozda nesto sasvim drugo. leganza 2.0 16V Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyUto Feb 24 2015, 03:42

Jutarnje lupkanje hidropodizaca zaista nije razlog za paniku.
Najcesce je lose ulje krivo za lupkanje, a sa dobrim uljem stvar se sredi.
Probaj neko original ulje da sipas, jer si ocito naletio na kopiju Mobila.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyUto Feb 24 2015, 21:20

Ovo sto kaze veselinovic.Ja sam sipao castrol 550din 1l.a cuju se dok se ne podigne nivo ulja tj kada se malo zagreje a posle se ne cuej.Nista alarmantno.Ako nastavi da se cuej bas dosta ili vise  mozda najbolje da probas neki aditiv ako si skoro menjao ulje  da ne menjas opet.
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptySre Feb 25 2015, 08:33

Vec dva dana se nista ne cuje i radi normalno. Ako pocne da lupa ponovo probacu mozda sa nekim aditivom, da ne menjam bas ulje posle 100km od zamene.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyPet Feb 27 2015, 06:23

Nekad je bolje promijeniti ulje nego motor Very Happy
Izbjegavaj aditive za ulje. Prvo nema podataka o aditivima koji su vec u ulju, a ni sami aditivi koji se kupuju nemaju deklaraciju o sastvau.


Fals ulje zna da napravi cudo po motoru, ko nije vidio ne moze vjerovati.
Probaj da kupujes originalna ulja.
100% original je fabricko ulje na vlastitim ( ne tvojim-nego fabrickim) pumpama ( optima, nis, lukoil,omv...).
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyNed Mar 01 2015, 00:43

2-3 dana se nije culo lupanje, ali je ponovo pocelo. Ne uvek ali mi se desilo bar jos 2 puta na 10ak paljenja. kad dodam malo gas lupanje prestane ali cim padnu obratji ponovo pocne i to traje minut-dva. primetio sam jos jednu stvar od kako sam menjao ulje, a to je da mi malo vise pusta ulje nego do sad. Inace mi je motor malo mastan i desi se ponekad da bude neka kap i na asfaltu, ali sad mi se cini da je to malo intenzivnije. Kad bih bio siguran da je do ulja pa da ga odmah menjam dok ne bude kasno. Sad gledao sam neka ulja po preporuci clana "veselinovic" i dosao do LUKOIL LUXE SL/CF SAE 10W-40 i OPTIMA HC POWER 10W-40 kao potencijalne zamene. Ili mozda cak da potpuno promenim gradaciju ulja ili da sipam sintetiku? Auto je preso dobrih 240 000.  voznja
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyNed Mar 01 2015, 07:26

Vucko,
Bez zelje da pisem romane, izlozicu ti moje vidjenje problema ( mozda je pogresno skroz ).
Nemoguce je, ovako na daljinu, otkriti uzrok problema.
Vrlo cesto je to nemoguce i u garazi.

Zato sto ti imas sticaj " kvarova", i sad sta tu prednjaci, sta je uzrok sta posledica, tesko je razmrsiti.
Prvo, podizaci su vjerovatno puni brloga ( prljavstine i smeca).
2. Ulje je mozda losije od potrebnog.
3. istorija prethodnih ulja je nepoznata ( vrsta km na kojoj je mijenjano ulje, rezim voznje...)
4. uljna pumpa nije u kondiciji kao nova.
5. Filter ulja je nekakav ko zna kakav ( nov nije isto sto i ispravan)
6. Ako je ulje losije od potrebnog
7. svi zazori u motoru povecani ( radilica, bregaste...) pa je protok ulja na podizace znacajno manji ( jos ga zezaju stavke 4, 5 i 6).

Vjerovatno je svih 7 ( ili ko zna koliko) parametara pojedinacno u redu ( na donjoj margini ali OK), ali u sticaju stvar izadje iz mardgine.

Generalnoimas tri moguca pravca.
Prvo je da radis ful generalnu, promijenis sve pohabane dijelove i prst u uvo.
Drugo da ne diras nista.
I trece, meni logicno.

Probao bih krenuti od najjeftinijih stvari pa isao redom.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyNed Mar 01 2015, 07:37

Dugacko, pa je red malo ublaziti monotoniju.

Dakle, sumnjam na ulje i kondiciju uljnih kanala kao i cistocu samih podizaca.
Usuo bih neki aditiv za ispiranje motora i postupio po uputstvu.

Ja to radim drugacije i ako probate to ovako radite na sopstvenu odgovornost.
Izbacim svo ulje, promijenim filter ulja.
Naspem u karter 1 litar najjeftinijeg ulja i 1 litar nafte.
Naravno motor je mlak ne vreo pri ovoj radnji.
Sada pustim motor da radi u leru nekih 4-5 minuta- svo vrijeme je ruka na kljucu za paljenje da se moze reagovati
u slucaju cudnih zvukova iz motora.
Ispustim taj mix iz motora ( mix bude braon do crne boje zavisi od stanja motora).
Pustim da se dobro ocijedi.
Sipam 2l nekog kamionskog ulja ( puno deterdzenata) i probam odvesti 100-tinjak km.
Ispustim to ulje ( ako je motor bio prljav ulje je crno).
Naspem novo kvalitetno fabricko ulje, promijenim filter i molim Boga da je stvar otklonjena.

Nekada je potrebno i 2-3 puta promijeniti ( normalno) ulje na po 4-5000 km da bi se zapusten motor doveo u kakvo takvo stanje.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyNed Mar 01 2015, 07:41

Ako ti se blizi veliki servis mozes uraditi i sledece.
Skines bregaste pa povadis hidropodizace.
Pazis na redosled tako da svaki vratis na svoje mjesto.
Potopis podizace u benzin i ostavis tako par sati.
Onda svaki podizac otvoris i ocistis do savrsenstva unutrasnjost.
Pomaze karburator kliner ili brejk kliner.
Sve namazes tanko sa uljem i vratis u glavu motora.
Kad je deklo skinuto ocistis od brloga glavu motora.
Ako ima puno brloga u glavi ( nesto kao dzem ljigavo, ili cak koksne naslage) skines karter, isti ocistis, a kanale za prolaz ulja naftiras i ocistis koliko moze.

Najvaznije je da nastavis da sipas kvalitetno ulje.
Ja ne bih preporucio sintetiku ( iako ima i suprotnih misljenja) nego iskljucivo PS 10W40.
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyNed Mar 01 2015, 17:16

Hvala puno na sevetima i na odvojenom vremenu! Nisam jos ni blizu velikog servisa, a sto se tice generalne to ce vec malo teze da ide.  smeh  Verovatno cu krenuti sa nekim aditivom za ciscenje motora i ponovnom zamenom ulja. Hvala u svakom slucaju. Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyPon Mar 30 2015, 22:12

Lupanje je nastavilo da se povremeno cuje pa sam resio da ponovo promenim ulje. Sipao sam NISOTEC autoline PS 10w 40. Ponovo sam zamenio i filter ulja. Ulje koje sam ispustio iz kartera bilo je CRNO kao smrt. Kao da sam preso 10 000km a ne jedva 400km od predhodne zamene. ne znam da li je problem ulje ili unutrasnjost mog motora ali se nadam da sam ga bar malo "oprao" sa ovom brzom zamenom ulja. Evo vec 4-5 dana kako vozim i nema nista da se cuje. Mozda samo umisljam, ali cini mi se kao da auto radi malo tise sa ovim novim uljem. Ako bude nekih promena obavesticu mada se nadam da nece, bar ne ovih negativnih. Hvala na predhodnim savetima.
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyUto Mar 31 2015, 05:36

Samo nastavi sa nekim ORIGINAL uljima.
Neozbiljno je reci da je Optima ili Nisotec bolje od Castrola, Mobila..., ali
mala je sansa da ces kupiti bas originalno Castrol. A i sam Castrol nema rafineriju
ulja nego kupuje od ko zna koliko rafinerija. Tako je mnogo laske da na posebna trzista isporuci posebna ulja.
I to ulje ce vjerovatno biti crno ( ulje i pere motor iznutra),
ali poslije par zamjena ce se stanje popraviti.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyUto Mar 31 2015, 19:31

GM je bas njesra.a recimo NIS  ima RAFINERIJU.Ja sam sipao castrol ali iskreno nista ne fali ni nis koje je dosta dobro upakovano i bolje nego tkz castrol i daleko gusce a isto je 10w40
Nazad na vrh Ići dole
dr_wuchko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 52
Datum upisa : 21.08.2012
Godina : 38
Lokacija : Nis

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptyPet Apr 24 2015, 22:06

Pozdrav drugari! moj problem sa lupanjem je ocigledno samo privremeno bio resen. NIS-ovo ulje koje sam sipao jeste malo gusce od Mobila bez obzira sto je iste gradacije. nemam vise problema sa curenjem kao sto je bilo sa mobilom, nema fleke ispod auta. ali zato ima lupanja opet. jedno vreme nije bilo a onda je pocelo povremeno da se cuje. i to ne uvek kad upalim auto, nekad pocne kasnije posle 2-3min.jednom mi se desilo da kad sam dao malo jaci gas i kad se spustili obrtaji pocelo lupanje i trajalo nekoliko minuta. primetio sam i da se lupanje cuje samo do 2000 obrtaja, a kad drzim jaci gas i predjem preko 2000 onda se ne cuje. trenutno nemam kad da odem do majstora, ali nove ideje nisu na odmet pa izvolite.  bravo
Nazad na vrh Ići dole
veselinovic
Član
Član



Broj poruka : 175
Datum upisa : 08.12.2011
Godina : 59
Lokacija : Istocno Sarajevo

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptySub Apr 25 2015, 05:29

Probaj da definises kada se cuje lupanje, ako i zvuk lupanja.
U redu ceje se kad das gas, ali kada u momentu dodavanja gasa ili kad motor vec prihvati obrtaje?
Mozes li u leru isprovocitati lupanje ili moras voziti? - U kojoj brzini se najvise cuje? Uzbrdo pojacava ili ne?
Kakav je zvuk lupanja, onako brundanje slicno golfu 2 dizel ili onako svijetli udarci kao cekicem da lupa?
Cuje se u kabini ili naplju vise?

Kada se cuje do 2000 obrtaja pa poslije kad predjes recimo 3000 se ne cuje, sta se desi kad padnu obrtaji na 1000 ( a prije toga bili na recimo 3000)?
Kakva je boja ulja sada?
Ako mozes isprovocirati lupanje na leru probaj odvrnuti cep za sipanje ulja. Jel se zvuk drasticno pojaca ili se tek malo pojaca?

Sve ovo meni ne mirise na hidropodizace, ali rano je o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? EmptySub Apr 25 2015, 07:45

Bice da su neki za zamenu a mozda najbolje sve zameniti ihjer su isto radili  pa ako je neki otisao otice uskoro i drugi.Ma rekoh ja za GM .Mora da se cje na pocetku ali sta se desava kada je auto na radnoj temparaturi,kada se poveca pritisak tj podigne nivo ulja onda ne bi trebalo da se cuju,ako se i dalje cuje onda neki zaglavljuje ,ali   to je predpostavka da su hidropodizaci,idi ti do majstora ipak sto pre da ti ne zakuca auto,mozda ti je roler ili nesto drugo pa eto belaja!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hidropodizaci? Empty
PočaljiNaslov: Re: Hidropodizaci?   Hidropodizaci? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Hidropodizaci?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» hidro podizači
» Daewoo Nexia hidropodizaci

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Leganza & Evanda-
Skoči na: