Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 RETROVIZORI

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
bubimir
Početnik
Početnik
bubimir


Broj poruka : 9
Datum upisa : 25.06.2013
Godina : 64
Lokacija : Darda

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: RETROVIZORI   RETROVIZORI EmptyČet Jun 27 2013, 09:15

Interesira me da li je netko mjenjao obične retrovizore za električne na nubiri.Imam skinute sa druge nubire sa svim pripadajućim kablovima.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Re: RETROVIZORI   RETROVIZORI EmptyČet Jun 27 2013, 09:57

Sad te ja ne razumem? Ja ne znam da Nubiri postoje obični(mehanički) retrovizori sve su koliko znam sa motorima za podešavanje i grejačem.Nisam skidao ali ne verujem da je neki problem.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Re: RETROVIZORI   RETROVIZORI EmptyČet Jun 27 2013, 19:16

Аха видиш нисам знао да има верзија са ретровизорима без грејача и електомотора за подешавање у сва 4 правца.Извини. Ух па највероватније нису ставили инсталацију а ни прекидаче.Ти сада кажеш имаш и инсталацију комплет?Имаш Сервисну књигу за њу тамо има све о електричним инсталацијама?Фали ти још онда прекидачи за сва врата и тастер за грејаче (исто ради и задње стакло заједно када се укључи)??
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Re: RETROVIZORI   RETROVIZORI EmptyČet Jun 27 2013, 20:24

Zavisi sx verzija nema grejace retrovizora cdx ima,Pa sto rece kolega povezes sve i prekidac ti treba a mozes smisliti gde hoces da ga stavis.Ako mozes sam super ako ne onda kod elektricara.U sustini sam o moras da isprovlacis kablove to ti je najtezi deo.Ti mozes njih sa prekidacem i u sobi da pomeras kada se povezu na akumulator.Sve se moze ako imas dovoljno para ili vremena i znanja.
Nazad na vrh Ići dole
bubimir
Početnik
Početnik
bubimir


Broj poruka : 9
Datum upisa : 25.06.2013
Godina : 64
Lokacija : Darda

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Retrovizori   RETROVIZORI EmptyPet Jun 28 2013, 05:50

Sve kablove skinuo sam sa nubire karavan kao i prekidače.Grijače nema.Problem je što na mom autu nedostaje kabl koji vodi do prekidača koji se nalazi između mjenjača i ručne kočnice.Nemam šemu električne instalacije iako na glavnoj kutiji sa relejima ispod haube ima mjesto za osigurač za el. retrovizore.Nema druge nego povaditi sjedala,tepihe i razvuči instalaciju i tada pozvati električara da ih poveže.Zahvaljujem se na pomoći i savjetima,trebat će mi ih još s obzirom da ne planiram mjenjati auto.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Re: RETROVIZORI   RETROVIZORI EmptyPet Jun 28 2013, 06:57

Pa to sam te hteo pitati koliko se trazumeš u autoelektriku,ako imaš osnovno predznanje onda to bi trebalo da znaš da uradiš ,šemu ću ti sada odmah potražiti.Ali ako nisi ne bih se igrao.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Re: RETROVIZORI   RETROVIZORI EmptyPet Jun 28 2013, 07:14

Evo ti link tamo ti je servisno uputstvo za Nubiru&Lancetti komplet pa i električne šeme i ostalo :  [You must be registered and logged in to see this link.]

Nadam se da će ti pomoći.Sedišta mislim da ne moraš vaditi,ako se dobro sećam kablovi idu kod pragova vratatuda i ulaze u vrata ,treba ti i ona plastika i gumena zaštita za instalaciju na vratima da se ne ošteti prilikom otvaranja zatvaranja...
Nazad na vrh Ići dole
bubimir
Početnik
Početnik
bubimir


Broj poruka : 9
Datum upisa : 25.06.2013
Godina : 64
Lokacija : Darda

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Retrovizori   RETROVIZORI EmptyPet Jun 28 2013, 16:39

Moram vaditi sjedala i tepihe jer kablovi sa nubire koje sam skinuo idu ispod tepiha,a prekidač se nalazi između ručice mjenjača i ručne kočnice.I kod mene je tu bušeno mjesto za prekidač,ali nije ugrađeno.Hvala na uputama,večeras mi neće biti dosadno.Sada ću postaviti novi post.Izgorio mi kompresor klime,sitnica,300 eura najjeftinij.
Nazad na vrh Ići dole
dzony00
Član
Član



Broj poruka : 123
Datum upisa : 30.12.2010

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Re: RETROVIZORI   RETROVIZORI EmptySub Jun 29 2013, 15:50

Ohhh meni je gas iscurio bio nisam je koristio dosta dugo napunjena i hvala bogu radi a nije radila jer ima zaštitu kada nestane gasa da ne dozvoljava uključivanje.Hmm da kod mene je upravljanje u vratima :vozač sva četiri prozora + retrovizori obe strane  i zabrana za ostala 3 prozora da se koriste, a odleđivanje je iznad autoradia.Držim vam fige.
PS.Nemožete ispod menjača ??Ispod kokpita pa dole ispod menjača???
Nazad na vrh Ići dole
bubimir
Početnik
Početnik
bubimir


Broj poruka : 9
Datum upisa : 25.06.2013
Godina : 64
Lokacija : Darda

RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: RETROVIZORI   RETROVIZORI EmptySub Jun 29 2013, 19:29

Ne znam dužinu kablova,trebao bih probati postaviti na zemlju,raširiti i vidjeti kolika je dužina.Sutra sam na terenu,pogledam u ponedjeljak,uslikam i postavim slike kablova i retrovizora.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





RETROVIZORI Empty
PočaljiNaslov: Re: RETROVIZORI   RETROVIZORI Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
RETROVIZORI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Nubira & Lacetti-
Skoči na: