Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže

Ići dole 
+3
joca
metrocop
lanossx
7 posters
AutorPoruka
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyNed Nov 07 2010, 20:42

Pregledajući forum i listu članova vidim da smo svi obični korisnici,tj.ne zapazih post nekog aktivnog automehaničara ili autoelektričara.Složićete se svi dzaba nam forum bez većeg znanja.Pitanje za sve kako ih dovesti na forum i zainteresovati,nemoguće da ih nema medju vlasnicima daewoo vozila.A i ne mora da budu vlasnici daewoo auta i opel je sličan.Čuo sam od druga da jedan od majstora u servisu Opel Dragan u NS vozi Lanosa taj bi nam trebao kao lebac.Videću sa drugom da li je još sa njim u kontaktu.A bila bi to i reklama za servis i obostrano korisno kad bi nam se pridružio neki servis.Iznesite predloge,imate li druga ili rodjaka od struke.Ne znam da li je dozvoljena reklama i kako je to regulisano pravilom foruma.Nekako ih moramo privući.Šta kažete,ajmo predlozi ???!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
metrocop
Moderator
Moderator
metrocop


Broj poruka : 281
Datum upisa : 12.08.2010
Godina : 37
Lokacija : Bg

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Re: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyNed Nov 07 2010, 22:29

To bi bilo fenomenalno. Ali mislim da njima ne ide u prilog da dele savete preko interneta Smile Njemu je da mu ti dodjes na kanal i da ti uzme 1000 kinti sto ga je malo pogledao Smile

U svakom slucaju podrzavam predlog i ukoliko upoznam nekog majstora za koreance pozvacu ga da nam se prikljuci Smile
Nazad na vrh Ići dole
joca
Napredni član
Napredni član



Broj poruka : 507
Datum upisa : 21.09.2010
Godina : 54
Lokacija : sremska mitrovica

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Re: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyPon Nov 08 2010, 05:06

to sto bi oni rekli su neke uopstene stvari koje nas ovde 90% zna,tako da to otpisi a uverio sam se sto puta u njihovu strucnost...
Nazad na vrh Ići dole
lanossx
Početnik
Početnik
lanossx


Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.04.2010
Lokacija : Futog

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyPon Nov 08 2010, 10:22

Treba pronaći obostrani interes.Možda neko iz servisa i pročita ovo.Recimo neki servis u BG ili NS ili nekom drugom gradu,da neko odvoji malo vremena da odgovori na par pitanja,mogao bi da računa na našu preporuku i 10,20 ili kad se broj članova poveća na 100 potencijalnih mušterija.Kriza je u svim oblastima i svaki novi klijent je bitan.Znaju oni kao i mi šta može da se uradi u kućnoj radinosti a šta ne.
Nazad na vrh Ići dole
ivan85_zmaj
Član
Član
ivan85_zmaj


Broj poruka : 484
Datum upisa : 09.06.2010
Godina : 38
Lokacija : Smederevo

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Re: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyPon Nov 08 2010, 14:18

Predlog je dobar, ali bojim se da ce malo ko od mehanicara da deli savete internetom. Drugo, treba naci ljude koji imaju vremena da sede za netom i da nama odgovaraju. Hocu reci, oni su majstori za svoj zanat, malo je onih koji vise za kompom na netu... tako da se izbor suzava na mnogo mali broj...
Al svakako bi mogli da na nekoj temi okace svoje podatke u vidu reklame, mislim da to ne smeta nikom, niti je posebno regulisano pravilom foruma. To bi sugurno mogli za uzvrat da udele neki pametan savet. Nije sve u tome da mozemo mi da uradimo kuci, vec je stvar u tome da nam mozda ukazu sta je problem, sto bi onda svakako mozda morali da uradimo u servisu.

Neznam... ideja jeste dobra, samo je pitanje kako ih naci, da imaju vremena da nama odgovaraju i pre svega da oni imaju interesa u tome... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Re: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyČet Nov 15 2012, 09:11

Bas sam studirao taj predlog i posle dugog razmisljanja dosao sam do zakljucka da je to u stvari ne izvodljivo.
Zasto ?
Pa prvo ti ljudi koji imaju iskustvo su ili u radnom odnosu ili jednostavno rade za sebe u radionici.
Drugo zbog nedostatka vremena jer se ne posvecuju samo mehanici , valjda zive i sa porodicom.
Trece radno vreme je za one koji rade u radionici ograniceno dok kod onih koji rade za sebe u svojoj radionici isto tako je ograniceno.
Cetvrto ti auto mehanicari, auto elektricari i auto limari nemaju druga posla nego da nas na forumu savetuju kako da uradimo ovo ili ono ili kako da poravimo ovo ili ono.
Peto po mom misljenju ima nas po karakteru raznih majstora, onih koji bi podelili iskustvo i onih koji to nebi uradili, razlozi su razliciti od onih zbog interesa i od onih psihickih da ne nabrajam.
Sesto oni koji su ipak na forumu su vrlo retke osobe i nisu bas aktivni.
Sedmo i zadnje je da svi mi na forumu smo ustvari amateri sa nekim iskustvom vecim ili manjim sto zavisi od nase struke ili hobija i da svi mi zelimo da ako imamo neko znanje i iskustvo to podelimo medju nama i da ako smo u problemu koji nismo u stanju da sami resimo iz raznoraznih razloga ( financije ili ne poznavanje gradiva) da to mozemo da resimo na forumu.
Sto bi rekli nasi (poslovica)a vazilo bi za forumase use i u svoje kljuse. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Radan
Napredni član
Napredni član
Radan


Broj poruka : 793
Datum upisa : 16.08.2010
Godina : 48
Lokacija : Grocka,Umcari

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Re: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyČet Nov 15 2012, 20:06

Da tako je to izgleda kod nas.Po stranim forumima,odnosno sajtovima servisi potpuno besplatno odgovaraju na pitanja forumasa.E sad oni verovatno daju neke uopstene odgovore ali to kod korisnika stvara neki osecaj poverenja u te servise pa ce kod njih sutra najverovatnije i otici za popravak.Evo u hrvatskoj imate nesto slicno mislim da se servis ili radionica zove "Meic".Welcome to Srbija,kod nas na auto-putu razbijaju ljudima soferke pa ih onda oderu za slepanje i kojekakve popravke,a ne da jos savetuju kako da ti auto sto duze ostane ispravan.
Nazad na vrh Ići dole
pedjica
Član
Član
pedjica


Broj poruka : 154
Datum upisa : 01.03.2011
Godina : 46
Lokacija : Podgorica

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Re: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyPon Feb 17 2014, 22:26

Nekako bih rekao da ste svi u pravu, ali ima načina ako ima dobre volje...
Prvo, neka moderatori okače reklamu, a neka servis okači rekalmu foruma
u radionici, taksi prevoznici koji koriste daewoo diskretnu naljepnicu na 
instrument tablu, ili plastiku tablice, kako bi smo mi se brojčano pojačali...
Majstori ne moraju svakodnevno da se kače, već recimo jednom nedeljno,
npr subotom ili nedeljom kada nisu u radionici, odvoje svega sat vremena za
nas... to je njima ništa, a nama puno... imali bi i reklamu i na kraju svi koji
su blizu tog servisa bi išli u taj servis...
Nazad na vrh Ići dole
Pozitivan
Član
Član
Pozitivan


Broj poruka : 241
Datum upisa : 21.06.2011

Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Re: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže EmptyUto Feb 18 2014, 11:52

Dok je bilo automobila koje si mogao da i sam odrzavas bez nekog posebnog znanja mehanike bilo je ok sada sa ovom zadnjom generacijom neophodni su ti elektronski uredjaji i specijalni alati kako za dijagnostiku tako i za popravku jer zahtevaju veliku preciznost prilikom montaze. Nije ni cudo jer motor iste kubikaze sada moze da.razvije skoro tri puta vise snage uz jos i manju potrosnju giriva. Po meni ista kubikaza veca snaga smanjujd radni vek motora. Ostali elementi kao sto su kocnice kvacilo i menjac postali su vrlo komplikovani za odrzavanje jer su konstruktori (zbog stabilnosti na putu) dodali elektronsku kontrolu kocenja i naravno ubacivanjem servo uredjaja ABS sistema i sve vise su zastupljeni automatski menjaci i u novije vreme parkiranje. Ostaje ti da blejis dok vozis pa da panduri pomisle koji ovan vozi ovaj auto .  Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty
PočaljiNaslov: Re: Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže   Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poziv automehaničarima i autoelktričarima da se pridruže
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» internacijonalni sastanak

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Razno :: Vaši predlozi-
Skoči na: