Daewoo Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Srpski forum o daewoo automobilima.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ler gas skakuce- Tacuma 1.6

Ići dole 
+4
serhio011
Megasp
zokikiza
sayko
8 posters
AutorPoruka
sayko
Početnik
Početnik



Broj poruka : 27
Datum upisa : 17.09.2012

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Ler gas skakuce- Tacuma 1.6   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyNed Mar 10 2013, 23:04

Ne secam se pre, ali u poslednje vreme sam primetio da mi u leru (na semaforu) obrtaji motora skakucu (do 2000-2500). Kad je motor zagrejan i na plinu. Posto startujem na benzin, a automatika prebacuje na plin, nisam probao dali bi isto radio i na benzinu. Ali nije ni pravilo da se greska javlja stalno, i nije vezano gde tochim plin. Ima li neko iskutva sa ovakvom greshkom?
Nazad na vrh Ići dole
zokikiza
Početnik
Početnik
zokikiza


Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.03.2012

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Pozz   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyPon Mar 18 2013, 21:48

Iskreno ja imam 1,6 2002 god i cini mi se da se i meni to ponekad desava kad ga upalim dok je ladan.
Inace vozim samo na benzin
Nazad na vrh Ići dole
Megasp
Naprednjak
Naprednjak
Megasp


Broj poruka : 1323
Datum upisa : 12.05.2011
Godina : 39
Lokacija : Uzice

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ler gas skakuce- Tacuma 1.6   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyUto Mar 19 2013, 10:33

Uglavnom se desava zbog neispravnog ili zaprljanog step motora.Imas nekoliko tema o tome po forumu pretrazi malo.
Nazad na vrh Ići dole
serhio011
Napredni član
Napredni član
serhio011


Broj poruka : 501
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : BEOGRAD-MML

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ler gas skakuce- Tacuma 1.6   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyUto Mar 19 2013, 19:16

Megasp ::
Uglavnom se desava zbog ............ ili zaprljanog step motora.
Ili ce dizne jos malo pa na remont , tako je bilo i na mom lanosu
Nazad na vrh Ići dole
zokikiza
Početnik
Početnik
zokikiza


Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.03.2012

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Ja zaboravio   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptySre Mar 20 2013, 08:20

Ja sam senilan Rolling Eyes
Ja sam skroz zaboravio, kad sam uzeo Tacumu pre jedno godinu dana imao sam problem sa ler gasom.
Vozio sam normalno auto pa sam stao da sacekam nekog i ugasio ga. Onda , iz cista mira kad sam ga upalio,
vidim nesto se cudno desava kad ono nema ler gasa i kako pustim papucicu on se jednostavno ugasi.
Naravno tu poludim totalno jer sam u gepeku imao delove za veliki servis koji sam nesto pomerio za par dana, i tako se bez ler gasa nekako dovucem do majstora.
On je koliko se secam samo skinuo izduvnu granu sto ide od filtera za vazduh ka motoru,
(PS: slabo se razumem u mehaniku) i tu ima neki kao leptir koji se pomera kako se dodaje gas,iza koga su neke dve ili tri rupice. Sve u svemu dok sam ja turirao on je naspricao neki sprej ka tim rupicama i vise nisam imao nikad problema.
Pozz
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ler gas skakuce- Tacuma 1.6   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyČet Mar 28 2013, 22:50

POstoji procedura za stelovanje ler gasakod Tacume a i kod svih daewoo voliza (nije bas podpuno ista) koji regulise kompjuter i mora se uraditi svaki put kada skidas kleme na duze vreme ili radis nesto oko motora ili elektrike i glasi ovako ali moras da uradis bas tako.

IDLE LEARN PROCEDURE (1.6L DOHC)

Whenever the battery cables, the Engine Control Module (ECM), or the fuse is disconnected or replaced, the following idle learn procedure must be performed:

Turn the ignition ON for 5 seconds.
Turn the ignition OFF for 10 seconds.
Turn the ignition ON for 5 seconds.
Start the engine in park/neutral.
Allow the engine to run until the engine coolant is above 85°C (185°F).
Turn the A/C ON for 10 seconds, if equipped.
Turn the A/C OFF for 10 seconds, if equipped.
Turn the ignition OFF. The idle learn procedure is complete.


Nadam se da znas engleski, uradi to i ako ti je sve ostalo oko motora uredu treba da ti nasteluje ler gas, mozda ce ti narednih 200-300km kada oduzmes naglo gas poasti na 500-600 rpm pa ce se stabilizovati ali to je normalno dok komp ne nauci stalnu poziciju.
Nazad na vrh Ići dole
Milanče
Početnik
Početnik



Broj poruka : 13
Datum upisa : 01.02.2013

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ler gas skakuce- Tacuma 1.6   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyUto Apr 23 2013, 05:16

[/quote] Hvala meni je ovo mnogo pomoglo-
Nazad na vrh Ići dole
milantacuma
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.04.2014

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: greska na dijadnostici p1512   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyUto Apr 01 2014, 09:16

Kada upalim auto odradi par sekundi dobro i onda ponce da se gusi. Obrtaji padaju i od jednom probije i radi lepo. Pri tom "probijanju" upali se greska:
 P1512 powertrain tap for multiple decscription
Sta ovo moze biti? Molim za pomoc i savet.
Nazad na vrh Ići dole
ceeronne
Početnik
Početnik
ceeronne


Broj poruka : 59
Datum upisa : 25.02.2011

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ler gas skakuce- Tacuma 1.6   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyPet Apr 11 2014, 15:08

Intake Manifold Runner is closed or stuck, to je opis, moguce da ti je spalo neko vakum crevo ili ti je zablokurao step motor na usisnoj grani
Nazad na vrh Ići dole
marlon24
Početnik
Početnik



Broj poruka : 2
Datum upisa : 24.04.2014

problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Slican problem 1.8 tacuma 2001.   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 EmptyČet Apr 24 2014, 01:42

Ne razumem se jos uvek dovoljno u mehaniku, ali mislim imam problem sa ler-gasom jer prilikom saltanja u vecu brzinu, izbaci na 2000+ obrtaja i posle nekih 10-15 sec smanji obrtaje. Takodje papucica gasa u tom trenutku kao da propada, odnosno trza gore-dole po nekih 5-10 mm. Mogu li sam nekako da nastelujem ler-gas ili mora kod majstora?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ler gas skakuce- Tacuma 1.6   problem - Ler gas skakuce- Tacuma 1.6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ler gas skakuce- Tacuma 1.6
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» tacuma 1.8
» Tacuma 1.6
» adekvatni delovi od opela odgovaraju original za daewoo tacumu
» Predstavi svoj auto
» prokuvala tacuma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Daewoo Srbija :: Modeli :: Daewoo Tacuma-
Skoči na: